Bedenimizle Konuşmak Ve Kendimizi Sevmek

Japon bilim adamı Masaru Emoto, su molekülleri üzerine yaptığı araştırmalarda suyun canlı ve her duygu ve düşüncemize tepki veren ve hafızası olan bir madde olduğunu kanıtlamıştır.  Su, çevresindeki titreşim ve enerjiyi kolayca kopyalamakta bir şey söylendiğinde anında etkilenmektedir. Aynı yerden alınmış olan su örneklerinin önce doğal halleri ile fotoğrafları çekilmiş. Daha sonra bu suya dua okunarak, müzik dinletilerek, ya da kötü sözler söylenerek yeniden fotoğrafları çekilmiş ve görülmüştür ki sözle ya da niyetle suya odaklanıldığı zaman su kendi ifadesini değiştirmektedir.

Masaru Emoto su molekülleri

Masaru Emoto yapmış olduğu bu çalışma ile suyun tüm bu değişik hallerini fotoğraflamayı başarmış ve dünya için çok şaşırtıcı bir keşif yapmıştır. Bu çalışmalarını “suyun verdiği mesajlar” adlı kitabında yayınlamıştır. Şimdi bu bilginin ışığı altında bedenimize dönersek; vücudumuzun %75’i sudan meydana gelmiştir. Beynin %85’i, kanın %90’ı, kasların %75’i, böbreklerin %82’si ve kemiklerin %22’si sudur. Yani rahatça söyleyebiliriz ki bedenimiz ağzımızdan çıkan her sözcükten, hatta her düşüncemizden kolayca etkilenmektedir. Komutu veren sizsiniz alan ve uygulayan ise bedeniniz. Bedeninizi gün içinde söylemekte olduğunuz her sözcükle kodluyorsunuz. Şimdi genellikle ne kadar olumsuz şeyler söylemekte olduğumuza bakalım; ” Başım ağrıyor, 40 yaşıma yaklaşıyorum bu yüzden gözlerim artık iyi görmüyor, dizlerim çok ağrıyor, çok şişmanım, bacaklarım kalın, selülitlerim var, belim çok kalın”. İçinde büyüdüğümüz toplumun yapısı gereği yakınmanın doğal olduğunu düşünen insanlarız bu da çoğu sözcüklerimizin olumsuz olmasına sebep oluyor ve ne yazık ki tüm bu kullandığımız olumsuz sözcükler sağlıksız bir beden olarak bize geri dönüyor. İşin aslı şu ki kendi kendimizi hasta ediyoruz!

Bedenimizle Konuşmak ve Kendimizi Sevmek

Artık suyun yani bedenimizin bizi dinlediği farkındalığını aklımızda tutarak sürekli olumsuz şeyler dinleyip söylemekten ve düşünmekten vazgeçebiliriz. Özellikle kendiniz ve bedenimiz hakkında ne söylediğimize dikkat edelim. Olumlu sözcükler, sevgi ve şükür sözcükleri suyu yani bedeninizi olumlu şekilde etkiler.

Ne kadar delice gelirse gelsin en azından yalnızken kendinize; “seni seviyorum, bedenimi seviyorum, harika gözüküyorum, mükemmel bacaklarım var, gözlerim çok iyi görmeye başladı “gibi şeyler söylediğinizde bedeninize olumlu enerji aktarmış olacaksınız ve bunu her gün düzenli yapmayı alışkanlık haline getirebilirseniz bedeninizdeki olumlu gelişmeyi gözünüzle görebilir, sağlığınızdaki düzelmeyi hissedebilir hale geleceksiniz. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

 

Sevgiyle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir