Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak

Okuyan herkesin farklı bir enerji aldığı Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak kitabını okumaya başladıkça insanların neden böyle düşündüğünü fark etmeye başladım. Kitabın içinde farklı doğumlar yaşarken yazarı ile iletişime geçerek daha detay bilgiler almak istedim ve bundan sonrası bir sohbetin içinde akıp gitti. Şimdi söz Can Aydoğmuş’ta

Evet Can, Neden Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak?  Neden bu kitabı yazdınız?

Ben doğmadan önce annem kanser olmuş ve doktorlar 3 aylık ömrünün olduğunu söylemiş. Annem Allah’a olan inancı ve Allah’ın izni ile Evliyalardan yardım istemiş. Çok mucizevi şeyler yaşanmış. Tedavileri, her şey çok mucizevi bir şekilde gelişmiş ve iyileşmiş. Daha sonra doktorlar sakın çocuk doğurma, ölürsün demelerine rağmen bana hamile kalınca doğurmaya karar vermiş. Ve hiç bir sorun olmadan beni doğurmuş. Ailem Evliyalara çok inanır ve saygı duyardı. Ben de, kendi hayatımda Evliyalarla ilgili çok mucizevi şeyler yaşadım. Onların Allah dostları olarak, Allah’ın izni ile insanlığa sonsuz destek içinde olduklarına inanıyorum. Babamın vefatının ardından çok zor bir durumda kaldım ve tamamen bir çıkmaza girdim. Oturup, derin bir meditasyona girdim. Yüce Allahım’dan yardım istedim. Ve tüm sonsuzluğa kalbimi açtım. Birden karşımda bir vortex (Girdap) oluştu. Ve içinden bembeyaz giyinmiş bir adam çıktı, bana doğru yürüdü, gözleri adeta kainat gibiydi. “Ben Elkebir sana yardıma geldim.” dedi. Şok oldum, bir hayal gördüm diye düşündüm. Ama çok gerçekti. İlginç olan ertesi günü mucizevi bir şekilde 1 gün içinde bütün sorunlarım çözüldü. Bu gerçek anlamda bir mucizevi olaydı. Aldığım eğitimler ve yaşadığım deneyimlerle beraber bütün öğretmenlerim, dünya çapındaki çok önemli isimler bu kitabı yazmam için beni yönlendirdiler. 1 ay boyunca her gece kitapla ilgili rüyalar gördüm. Çok farklı deneyimler yaşadım. Brezilya’da bahsettiğim John of God’a gittiğimde onun bağlantıda olduğu azizler de, bu kitabı yazmam için beni yönlendirdi ve destek oldu. John of God da, aslında tamamen Azizler yani Evliyalar aracılığı ile insanlara yardım ediyor. Türkiye’de her şehirde milyonlarca Evliyalar ile ilgili hikayeler, mucizeler duyabilirsiniz, pek çok şehrimizin ismi bile evliyalardan gelir. Evliyalar bütün dünyada bilincin yükselmesini sağlayan, insanlığı ileri seviyelere taşıyan değerli kişilerdir. İnsanlık deneyimin ötesine geçmişlerdir.

aska yuru

Evliya enerjisi çağırmak nedir? (Melek olayı gibi mi?)

Evet, melekleri çağırmak gibi diyebilirsiniz ama çok daha farklı. Melekler daha önce hiç insanlık deneyimi yaşamamış varlıklardır. İnsanlığa pozitif enerji verir ve destek olurlar. Ama Evliyalar insanlık deneyimi yaşamış, onu aşmış ve ötesine geçmişlerdir. O yüzden insanlara enerjisel olarak da daha yakın oldukları için çok daha güçlü bir şekilde destek olabilirler. Evliyaların yolundan yürüdüğünüz zaman her zaman feraha, mutluluğa çıkarsınız. Melekler sadece size pozitif enerji ile destek olur, sizin enerji seviyenize inmezler. Evliyalar ise dünyasal anlamda çok güçlüdürler. Yalnız Evliyalardan yardım istemek için ilk önce Allah’tan izin istemeniz, ondan destek istemeniz gerekmektedir. Kitapta özellikle bunu defalarca vurguladım. Evliyalar size yüksek bilinç formundaki bir Allah dostu olarak Allah’ın izni ile destek olur, öğretmenlik yapar, yoldaş olur. Ama aslında her şeyi yapan Allah’ın ta kendisidir. Evliya sadece bir form, bilinç hali, frekans, sizin bağlantıya geçebileceğiniz somut, net bir konumdur.

Herkes evliyadan yardım alabilir mi?

İyi niyetli olan, Allah’a teslimiyet içinde olan herkes Evliyalardan yardım alabilir. İyilik peşinde olan alçakgönüllü insanlar istemeseler bile Allah’ın izni ile evliyalar yanındadır. Sadece Allah’a teslim olan, Evliyalardan yardım istememiş kişilerin de yanlarında Evliyalar vardır.

can-aydogmus-evliyalarla-yasamak

 

Peki evliyalar niye yardım ediyor?

Allah istediği için yardım ediyorlar. Ruhun arzusu ile kendi bilinç hallerinin desteğe ihtiyacı olunca daha yüksek bir bilinç hali ona destek oluyor da, diyebilirsiniz buna.

Peki bizim dinimizde Allah’tan başkasından yardım istemek yok ki… Bu, Allah’a şirk koşmak olarak algılanmıyor mu?

Kitapta da, bunu özellikle çok kez vurguladım. İlk önce Allah’tan yardım ve izin isteniyor. Pekçok önemli peygamberler, kutsal kitaplar ve evliyalar insanların Evliyalardan Allah’ın izni ile destek isteyebileceğini vurguluyor. Bunun yanında insanlar Evliyalar ile bağlantıya geçtiklerinde aslında onlardan yardım istemenin ötesinde onların oluşturduğu yüksek enerji ve bilinç hali sayesinde aldıkları pozitif enerji ve yansımalar ile değişim dönüşüm yaşıyor ve Allah’a daha fazla yakınlaşıyorlar. Evliyaların dergahlarına giren kişiler, Allah’a daha yakınlaşma adına o evliyanın Allah’ın ona bahşettiği güç ile oluşturduğu sevgi okyanusunda gelenleri arındırır. Ve tertemiz bomboş teslimiyeti ile Allah’ın dostu olma şerefine getirir onları.  Evliyalar put değildir. Evliyalar kendilerine değil, Allah’a yönlendirir. Onlar Allah için yardım eder. Allah’ın gücünü gösterirler. Bizler bir dualite içinde yaşıyoruz. Bu sistem içinde formlar sayesinde algılıyor ve gelişiyoruz. Bu açıdan dünyada yaşayan veya subtle boyuttan yardım eden Evliyalar sayesinde insanlar Allah’a daha fazla yakınlaşıyor, algılıyor.

Hiç böyle eleştiriler aldınız mı?
can aydogmusDürüst olmak gerekirse şu ana kadar hiç böyle bir eleştiri almadım. Hergün kitapla ilgili o kadar güzel yorumlar alıyorum ki, beni çok mutlu ediyor. Kitap gerçek anlamda çok özel bir kitap. Kitabın içindeki evliyaların resimlerini dünyaca ünlü Spirit Artist Sandy çizdi. Sandy herhangi birisinin vefat eden bir yakınının resmini birkaç saniyede gözleri kapalı çizebiliyor. Ve bunu binlerce kişinin gözleri önünde de yapıyor, bu açıdan kitaptaki Evliyaların hepsinin resimleri Sandy ve Ellie sayesinde gerçek halleri diyebiliriz. Bu resimler sayesinde kitap çok daha özel bir hal alıyor. Kitabın ilk sayfasında Sandy ve Ellie’nin çizdiği bütün resimlerin bütünü ile oluşan ve benim rüyamda görmem üzerine yaptığımız bir mandala/ koruyucu tılsım var. Mandalanın ortasına anne ismini ve ad soyadını (Kızlık soyadınla beraber) yazdığın zaman sana özel bir koruyucu tılsıma dönüşüyor ve kitap kişiye özel oluyor. Kitap çok enerjisel bir kitap. Kitabı kişi okurken adeta kişinin üstünde enerjisel olarak çalışıyor. Tabii kişinin de, kendisini kitaba açması lazım.

Tara, Babaji gibi isimler var. Bunlar başka ülkelerin evliyaları mı oluyor?

Babaji Hindistan’da yaşamış, Tara da doğuda yaşamış evliyalar. Onlar gibi dünyanın dört bir yanında insanlığın unutmadığı ve her daim saygı ve sevgi duyduğu pek çok Evliyalar var.

“Evliyaların bulunduğu alanda bir enerji oluşur,” diyorsunuz. Dünyanın hangi bölgeleri böyledir? Kabe, Kudüs… Bu enerji her yerde oluşuyor mu?

Bu konu gerçekten çok derin bir konu. Kitapta bunu uzun uzun işledim. Ama çok kısa anlatacak olursam, bir evliyanın olduğu alanda yaydığı enerji ve oluşturduğu manyetik alanla farklı bir bilinç ve enerji hali oluşur. Onun devamında o alana gelen Evliyalarla beraber oldukları yer adeta kutsal bir alana dönüşür. Eyüp Sultan Hazretleri’nin İstanbul surlarının altına gömülmesi, bence İstanbul’un zaten alınacağını garanti altına almış bir durumdur. Çünkü bir alan ilk önce subtle olarak alınır. Dünyanın merkezinde bildiğiniz gibi bir mağma var, bu mağmadan dolayı da kristal oluşumu var, bu kristallerin oluşturdukları enerjilerin ve manyetik alanların dünyanın belli bölgelerinde oluşturduğu çok özel alanlar var. Türkiye bence gerçek anlamda bu alanlar içinde çok özel yerlerden biri. İstanbul da öyle, çünkü bu kristallerin oluşturduğu çekim gücü ve enerji alanı üstüne insanlar o alanlara doğru çekiliyor ve yoğunlukla oralarda yaşıyorlar. Ama bunun yanında çok yüksek frekansda olan, insanları olumlu etkileyen, enerjisel kapıları içinde barındıran yerler de var. Bu kapılar farklı şekillerde olabilir. Evrendeki kara deliği ve beyaz deliği düşünün, onların görünmeyen halleri gibi. Kabe, Kudüs, Hindistan’da Himalaya Dağları ve pekçok yeri, İstanbul, Bursa Uludağ, Ağrı Dağı, Karadeniz, Antakya, Göbekli Tepe dünyanın en eski tapınağı, Diyarbakır eğil peygamberler diyarı herkes gidip görmeli ve orayı hissetmeli. Kapadokya, Brezilya’daki John of God’un olduğu alan gibi dünyanın pek çok yerinde özel alanlar vardır. Bu alanların farklı enerjileri ve farklı etkileri vardır. Kendinizi oranın enerjisine açtığınız zaman sizinle çalışır. Oranın Yüceleri ve Evliyalar da, Allah’ın izni ile size öğretmenlik yapabilir.

Hangi evliyalar, yüceler nasıl yardım eder?

Bütün Evliyalar ve Yüceler çok yüksek bilinç halleridir. Sizin kalbinizden geçen birisine seslenebilir. Allah’ın iznini isteyerek, bağlantıya geçmeye niyet edebilirsiniz. Ama bu bir süreç, kitapta bunu uzun uzun anlattım. Çünkü her şeyden önce onların sizinle bağlantıya geçeceği enerjisel hale, bilinç konumuna gelmeniz gereklidir. Sizlere hayal edebileceğiniz ve edemeyeceğiniz her türlü şekilde yardım edebilirler. Sonuçta onlar Allah Dostu. Ama asla manipulasyon ve başkalarını değiştirme yönünde istekleriniz olmamalı. Siz değişmelisiniz.

Yunus_emre-evliyalarla-yasamak

En yardıma ihtiyacımız olduğunda kimi çağırmak lazım?

İlk önce Allah’a seslenin, ona teslim olun, ondan sonra yaşadığınız alandaki Yücelerin ve Evliyaların sizin destekçiniz olması için Allah’tan izin isteyebilir, kendinizi bu deneyime açabilirsiniz. Benim hissettiğim size yardım edecek kişiyi sizin seçmeniz yerine Allah’ın isteği ve izni ile onun size gelmesi, kitapta sadece birkaç tane Evliya ve Yüceleri yazabildim. Dünyada milyonlarcası var. İnsanların yardım istemesi ile ilgili özellikle herkes için kolaylaştırmak adına kitapta pekçok çeşitli teknikler anlattım.

Peki evliyanın enerjisiyle nasıl bağlantıya geçeceğiz?

Her şeyden önce iyilik peşinde olun. Allah’a teslimiyet, sonsuz inanç içinde olun, enerjinizi arındırın, enerjisel çalışmalar yapın. Kitapta pekçok farklı çeşitlerde insanların hayatlarını kolaylaştırabileceği ve enerjilerini dönüştürebilecekleri teknikler koydum. Bunları uygulayabilirler. Kitabı 12 tane dünya çapında önemli yazar ve hoca referans verdi ve türkiyedende çok değerli iki doktorun kitapta referansı var. Kitabı herkesin birkaçkere okumasını tavsiye ediyorum. Çünkü gerçek anlamda çok etkili. O kadar çok insandan, harika haberler alıyorum ki anlatamam. Kitabı alıp okuyan, mandalasını koruyucu tılsım olarak kullanan insanlar kitabı yanlarından ayırmıyorlar. Kitap gerçek anlamda çalışıyor ve işe yarıyor. Dünya çapındaki pek çok Spiritüel öğretmen bu kitabın yüksek bilinçler tarafından desteklendiğini söyledi. Ben de kitabı bütün yazış sürecinde meditasyon yaparak, hocalarımdan destek alarak, dua ederek, meditatif bir şekilde yazdım. Ama şu bir gerçek ki kitap hiç bir zaman benim demiyorum. Kitap evliyaların kitabı. Kitabın basılması da çok ilginç bir şekilde oldu. Kitabı neredeyse bitirmiştim. Ve hiç bir yayınevine kitaptan bahsetmemiştim. Birgün Evliyalara sordum, hangi yayın evinden kitabı çıkartayım, dedim. Ertesi günü beni Aycan Aşkım Saroğlu aradı. Kendisini daha önce hiç tanımıyordum, benimle görüşmek istediğini söyledi. Buluştuk. Kerem Efendioğlu ile beraber geldiler. Ve bana profilimi çok beğendiklerini, onlar için bir kitap yazmamı istediklerini söylediler. Evliyalar yine mucizelerini göstermişti. Ben de, “Ben zaten bir kitap yazdım,” dedim. Hepimiz çok şaşırdık. Sevgili çok değerli Aycan Aşkım Saroğlu’nun kitapta çok ciddi emeği var, kendisine minnettarım. Sonrasında Doğan Yayınevi’nde Ebru Değirmenci  ve tüm Doğan Yayınevi ile aramda yaşadığım muhteşem elektrik, uyum, sevgi beni çok şaşırtmıştı. Gerçek anlamda çok spiritüel, özel ve değerli bir grup diyebilirim. Çok değerli editörüm Handan Akdemir ve hepsi hayalimin ötesinde insanlar.

Hangi Yüceler nasıl yardım eder?

Kitapta bazı evliyalardan örnekler verdim ama tabii bunlar kitaptakiler ile sınırlı değil. Dünyada milyonlarca evliyalar var. Saymakla bitmez. Her birisi yaşadıkları dönem ve ihtiyaçlar doğrultusunda topluma ve kolektif bilince hizmet etmiş. Bütünün bilincinin daha yüksek seviyelere atlamasında büyük roller oynamışlardır. Onların başardıkları şeylerin ardından adeta birlik bilincinde bir kademe atlanmış, böylelikle herkes onların arkasından devamını getirebilme şansına sahip olmuşlardır. Evliyalar ile çalışırken Allah’ın izni ile onlardan rehberlik alınabilir. Onların öğretmenliği ve onların yolları insanlığa açıktır. İnsanlardan ricam kitaptaki verdiğim isimler ile kendilerini sınırlamasınlar. Bütün sonsuzluktaki yücelere saygı duysunlar. En son Diyarbakır’a olan bir ziyaretimde Eğil Peygamberler şehrine gittim. Orada Hz. Zulkifl ve Hz. Elyesa’nın türbelerine gittim. Orada aynı zamanda Asaf bin Behriya ( A.S ) türbeleri vardı. M.Ö. 1200 yıllarında yaşayan Hz. Zulkifl ve Hz. Elyesa Kuran-ı Kerim’de Nebi olarak geçmektedir. Oranın kapısında resmi olarak bir yazı yazmaktadır. Kendilerinin türbeleri daha önce aşağıdaki barajın geçeceği alanda oldukları için türbelerini yukarıya nakil etmek istemişler, nakil sürecinde çok ilginç birşey yaşanmış. 9 şahit huzurunda daha dün defn edilmiş bir şekilde durdukları tespit edilmiş, hiç çürümemişler. Oraya gittiğiniz zaman gerçekten inanılmaz bir enerji hissediyorsunuz. Herkese mutlaka görmelerini tavsiye ediyorum, adeta mucizevi bir alan. Paylaşmak istediğim diğer çok önemli dünyaca bilinen ve kanıtlanmış örnek de, Portekiz’de 13 Mayıs 1917’de 3 çocuk Hz. Meryem ile karşılaşıyor ve onlarla konuşuyor. Daha sonra her ayın 13’ünde Hazreti Meryem, bazılarına göre de Hazreti Fatima ışığın içinden herkese görünüyor. Son göründüğü tarih 13 Ekim 1917’de 70 ila 90 insan buna şahit oluyor. Ve orada bu olay belgelerle tarihe geçiyor. Kitabımda bu olaydan da detaylı bir şekilde bahsettim. O sırada orada olan binlerce insanlardan daha sonra nasıl iyileştikleri ve mucizevi şifalar yaşadıklarına dair mektuplar geliyor. Bu örnekler sayısız. Ben kitapta her bir Yüce ve Evliyanın bazı özelliklerinden bahsettim. Bunun yanında yaşadıkları dönemlerde yansıttıkları enerjiler ve enerjisel konumlarının yansımalarında dolayı çeşitli alanda destek istenebileceğini söyledim. Lakin aslında onlar Allah’ın Dostu olarak ve onun en büyük lütuflarına nail olanlar olarak yapabilecekleri sınırsızdır. Kitapta aynı zamanda ruhsal konseylerden de bahsettiğim bu bütün mistizimde ve spiritüellikte bilinen bir kavramdır. Yüksek konseyler. Onlarla da bağlantıya geçen ve mucizeler yaşayan dünyada sayısız kişiler var. Bizde 3’ler, 5’ler, 7’ler gibi deyişlerle de biliniyorlar. Kitapta yansıma alma ve aşı alma gibi kavramları uzun uzun anlattım, onları okudukları zaman gerçek anlamda çok daha iyi bir şekilde ne demek istediğimi anlayacaklar. Dünyadaki yaşamış herkesin bilincine ulaşılabilinir. Siz hangi bilinç ile bağlantıya geçmek isterseniz, o bilinç ile bağlantıya geçersiniz. Bir bilgisayar programı gibi düşünün ve her bir yüceyi de çok üst seviye bir sistem. Siz hangi sistem ile bağlantıda olursanız o sistem sizi kendi enerjisi ile etkiler. Arkadaşlarınızda da böyledir. Bazen çevrenizdeki insanlar sizin hayatınızı etkiler. Bazı insanların sistemleri birbirlerini çok sevmelerine rağmen birbirlerini zehirleyebilir. Tabii bunlar çok uzun konular ama özetle teknolojik olarak bakacak olursanız siz aslında bir ruhla değil, bir sistemle bağlantıya geçiyorsunuz. Ve o sistem Allah yolunda, onun dostu, ona yakın ve ona adanmış. Otomatik olarak sizi de, o bağlantıya yöneltiyor. Onları örnek aldığınız zaman bütün hayatınız değişiyor.

Evliyalardan örnekler: 

İdris: Özellikle iletişim, yazı, zaman ve yüksek bilinç ilgili konularda çalışmak isteyenler Hz. İdris’in enerjisi ile bağlantıya geçmeli.

Halil İbrahim: Halil İbrahim bereketi, sofrası, aile, babalık ve ilahi teslimiyet  için Hazreti  Halil İbrahim’den yardım istenebilir.

Fatıma Ana: Bütün kadınlar için en önemlisi belki de… Ellerinle bir iş yapmak istiyorsan, mesela yemek pişirirken ya da herhangi bir başka iş yaparken, bir işin hayırlı ve bereketli olmasını istiyorsan Hazreti Fatıma Ana’nın elinin gücünün yardımını isteyebiliyorsun. Bu “benim elim değil, Fatma Anamızın eli olsun” diyorsun! “Fatıma Ana, şimdi benim elim, senin elin olsun; senin elinle yemeğim, yaşamım bereket, sevgi, bolluk, şifa dolsun”.

Hz. Süleyman: Sana zarar vermek isteyen ya da sana saldıran insanlar varsa Hz. Süleyman’dan yardım isteyerek kendini koruma altına alabilirsin. Sen koruma içinde olmana rağmen düşmanların sana zarar vermeye çalışıyorsa, derinleşme anlarında Hz. Süleyman’ın enerjisiyle bağlantıya geçerek onun ordularını, düşmanlarının içindeki ve dışındaki kötülüklerin üzerine yollamasını isteyebilirsin. Göreceksin ki düşmanların, seninle uğraşmaktan hemen vazgeçecektir.

Mevlana : Yargısız olmak, Zihinden kalbe inmek, içe dönmek, ilahi girdapta sonsuz akışa teslim olmak, kalpten yaşamak, ilahi aşka bağlanmak, doğa ile bir olmak ve ilahi aşkı yaşamak için başvurulması gereken bir üstaddır. O Türkiye’nin kalbidir. Türkiye’de yapılacak her şeyde ona başvurulması çok güzel bir başlangıçtır.

Hacı Bektaş-ı Veli: Kendi zamanında yüzlerce kişiye ilahi aydınlanmayı vermiş ve kapısından hiç kimseyi boş göndermemiştir. Aydınlanma yolunda, en acı deneyimlerin içinde bile başvurulacak bir Yücedir.

Muyiddi İbn Arabi Hazretleri: Bilim, ilim ve yüksek bilinç yolunda ilerlemek isteyenlerin başvurması gereken bir kapıdır. Onun çalışmaları hala bütün dünya tarafından araştırılmakta öğrenilmektedir.

Yuşa Hazretleri: Çok yüksek boyut bir bilinçtir. Ona gerçek anlamda kalbini ve zihnini açanları daha ileri seviyelere yükseltmekte onlara kapılar açmaktadır.

Babaji: Ateşi ile insanların hayatındaki tüm negativiteleri, ağırlıkları yakar karanlığı aydınlatır. Sevginin gücünü ortaya çıkarır. Onun ateşine tüm sıkıntılar bırakılmalıdır.

Üftade Hazretleri: İçimizdeki tüm bize ait olmayan, gereksiz şeylerden arınmamızda kalbimizin açılıp tamamen temizlenmesini istediğimizde başvurmamız gereken bir kapıdır. Kalbini açan bir kişi aydınlanmaya ilerlerken muhteşem deneyimler yaşayabilir.

Üftade Hazretleri’nin bir sözü beni gerçekten çok etkiler:

Bütün madde alemini geçesin, ondan sonra arşı ve kürşi de geçesin, manevi alemi, nereye gelirsin oraya gelirken kapıda müjdeciler muştucular gelir. İşte orada tek şey söylenir. ALLAH!

Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin kitabada destek olan çok güzel bir sözü vardır. Hocası Üftade Hazretleri ile ilgili:

‘Kim ki Üftade Hazretleri’nin ruhundan yardım isterse, o yardım yetişir onlara… ‘

Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri’nin hikayesi çok ilginçtir. Kendisi Üftade Hazretlerinin öğrencisi olmuş ve 8 Padişah hocalığını yapmış. Osmanlı döneminde dergahı en güçlü dergah sayılmış bir Evliyadır. Mucizeleri sayısızdır.

Onun da, çok güzel bir duası vardır:

‘ Ya Rabbi… Kıyamete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip ruhumuza Fatiha okuyanlar bizimdir. Bize mansup olanlar, denizde boğulmasınlar; ahir ömürlerinde fakirlik görmesinler; imanları kurtulmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!’

Bu söz kitap adınada çok şeyi açıklıyor. Bu bana birşey daha hatırlattı. Ablam vefat etmeden önce yiğenime benim resmimi çek bu son resmim demiş. Ve ablam vefat etmeden 4 gün önce beni arayıp Can sen çok haklımışsın, şuana kadar söylediğin herşeyde çok haklımışsınz dedi. Bende tamam abla hiç birşey için geç değildir dedim. Ama demek ki geçmiş. Benim inancım kalbi temiz olan insanlar öleceklerinide bilirler. Aslında ölüm belkide yeni bir başlangıç, Mevlana hazretlerininde söylediği gibi düğün günüdür. Ablam Sandy aracılığı ile bütün ruhsal ailesi ile kutlama yaptıklarını anlattığı zaman, Mevlananın düğün gününü anımsadım. Gerçekte evliyeların bizlere söylemeye çalıştıklarının altında büyük değerler yatıyor.

Teknikler:

Kitapta özellikle ibadet etmenin ötesinde içsel derinleşmeden bahsettim. Günümüzde tasavvuf kendine özgü bir dille anlatılıyor ve insanların genel olarak bunu anlaması kolay olmuyor. Ben tasavvufu daha Modern bir şekilde anlatmaya çalıştım. Terimlerle değil, ezber kitaplarla değil işin özü ile. Yani bir tür Modern Tasavvufta diyebilirsiniz.

Anlatmaya çalıştığım bu modern tasavvufta en önemli tekniklerin içinde burada çok uzun olduğu için anlatamayacağım pek çok meditasyonlar ve çeşitli enerjisel çalışmalar var. Ama çok önemli olduğunu düşündüğüm için bazı noktalara değinmek istiyorum. Tabi en önemlilerinden biri Yargılarımızı görmek ve onlardan kurtulmaktır. Beden üstünden bakacak olursak. Bütün öğretiler bedenin kutsal olduğunu anlatır. Aslında o ruhun kullandığı yansımalar yapan bir araçtır.

Tek tek bahsedecek olursak :

Ağız: ağzınızdan dua ettiğinizde kabul olması için, başka insanları o ağzınızla üzmemeniz, kalplerini kırmamanız, ilahi diplomasi hariç yalan söylemeniz ve kötü konuşmanız, kötülüğe kullanmamanı gerekir.

Bir hortumdan hem çamur hemde temiz su akmaz! Bir hortumdan çamur akıttığınız zaman arkasından gelen temiz su tam olarak temiz olmaz.

Bu yüzden bedeninizi bir kanal, bir yansıma aracı olarak kullanırken çok dikkat etmelisiniz.

Eller: elleriniz ile hem başkalarına, hayvanlara zarar verip hemde dua ederseniz o ellerle dualarınız nasıl kabul olsun?

Ama başkalarını sevindiren koruyan destekleyen, besleyen ellerle yapılan dualar bambaşkadır.

