Değişimin anahtarı : Teta durumu

Teta’nın, her şeyi yaratabileceğiniz ve anında realitenizi değiştirebileceğiniz bir zihin durumu olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımda, belki duyulan ama çok üstünde durulmayan bir gerçeği paylaşmak istedim; Teta dalga frekansı..

Beş beyin dalgası frekansı vardır: Beta, Alfa, Teta, Delta ve Gamma. Bu beyin dalgaları, sürekli hareket halindedir ve beyin, tüm frekanslara uyumlu dalgalar üretir.

Yaptığımız veya söylediğimiz her şey, beyin dalga frekansıyla ayarlanır. Örneğin, birileriyle konuşurken, zihnimiz, Beta dalgasındadır. Beta dalgası frekansı, sn.de 14-28 devirdir. Beta, aktif ve uyanık olduğunuz durumdur.

Alfa durumunda, beyin dalgalarımız saniyede 7-14 devir arasında bir frekansta hareket eder. Alfa frekansı, derin gevşeme ve meditasyonun zihinsel durumudur. Alfa, Beta ve Teta arasında bir köprüdür. Dalga Alfa, hayalleri yönetir , çözülmüş ve rahatlamış bir bilinç durumuna işaret eder. Bu frekansla sorun yaşayan insanlar, hatırlamakta zorlanırlar. Örneğin, belli bir derinlikteki  rüya, hayal ya da meditasyon durumunda detayları hatırlayamayanlar, bilinçaltı ve bilinçli zihin arasında yeterli Alfa frekansı köprüsü oluşturamayanlardır.

Teta durumu, çok derin gevşeme halidir ve hipnoz seanslarında ya da REM uykusu sırasında kullanılır. Beyin dalgaları, saniyede 4-7 devir frekansında yavaşlatılır. Bunun için, insanlar, o mükemmel sakinlikteki zihin durumunu yakalayabilmek için saatler süren meditasyonlar yaparlar.

Teta dalgaları, bilinçaltı olarak düşünülebilir, bilinçaltında yatan anıları, duyguları kontrol ederler, davranışlarınızı ve inandıklarınızı direkt olarak etkilerler.

Teta dalgaları; yaratıcıdır, iham verici ve spiritüeldir.

Teta, ilk rüyaya daldığımız andaki durumdur. Bu frekansı, basitçe ve yeteri kadar anlaşılabilir olarak anlamak, tanımak, hissetmek demek, sizi çevreleyenin, gerçek olup olmadığını değil ‘olduğunu’ bilmek safhasıdır, ‘bilmek’ derecesidir. İşte, o an, Teta’dasınız.

Beynimiz, aslında bir kil gibidir. Çocukluğumuzdan itibaren , çevremizin, aile, okul, toplumun verdikleriyle yoğrulan bir kil düşünün; nasıl şekil alıp, hangi dalga boyunda frekans yaydığı, o zamanlarda belirlenmeye başlar. Negatif, olumsuz, sınırlı, hayal kırıcı, korku kaplı edindiğimiz her ne varsa, nihayet, zihnin dalgalarını çalıştırmada belirleyici hale gelir. Başarısızlık, sürekli tökezleme, bir türlü düzelmeme, yanlış ilişkiler, maddi sorunlar, mutsuz birliktelikler, bir bakıma, kendimizden gelen, zihin durumu blokajlarının açık bir sonucudur.

Hep talihi suçlar, ya da şanssızlıkla hayıflanırız, cesaretsizlik ve kaygıyla olduğumuz yerde sabitlenir, adım atmaya korkarız. Ta ki, tek engelin; sınırlı, hayal kuramayan, bağlantısı kopmuş zihin durumumuz olduğunu görene kadar.

Teta dalgaları, çeşitli yöntemlerle, aktive edilebilmektedir. Bilinçaltımızda, saklanan, engel koyan, yaratılma potansiyeline sahip her ne varsa, teta dalga frekansında elimine dilip, sürece katkı sağlayacak, büyük değişimler meydan getirebilecek yeni hayalleri teta dalga frekansında gerçekleştirmek mümkündür. Dünyada bu sırrı keşfetmiş, bir çok kişi ve ülkeler, başarı ve mutluluğun aslında hiç te hayal olmadığını ispatlamışlardır.

Teta durumu için, özel hazırlanmış ses cd’leri, meditasyon programları ve hipnoz seansları bulunmaktadır. Ve, değişime başlamak, geç kalmaktan iyidir.

Teta’da kaldık şimdilik, Delta ve Gamma’ya geçmiyorum bu yazımda…

Hiç ummadığınız bir bilgi, bir gün yolunuza ışık tutar ve geleceğinizi değiştirebilir. Sevdiğim bir söz;’ Bilgi, güçtür’.. Teta frekansınız açık OLsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir