17 Aralık, 2017

Emine Yeşim Aydın
Emine Yeşim AYDIN

Emine Yeşim Aydın, 1984 yılında İstanbul’da doğdu. İtalyan lisesi, Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Yeditepe Üniversitesi (İtalyanca) Sanat ve Tasarım ile İç mimarlık eğitimlerini takiben, halen Ales’e hazırlanmakta ve spor psikolojisi üzerine okumayı hedeflemektedir.

Küçük yaşlardan itibaren değişik sporlarla uğraşmış, kayak, yüzme, tenis ve koşu alanlarında çeşitli dereceler kazanmıştır. Hobi olarak satranç, ipek boyama ve felsefe ile ilgilenen Aydın, zaman içinde ruhsal aydınlanma konusunda kendini geliştirmeye başlamış ve ruh-beden bütünlüğü kapsamında sağlıklı yaşam koçluğuna yönelmiştir.

Son birkaç yıldır pilates eğitimi vermesinin yanı sıra, koşuya geri dönüşünden itibaren bunu sosyal sorumluluk inancı gereği, gittiği yarışlarda bütün koşuculara ücretsiz stretching/pilates workshopları düzenlemeye ve zaman içinde organizasyonlara kendini entegre ederek şehir şehir koşmaya devam etmektedir.

Beden, zihin ve ruhsal gelişim konularında yazılarını ve araştırmalarını paylaştığı Squirrel Training Facebook sayfasının bini aşkın takipçisiyle düzenli iletişim içerisinde olup, yazılarının bazılarını farklı bloglarında yayınlamaktadır. Şuan aktif olarak, bağış toplamak üzere koşmaya devam etmekte ve hatta Türkiye Omurilik Felçlileri derneğinin yanı sıra, kanserle savaşan Pembehanım derneğinde gönüllü olarak çalışmaktadır.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Emine Yeşim Aydın