Çiçeklerin suya yazdıkları

Su kozmik bütünlüğü içinde taşır. Suyun saf gücü ve titreşimleri hızlıca hareket eder. Ani şoklar ve travmalarda etkin çözücü şifa annedir. Bach Çiçek Terapi si homeopatik ilkelerle çalışırken hafıza taşıyıcısı saf sudur.  Yeryüzünden yükselir, geri gelir, yeryüzündeki derinliklerle birleşir ve tekrar yükselir. Suyun hareketi, hava dahil olmak üzere tüm doğal süreçler için gereklidir. Su, kozmik bir bütün oluşturduğu gibi, bütünlük, küresellik yaratan unsurdur. Su kendisi için hiçbir şey istemez, kendisi özgürce verir. Doğasında olduğu gibi kendisi de saftır, her şeyi arındırır, yenileyebilir, iyileştirebilir, güçlendirebilir, canlandırabilir ve netleştirebilir… Su, kendini açık ve şeffaf yapar. Suyun içinde taşıdığı güçlü mineraller evrenin küçük bir kopyası gibidir. Kayaları parçalayabilen suyun gücü, engelleri sızarak geçmek gibi bir ustalığı vardır.  İnsan bedeninin yüzde yetmişi sudan oluşur.

Bundan tam 4000 bin yıl önce, Yunan düşünür Thales “SU evrende ki her şeyin kaynağıdır.” demişti.

“SU gerçekte bu gezegenden değildir. Dünyadaki tüm su, dış uzaydan buzlu kuyruklu yıldızlar formundan gelmiştir. “NASA ve Hawai Üniversitesi bu bilgiyi Mayıs ve Ağustos 1997’de bildirdi. Eşzamanlı olarak, hem NASA hem de Hawai Üniversitesi ekibi Dünyadaki tüm suyun gerçekte dış uzaydan buzlu kuyruklu yıldızlar formunda geldiğini bildirdiler. Su elementinin gücü konusunda bugün bildiklerimiz yetersiz kalıyor. Dünyada ciddi bir su kıtlığı başlayacak, herkes bunun farkında ama kimse SU da ki gizemli bilgilere ulaşamadığı için önlemler yetersiz kalıyor. Sri Lanka sahillerinde yaşanan Tsunami felaketinin hemen sonrası, kıyıya yaklaşan dev su kütlesinin içinde Japonlar tarafından bulunan bir Dragon figürü tespit edilmiştir. Havadan alınan fotoğrafların içinde ki bu Dragon figürü, Japon mitinin güçlü Su Tanrısıdır.

Su yeraltından çıkınca, ışığa ilk maruz kalma deneyimini yaşadığı yerdedir. Bu, en kutsal olduğu düşünülen yeryüzünün kalbinin hâlâ hücrelerindeki tüm rezonansıyla ortaya çıkan sudur. Bu kutsal su çok uzak yerlerde bulunabilir. İnsanoğlunun su bulabilmek için, engebeli ayak basılmamış topraklarda, kayalar arasına ulaşması ve bu saf sulara dokunması için verdiği mücadele sürpriz değil. Kayalar, mineraller, toprak ve köklerin üzerinden su aktığında, her bir molekülde bulunan enerjiler elektromanyetik enerjiyle patlar ve insan teması veya toksik rezonansa göre bozulmazlar. Çiçekler suyun hafızasına bırakırlar imzalarını, yüzde yetmişi sudan oluşan bedenle buluşur buluşmaz, tüm bildiklerini aktarırlar şifa anneler. Bedenlerimizde çiçek hafızaları, titreşimleri, kimlikleri ile buluşuruz suyun iletkenliği ile. Çiçek Terapiler Homeopatik sisteme göre çalışan Çiçek kürlerinden oluşur. Psikolojik ya da fiziksel sorunların nedenlerini kökten çözme doğrultusunda çalışırlar, ruh, beden ve zihin bütünlüğünü oluşturan Holistik (bütüncül ) iyileştirme yaklaşımını taşırlar. Bach tüm hastalıkların sebeplerinin psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklandığını ya da genetiksel olduğunu, ruhunu bulamamış insanların sevginin derin izlerine, yüksek ışığına ihtiyacı olduğunu hatırlatır. Çiçekler evrende ki en saf titreşimlere sahip olma özelliğindedirler. Bach Çiçek sistemi 1933’lerde ilk adımlarını yine homeopatik sistem liderliğinde yapmıştır. Solarizasyon yöntemi ya da kaynatma yöntemi gibi birçok öze ulaşma, onu saf suyun hafızası ile buluşturmak görevi, “Çiçek Terapinin” işidir.

