Burcunuzun simya elementi

7 gök cismi Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn’ün, simyadaki 7 element olan; Altın, Gümüş, Bakır, Demir, Kurşun, Kalay ve Civa ile olan sihirli ilişkisi, Babilliler ve Kaldeliler tarafından biliniyordu. Kişinin, bu sembollerden burcuna uygun olanı seçmesi ve simya elementini tanımlaması, kimi zaman yanında taşıması, yaşamında hangi eğilimi kazanması gerektiğini ifade edebilir.

1-Altın (Güneş) Aslan

Altın (Güneş) Aslan

Simyada her açıdan mükemmelliği temsil eden altın; akıl, can ve ruhun birlikteliğidir. Altın astrolojide Güneş’i simgeleyerek, onur ve refah içerir, Güneş’le birlikte, güzellik ve ışık halinde kralların gücünü verir, mükemmeliyetçi insanındır, seçiminin zorluklarına katlanmalıdır. Sembolü seçen, her şeyi doğru bir şekilde yapmayı, acıları kaldırmayı diler. Eleştirici, ince düşünen biri itici de bulunabilir, zamanla afffetmeyi, sabretmeyi öğrenip, olgunlaşacaktır.

2- Gümüş (Ay) Yengeç

Gumus-Ay-Yengec

Tanrıça’ların, Ayın Gümüş Yolu ayni zamanda mistiklerin, sezginin yolu. İç sesinizi dinlemeniz; yetiniz olan şifacılığa, fiziksel ve zihinsel olarak odaklanmanız mümkün. Aradığı enerjiyi bulana kadar değişmek için çabalar. Emeğini, susadığı enerjiye ulaşana kadar cesaretle sürdürmelidir.

3- Bakır (Venüs) Boğa-Terazi

Bakir-Venus-Boga-Terazi

Venüs ve Afrodit sanatsal bir ifade ile, güzellik ve gençlik bağlantısı kurar. Sevgi ve duygusallığın yanında, dengeyi, güzelliğin enerjilerini çağırır. Üzerine tılsım yazmakta en sık kullanılan metal sayılır. Kalbimizi iyi titreşimlere açık tuttuğumuz sürece, birçok şeyi değiştirebileceğimizi veya kabul etmekte zorlanmayacağımızı öğretir. Bükülüp kırılmamak ise önemlidir.

4-Demir (Mars) Koç-Akrep

Demir (Mars) Koç-Akrep

Savaşçılar ve dayanıklılık özellikleri birbirinden ayrılmaz. Demir koruma sağlar, büyüme yolunu açar. Yaşamda savaşmak zorunda kalanlar kayıp ve acıları nedeni ile, baskın bir kişilik geliştirebilirler, böylece uyum sağladığı metal demir olacaktır. Demir tüm savaşları, sanayi devrimini, maddi dünyanın ele geçirilişini temsil etmektedir. Barışı ilk önce kendisi ile yapan kazanır. Demir eski çağlarda nazarı kovmak, kötü güçleri savuşturmak için kullanılan kutsal bir metaldi. Nal gibi bir demiri kapıya asmak bu inanışa paraleldir. Kuzey Avrupa’da kullanılan sihirli ‘Trol Haçı’, kötü büyüyü engellemekte yardımcı olduğuna inanılan şekillendirilmiş bir demir parçasıydı.

5- Kurşun (Satürn) Oğlak-Kova

Kurşun (Satürn) Oğlak-Kova

Dönüşüm ve yenilenme odaklanılması gereken en önemli şeylerden ki; kolay bir yol değil, ama bazen acı ve üzüntüyle gelen bilgelik de değerli bir kazanımdır. Sabır ve kısıtlamalar sayesinde, yaşamın amacını bulmak, Dünya’nın kişi için genişlemesidir, ardından acının gitmesi gerçekleşebilir. Acele etmemesi ve sınavı göğüslemesi için iradesini öne sürmesi yeterlidir.

6- Kalay (Jüpiter) Yay-Balık

Kalay (Jüpiter) Yay-Balık

Deneyimleyerek öğrenmemizi teşvik eder. Yaşam derslerinden elde edilen eğitim ve bilgelik, Jüpiter tarafından etkilenir. İddialı kişiler aynı zamanda özgürlüğün hasretini ve öğrenmenin susuzluğunu çekerler. Çağların bilgeliğinden erişebileceği geniş bir kütüphaneye sahip olmayı hayal eden bilgeler, maceracılar ve alimler, Jüpiter ruhundan asla vazgeçmemelidir.

7- Civa (Merkür) İkizler-Başak

Civa (Merkür) İkizler-Başak

Cıva yılanı sembolize eder. Simyacılar yolunun en gizemlisi, gezginlerin çok yönlü yolu, Hermes etkisinde hem iyileştirici hem de yeraltına taşıyıcıdır. Hayatın gizemlerini sunarken; bir şekilde gördüğü, duyduğu ya da deneyimlediği bir şeyden etkilenen ve o zamandan beri gerçeği aramayı hiç bırakmayana verilir. Onun ruhunun en eşsiz özelliklerinden biri, aradığı şeyin bu Düzlem’e ait olmayışıdır. En zorlu koşullara bile kolayca uyum sağlayabilir, sürekli seyahat etmek ve daha fazla öğrenmek için bir neden ararlar. Gerçeği aramayı asla bırakmayın!

Ferda Ercan Uyulan

www.facebook.com/okultizmveenerji

www.facebook.com/karanliginmesaji

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x