Dayanışma ile Bi Yuva Kurmak

Gelişen teknoloji insan ilişkilerini nasıl etkiliyor? Sanırım bu sorunun cevabı nasıl ele alındığına göre değişir ancak paylaşmak istediğim örnek oldukça umut verici.

Geçenlerde karşıma çıkan “Bi Yuva Kuruyoruz” isimli fon toplama projesi dayanışmanın gücünü ve önemini hatırlattı bana eskiden köylerde yaşam böyle değil miydi? Her şey dayanışmayla yapılmıyor muydu? Teknoloji çağında bu anlayış neden sürdürülmesin…

Evet bi yuva kuruyorlar, bir yuva kuruyoruz bugün onlar yarın biz dayanışma ve sevgiyle birlik ruhuyla… Konu hakkında fazlasını yazmak istiyorum ama onlar kendilerini öyle güzel ifade etmiş ki sözü onlara bırakıyorum.

Detaylı bilgi ve destek için; https://www.fongogo.com/Project/bi-yuva-kuruyoruz

Tanıtım Metnimiz;
Biz birbirini yolda bulmuş ve ortak hayale yürüyen kocaman bir aileyiz.
Ve şimdi doğanın kucağında özgürce ve sevgiyle yaşayabileceğimiz bir yuva kuruyoruz bu hayal hepimizin diyoruz ve hayalimizin kapısını sizlere açıyoruz.

Biz birbirini yolda bulmuş ve ortak hayale yürüyen bir grup insan olarak, doğanın bizden bağımsız olmadığını biliyor ve bu doğrultuda doğayı, kendimizi sevdiğimiz gibi koruyup kollayacağımız, kendimizi temiz tuttuğumuz gibi temiz tutacağımız, kendimizi beslediğimiz gibi besleyeceğimiz ve ona olan aşkımızı özgürce yaşayacağımız bir alana ihtiyaç duyuyoruz. Doğayı kurtarmak, devrim yapmak gibi insani arzuların ötesinde yalnızca huzurla, özgürce yaşamak istiyoruz. Kaç kişi olduğumuzun önemi yok, sayılamayacak kadar fazla olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Ve tüm hayaldaşlarımıza tıpkı doğa ananın bize kucak açtığı gibi her zaman kucak açacağımıza söz veriyoruz.

Nasıl bir yer hayal ediyoruz?

Doğaya zarar vermeyecek çuval, taş, bölgenin toprağı ya da geri dönüşüm malzemelerini kullanarak, tıpkı doğa ananın bize öğrettiği gibi bildiklerimizi paylaşacağımız, her gelenin istediği gibi incilerini dökeceği, resim, heykel, dans, yoga, tiyatro, masal, müzik ve daha sayamayacağımız genişlikte atölyelerin yapılacağı bir çatı inşa etmeyi diliyoruz.

Kendi tarımımızı yaparak, toprağı kirletmeden, onu yormadan, su, tohum ve sevgi karşılığında bize verdiği mahsüllerin bereketiyle karnımızı doyurmak istiyoruz.

Yine doğanın bize verdiği enerji kaynakları dışında hiç bir enerjiye ihtiyaç duymadan tamamen sürdürülebilir ve sonsuz kaynaklarla beslenmek istiyoruz.

Çocuklar ile çocuk olurken onlara toprağa olan aşkımızı anlatan masallar anlatmak istiyoruz.

Her şeyden öte bu sevgimizi sizlerle paylaşarak büyütmek, doğanın sonsuz ahengi içinde bir kuştan farksız yaşamak istiyoruz.

Bu dileklerimizin karşısında enerjinin başka bir formu olan paraya ihtiyaç duyuyor, sizden alacağımız bu enerjiyi katlayarak size geri vereceğimize söz veriyoruz. Doğanın hakimi değil parçasıyız diyoruz ve sizleri de bize destek olarak hayallerimizin parçası olmaya çağırıyoruz. Bu bize yolumuzu aydınlatmamızda yardımcı olacak bir miktar para, güzel bir dilek ya da gelip yanımızda bulunarak edebileceğimiz yardımlar olabilir. Biz bir bütün olduğumuzu biliyoruz, sizi de birliğimize çağırıyoruz. Hadi hep birlikte yeşile dönelim diyoruz.

Aşk ile sizleri çok seviyoruz.

Detaylı bilgi ve destek için; https://www.fongogo.com/Project/bi-yuva-kuruyoruz

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x