Çiçeklerin Suya Yazdıkları
Çiçeklerin Suya Yazdıkları

Çiçeklerin Kullanımı :

Yaşamında küçük bir aksilik oluştu ve işler yolunda gitmedi mi? Seni tekrar ayağa kaldıracak olan Centaury şifa annedir ya da kendi yeteneklerinden emin olamadığın zaman sana Cerato yol gösterebilir. Başarısızlıktan korkmamak için Larch, duygularını başkaları ile konuşamamaktan yalnız ve mutsuzsan Heather şifa anne sana kılavuzluk edebilir. Çiçekleri kendine, uyum ve denge getirmek üzere kullanabilirsin, onları denge ve uyumun taşıyıcısı olarak seçebilirsin. Onları bir araya getiren eliksirin sana en hızlı yolla, saf suyun hafızasıyla kılavuzluk edeceğini bilebilirsin…

Tüm Bach Çiçek kürleri yapılma biçiminden ötürü zehirli değildir ve tamamen zararsızdır. Çiçeğin, sadece aktif maddeyi oluşturan iyileştirici enerjisi kullanılır.

Bach çiçeği kullanımının en yaygın biçimi, kişiye ve gerekli davranış modifikasyonuna bağlı olarak, saf su ve beş farklı çareyi içeren bir arıtma şişesinde birleştirmektir. Homeopati’ye benzer şekilde, etkili olabilmesi için özün veya seyreltmenin yalnızca küçük bir miktarı gereklidir. Genel kural, 25mL başına stok şişesinden minimum iki damla olmalıdır.

Bu işlem şişesinden dört damla ya da beş damla (ihtiyaca göre) her gün başlayarak ağız yoluyla alınır ve şişe bitene kadar kür devam eder. Bir tedavi şişesi genellikle birkaç hafta sürer ve genellikle çocuklarla olduğu gibi negatiften pozitife “dengelemek ve değiştirmek” için gereken tek şey olabilir. Diğer zamanlar, örneğin yetişkinler ve daha uzun süreli meseleler için daha uzun kullanım sürebilir. Kürlerin kullanımı sizin sorununuzla doğru orantılıdır. Sabahları uyanır uyanmaz alınması ya da gece yatağa girmeden önce kullanılmasını bazı terapistler daha fazla öneriyorlar. Bu saatler içinde şuurun bilinçlenmediği ve evrensel bilgiye, pencereye daha yakın olduğumuz için daha hızlı, dirençsiz çalışmasına neden olur. Çiçek enerjileri kullanımında tıpkı Reiki, Akupunktur gibi enerji sistemleri ile aynı terapötik aileden gelirler. Şok ve stres ile başa çıkmak için beş önlemin önceden oluşturulmuş bir kombinasyonu olan Rescue Remedy, her zaman yanında taşınabilir ve herhangi bir acil durumlarda, yüksek stresli veya duygusal sıkıntı yaşanırken kullanılabilir. Sonuç anlık olabilir ve çok hoş olur.

Çiçek Terapisi konusunda uluslararası bir otorite olan Mechthild Scheffer’e göre:

“Bach Çiçek Terapisi; kıskançlık, sabırsızlık,” hayır ” diyememek, çekingenlik ve uygun olmayan suçluluk kalıpları gibi insan doğasının olumsuz davranış kalıpları ile daha yapıcı bir anlaşma yapmamıza yardımcı oluyor; Bach ” Fiziksel hastalığın daha derin bir nedeni vardır.” diyor. Negatif davranış modellerimizin altında yatan “zihinsel hataları” daha iyi anlamak ve düzeltmek suretiyle, kendi gerçek doğamızla yeniden bağlantı kurabiliriz. Bach Çiçekleri yardımıyla, bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve genel sağlığımızı destekleyen manevi şifa güçlerine tekrar erişiyoruz. ”

Bach Çiçek sistemi 38 çözümden oluşur. Her çareler tek bir çiçek veya ağacın türüne göre hazırlanır ve erdem veya insan kalitesiyle ilişkilendirilir. Bu kalite ya olumlu bir davranış kalıbı olarak ya da çarpık ya da sağlıksız biçimde olumsuz bir davranış kalıbı olarak görülebilir.

Tanrı’nın size bir bireysellik verdiğini şimdiye kadar gördünüz mü? Tanrı bizlere, kendine has bir kişilik, sadakatini korumak için de bir hazine verdi. Sana yalnızca yol göstermesi ve liderlik etmesi için bir hayat verdi. Seni sen yapacak bir yetenekti bu, bu senin, tek başına yapabileceğin bir şeydi. Tanrı sana, hayatın mükemmel yollarından öğreneceğin hazineler verdi, nazikçe bilgi eşliğinde sana başkalarına yardım etmen için ve paylaşman için mükemmel yetenekler verdi.” E.Bach-1933

Mükemmel uyum ve denge için çiçeklerin şifası ile kalın…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir