Kasım ayı gökyüzü günlüğü; yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır!

Merhaba,

Herkesin kalbinin ve ruhunun sıkıştığı Ekim ayını geride bıraktık. Ve ben Ekim ayı yazımı sizlere yazamadım. Nedeni? Malum hepinizin hissettiği yoğun duygular. Bu zorlu zamanlar hemen geçecek mi ? Üzgünüm, ama Mevlâna ne demiş; ‘’Zor diyorsun, zor olacak ki imtihan olsun.’’

Bu ay ise gökyüzü enerjilerini bugüne kadar yazdığım tarzda değil, farklı bir şekilde yorumlayacağım. Mesela burç bazında, ülke bazında değerlendirmeyeceğim. Sebebi ise ülke haritasında 2013 yılı bahar ayı itibariyle başlayan Venüs& Satürn dashası (gezegen periyodu) ve her ikisinde ‘’poorva punya’’ dediğimiz geçmiş yaşam kredisini gösteren 5. Eve yerleşimi aslında genel olarak bu ülkede yaşayan herkesin kaderi ile bağlantılı zamanlara işaret ediyor. Özellikle yaşanan bu zor zamanlarda ben de ilmimin ışığında kimseyi ayrıştırmadan yorum yapmak istedim. Belki hoşunuza gidecek, belki gitmeyecek. Ama yazının sonuna kadar okursanız ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum.

2 Kasım 2015; Venüs & Mars Başak Burcu Transiti

2 Kasım 2015 tarihinde Başak burcuna geçiş yapacak olan Venüs barış isterken, Mars ise mücadele istiyor. Mars, Başak burcunda düşman ilişkileri içindeyken Venüs ise en zayıf olduğu alandadır. Ama her şeye rağmen Venüs’ün ve Merkür’ün birbirlerini Başak-Terazi  burçlarında karşılıklı ağırlamalarından dolayı (Bu durum Vedik Astrolojide özel bir yoga oluşturur) 16 Kasım 2015 tarihine zor enerjileri barındıran şu günlerde gökyüzünden gelen torpille  sevgi, şefkat dolu bir iletişim ile yıkılan köprüleri tekrar inşa edebilirsiniz. Özellikle 15 Eylül tarihinden itibaren Satürn’ün Akrep burucundan Mars’a gönderdiği sert açıların kalkması ile bu ay aşk, sevgi ilişkilerinde yaşanan tartışmalar, kavgalarda ateşkes ilan edilebilir, hissedilen gergin baskılar kalkabilir. Yaralar kapanır mı? Bilmem… Ama sarılabilir değil mi?

Jüpiter Aslan tahtında yalnızlığın keyfine varacak!

Jüpiter, uzun bir aradan sonra Aslan burcunda yalnız kalarak tüm içtenliğiyle özgüveni, yaratıcılığı, inancı, mutluluğu… geliştirmeniz için desteklemeye çalışacak. Tabii Satürn’ün baskısı ve Jüpiter’in ev sahibi Güneş’in en zayıf hali ile Terazi burcundaki transiti, bu gelişmelerde bazı kısıtlamalar getirebilir. Kasım 2014 tarihinden bu güne kadar hemen hemen her yazımda sizlere söylüyorum. Ve bu 2016’nın sonuna kadar devam edecek. Kiminiz değişimi kabul etti, Satürn’ün derslerinin büyüklüğünü değerini anladı. Kiminiz ise bu ağır ve yavaş büyüme etkisinden bir hayli sıkılmış durumda. Ama yine de derslerini almak istemiyor. Çabalıyor, uğraşıyor ama bina çökmüş. Neden mi? Çünkü binayı ahşaptan yaptın. Sabırlı olacaksın, daha fazla mücadele edeceksin ve binanın temelini sağlam atacaksın ve malzeme olarak da taş kullanacaksın. Satürn’ün derslerini anlamaya çalışın, bakın hayatınız nasıl da değişecek!

7 Kasım 2015; Rahu, Mars, Ay, Venüs Başak burcunda bir araya geliyor!

Mars ve Venüs’ün uzun bir süredir gökyüzünde kol kola gezmeleri enerji, tutku, heyecan barındırsa da doyumsuz, açgözlü Rahu işleri değiştirmek ister gibi. Yönünüzü bulmakta, düşünceleriniz ifade etmek de zorlanabilirsiniz. Korkular, fobiler, paranoya ruhun karanlık tarafları… Birdenbire ortaya çıkan durumlar, kindar, sert, gergin,yalan, günah… tüm bu alanlardan sorumlu olan Rahu  Başak burcunda o kadar güçlü ki, NE OLACAKSA, OLACAK ! Kaderimizde var ise kaçmamız mümkün mü?

16 Kasım 2015; Güneş, Merkür Akrep burcu transiti

Güneş Akrep burcunda dost enerjiler barındırsa da Satürn ile her daim düşmanlıkları yaşam alanlarındaki deneyimleri, dersleri zorlayacak. Merkür’ün bu iki doğal zararlı gezegenin arasında kalması yaşam yolculuğun, insan olmanın her zaman kolay olmadığını hissettirecek. Soğuk, zor, sert geçişler… Tabii bunlar hızlı olmayacak. Satürn işin içinde olduğu için ağır ve yavaş olacak. Eylül 2016 tarihine kadar Mars ve Satürn’ün yaklaşık 7 ay kadar etkileşim içinde olması zor yolculuklara işaret ediyor. Ne yapacaksın? Yaklaşımın ya hep ya hiç, siyah beyaz… olur ise bu enerjiler katlanır, katlanır en büyük zararı sana verir. Yeniden doğmak mı istiyorsun? Al işte sana fırsat. Enerjini, kaynaklarını, gücünü daha büyük amaçlar için diğerleri ile birleştir. Korkma! zayıf gözükmesin.

29 Kasım 2015; Venüs Terazi burcu transiti

Venüs; adı bile ne hoş değil mi? Mutluluk, aşk, sevgi, para, cinsellik, güzellik, lük ve konfor… İşte tüm bu alanlardan sorumlu olan Venüs 29 Kasım tarihinde Terazi burcuna geçiş yaparak Vedik Astroloji dilinde ‘’mooltrikona’’ dediğimiz en değerli yerleşim ile Aralık ayının son haftasına kadar iyi enerjiler lütuf edecek. Bu süre içinde her şeyi bir tarafa bırakın hayatın keyfini çıkarmaya çalışın. Kiminiz adeta yaz ayının başı gibi tatile çıkmak, kiminiz sosyalleşmek, eğlenmek, kiminiz ise aşk ve evlilik hayatınızda yaşayacağı güzel gelişmelerle hayata daha sıkı sarılacak. Her şeye rağmen yaşamak güzel!

Namaste

yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir