Ben olmadan sen olamazsın

Tüm yazılarımla söylemek istediğim şey tam olarak bu…

İnsanlık, aynı gemide yol alıyor. Nihai hedefte aslında aynı, Özgür ve Mutlu olmak.

Zihinlerde ayrıştırılan,

dillere bölünen,

dinlerle sınıflanan

ve

renkleriyle konumlanan

bir hale getirilen insanlığın Öz’ü teklikten geçer.

Ben olmadan sen olamazsın

İdrak seviyesinin sürekli olarak aşağı çekildiği ve Ben, Sen, O diye ayrıştırılan her zihnin uyanıp BİZ gerçekliğine varması gerekiyor. Tüm sözlerim, tüm dile gelişlerim bu yönde. Ayrışmayın birleşin. Başka düşüncelere, inançlara, insanlara, hizmet etmeyin sadece kendinize ve insanlığa hizmet edin. İnsanlığın ve dünya üzerindeki yaşamın, dili, dini, ırkı yoktur o sadece ve sadece bir varoluştur.

Bütün bunları gerçekleştirmek içinse, emek gerekiyor, farkındalık gerekiyor, ışığı yaymak gerekiyor. Bazen de kavga gerekiyor. Kendi zihniyle kavgada ve savaşta olup içindeki benliğe ulaşmak için aylarca ve yıllarca meditasyon yapanlar şimdi zıplayıp kavga olmaz demesin lütfen, çünkü sizin de hayatınıza kavga. Kaçtığınız şeyle kavgalı olmazsanız kaçmazsınız. Enerjinizin aşağı çekildiğini düşünmezseniz kapanmazsınız. Eğer bahsettiğiniz kadar yüce ise yüreğiniz ve kapsıyorsa evreni ve tanrının parçası iseniz her kim çıkarsa çıksın karşınıza enerjiniz düşmez, negatif de bulaşmaz sizlere.

Benim gerçekliğim, benim doğrularım, benim yolculuğum dediğiniz her yerde çocuğunuzla, eşinizle, ailenizle, patron ya da müşterilerinizle en olmadı ekonomik sistemle onu da geçerseniz doğayla karşı karşıya gelirsiniz. Onlar size bu yolculuk sadece senin değil, bizim der. Bizim yolculuğumuzda her şeyi dile getirip çözümü için fikir üretmek ve çaba harcamak gerekiyor. Çabasız eremezsiniz. Ermeye niyet etmek bile bir çabadır. Kendinizi görün. Her nereye giderseniz gidin, bu dünyanın ve insanlığın gerçekliği içinde yaşıyorsunuz ve bir gün biri mutlaka kapınızı çalıp korktuğunuz ve kaçtığınız her şeyi size sepetle sunacaktır.

Bu yüzden BİR olmak lafla değil, eylemle olur, onu ortaya koymakla olur, olanı görmekle ve değiştirmeye niyet etmekle olur Sen beni bırakıp eremezsin, sen sokaktaki aç çocukları görmezden gelip eremezsin, sen, bir yandan tanrı parçasıyım hepimiz onun parçasıyız diyerek diğer taraftan yaşanan tüm haksızlıklara ve acılara gözlerini kapatamazsın. Sen, BEN ve BİZ olmadan bir şey olamazsın. Tıpkı Ben’im SEN olmadan bu yolculuğu tamamlayamayacağım gibi…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir