Bilinçaltının gizemli dünyası

Nice anıları saklar bilinçaltımız. Duygusal gelgitleri barındırır ruhunda. Birçok arzunun, içgüdünün ya da dürtünün saklı bahçesidir. Bir buzdağı misali derinlerinde sakladığı sırlarıyla kurulmuştur görkemli tahtına.

Bilinçaltının gizemli dünyası

Yaşamda her anımızla arzularımızdır bizi değişime taşıyan. Çoğu değişimler filizlenen arzularla başlar. Ardından yolunu bulur hedefler kararlılıkla. Sen en derin arzularını saklayan bilinçaltına keşfe çıktın mı acaba? Potansiyelin orada. Düşlerin orada. En derin korkuların orada. Evrenin sonsuzluğuyla olan bağın orada. Nice uzak geçmişinle ilgili anıların orada. Hakikatin orada. Yaşama dair tüm sırların orada. O vakit ne dersin kendine dönüp, bilinçaltının gizemli dünyasına yolculuğa çıkmaya.

Kişi bilinçaltına ektiği tüm duygu ve düşüncelerini hasat eder, deneyimler deryasında. Yaşamla ahenk ve uyumu yakalamanın sırrı bilinçaltında saklıdır esasında. Ruhunun rehberliğinde bilinçli zihninle sen efendiyken, bilinçaltın sadık hizmetkârındır unutma. Neye inanır, neyi düşünür ya da neyi varsayarsan bilinçaltın bunları kabul eder ve barındırır. Hangi korkuları taşırsan bilinçaltının kör kuyularına, o korkularının esaretine kapılır gidersin usulca. Kendine fısıldadıkların her neyse onları saklar ve yansıtır sana yeri geldiğinde. Seni farkında olmadan yönetir ve yönlendirir, sakın ola aldanma! Unutma… Ruhunun gemisinin kaptanı sensin.

İlahi yaşamın bilgeliğini barındıran bilinçaltı, tüm bedeni inşa eder. Kişiyi güvenli alanında tutma gayretindedir her zaman. Kişinin yaşamındaki tüm sorunların çözümünü barındırır derinliklerinde. Kişiye hizmet eden ya da etmeyen tüm alışkanlıkları kontrol eder. Tüm duyuların ve deneyimlerin hissettirdiklerini kaydederek, davranışları tetikleyici rol oynar. Bilinçli zihin tarafından verilen talimatları yerine getiren hizmetkâr rolünü üstlenir bilinçaltı. Ne kadar etkili olumlama ve yaratım yaparsa kişi, bilinçaltını o denli şifalandırır. İstek ve arzularını, yüksek beklenti ve olumlu yaratımla bilinçaltına ileten kişi; yaşamının tüm alanlarında hedeflerine başarıyla ilerler. Bilinçaltına verilen tüm komutlara dikkat edilmesi gerekir. Yaşamı her daim usulca inşa edendir o. Derinlerinde sakladığı tüm sırlarıyla, keşfedilmeyi bekleyen gizemli bir dünya saklar ruhunda.

Bilinçaltınıza her gün hangi komutları vermekte olduğunuzu hiç düşünür müsünüz? Hangi korku tohumlarını ekiyorsunuz onun yabani topraklarına? Hangi güzel düşlerle yaratım yapıyorsunuz ona? Hangi olumlu sözcükleri fısıldıyorsunuz kulağına? Hangi bolluk, bereket ve başarı düşüncelerini yatırıyorsunuz bilinçaltının veri bankasına? Hangi düşünüş ya da davranış biçimini kodluyorsunuz bilinçaltınıza? Hislerinizi ya da ilişkilerinizi nasıl yönlendiriyor ve nasıl duygularla konuşuyorsunuz onunla? Hangi sırlarına vakıf olabildiniz peki? Hangi engelleri çıkartıyor karşınıza her defasında? Bilinçaltınızın kontrolünde mi ilerliyor yaşam geminiz? Yoksa bilinçli zihninizle siz misiniz asıl kaptan?

Bilinçaltımız en derin sırlarımızı saklayan gizemli dünyamız. Nice geçmiş yaşamlarımızın hatıralarını barındırır ruhunda. Nice yaşanmışlıkların sessiz tanığı olmuştur dünden bugüne. Kadim bilgeliğin sembolik diline tercümandır. Rüyalar aracılığıyla konuşur bizimle çoğu zaman ve yüksek benliğin sessiz dili olur.

Hangi güzel düşlerinizi, düşüncelerinizi, değerlerinizi ve saf sevginizi yüklerseniz bilinçaltınıza size ona göre bir yaratım yapar. Unutmayın ki şaha kalkmış bilincinizle efendi olan siz, bilinçaltınıza da hükmetmeyi bilin daima. Güvende olmanızı isteyen bilinçaltınız, özgür iradenize engeller koymasın sakın ola! Tüm kabulleriniz ve seçimleriniz sizin iradenizde olsun. Özgüvenle yürüdüğünüz yaşam yolculuğunuzda, bilinçaltınızı yöneten siz olun her koşulda. Sizi özgün kılan düşünce, duygu, inanç ve deneyimlerinizle ruhsal anlamda olgunlaştıkça, vedalaşın tüm tutunduklarınızdan. Arınsın bilinçaltınız bütün yersiz korkularından. Güzel tohumlar ekin toprağına, yaşamınıza cennet bahçeleri sunsun daima.

Sınırsız bilgeliğinizle ebedi kudretinizi bilinçaltınızın derinlerinde arayın. Potansiyel gücünüzü bilinçaltınızda keşfedebilirsiniz ancak. Yaşamınızda neleri arzuluyorsanız, sizi arzularınıza taşıyacak olan hazine sizde. Yeter ki bilinçaltınızla iletişime geçmeyi bilin. Bilinçaltınıza doğru soruları sorun ve doğru komutları verin. En güzel sözcüklerle söyleşin onunla. En iyi niyetlerinizle sulayın toprağını. Onunla cesaretle yüzleşmekten kaçınmayın asla. Ruhunuzun gizemi orada saklı, bunu bilin. Dümenin başına geçip kaptanı olduğunuz ruhunuzun gemisinde, yaşamınızın efendisi siz olun. Yaşam yolculuğunuzda kaderinizi arzularınızla ve gönlünüzce şekillendirin. Unutmayın ki, her anıyla yaşamınızın yaratımı sizde saklı.

https://senayzuhur.com/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x