Zihin: zihin bir yansıtıcıdır gerçekte düşüncelerimizin 98% bize ait değil. Devamlı ailemizden çevremizden, kolektif bilinçten yansımalar alarak yaşıyor. İnsanlar iki türlü enerjisel yansıma yapıyor. Çoğunlukla yatay yasıma yapıyorlar yanı biri başkasından öfke yansıması aldığı zaman o ona o ona enerji dönüyor ve tekrar kişiye çoğalarak geliyor. Ama dikey yansıma da ilahi saf kaynaktan enerji alıp ynsıttığı zaman otomatikmen etrafına olumlu bir enerji yansıtıyor.

Beden: bütün bedeni bir kanal olarak düşünün negatif duygu ve düşünceler ürettikçe bir kaynaktan çıkan ateş gibi bedenide yıpratıyor ve zarar veriyor. Ama tam tersine pozitif enerji çıkardığı zaman bütün bedende yenileniyor. Bizlerinde bedenlerimizin kristalize bir yapısı olduğu gibi suyun olduğu gibi bedenlerimizin 70% su olduğu için otomatikman duygu ve düşüncelerden müthiş şekilde etkileniyoruz.

Evliyalar ile bağlantıya geçmek?

Evliyalar ile bağlantıya geçmekle ilgili insanlara uzun çalışmalar esnasında anlatıyorum. Ama kısaca bahsedecek olursam. İlk önce iyilik peşinde olmak gerekiyor. İyilik içinde olduğunuzda samimiyetle kalpten Allah’ın izni ile onların desteğini istediğinizde ve kendinizi o sürece bıraktığınızda zamanla mucizeler yaşayabiliyorsunuz. Kitapta özellikle 29 günlük bir meditasyon sürecini anlatıyorum. Aynı anda iki farklı radyo kanalına bağlanamazsınız. Bu açıdan kanalınızı sağlamlaştırmak ve net bir şekilde bağlantılar yaşayabilmek bazı şeyleri algılamak için uzun bir süre pratik yapmak o kanalda kalmak gerekmektedir. Yani iyilik, sevgi, teslimiyet ve Evliyalara ve Yücelere saygı içinde. İnsanlar çok mucizevi şeyler yaşadıklarını görecekler.

Işık Nefesi:

Işık nefesinden bir teknik olarak kitapta uzun bir şekilde anlattım ama burda kısaca anlatacak olursam. Nefes alırken tüm bedeninize içinize nefesinizle beraber ışığı çektiğinizi hayal ediyorsunuz. Ve nefes verirkende tüm içinizdeki karanlığı sıkıntıyı, ağırlığı dışarıya verdiğinizi hayal ediyorsunuz. Bunu kısa bir süre hergün yaptığınız zaman gerçek anlamda çok olumlu sonuçlar elde ediyorsunuz.

Yoksa, Türkler’in orta asyadan gelen şaman geleneklerimi bu kadar yoğunlaşmasını sağladı – Evliyalar, Anadolu’da bir çok insan tarafından çağrılmakta zaten, Hızır a.s, Hünkar Hacı Bektaş Veli, Mevlana Celaleddin Rumi, Hacı Bayram gibi… Bunların enerji olarak ya da eylem olarak çoğu insana yardıma geldikleri söyleniyor…

 

Yolunuza ışık olacak ve sizi gerçekliğe ulaştıracak olan yol önderinize, mürşidinize, pirinize, öğretmeninize kavuşmanız dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Demet
Demet
11 Eylül 2020 00:34

Harika bir yazı olmuş can çok teşekkur ederim

şevket
şevket
10 Kasım 2020 20:20

Böyle bir paylaşıma çok ihtiyacım vardı. özellikle konuşmak isterim uzun uzun size destek olacak bilgilerim olduğunu sanıyorum.

Belki de bahsettiğiniz gibi evliyalarla irtibata geçmek nasıl olduğunu bilmeden sadece çok düşünüyordum burada karşıma çıktı teşekkürler ve selamlar

şevket
şevket
10 Kasım 2020 20:31

bahsettikleriniz konuların çoğuna bi şekilde vakıf olduğumu sanıyorum canı gönülden destekliyorum

ESİN TARAKÇIOĞLU AYAZ
ESİN TARAKÇIOĞLU AYAZ
9 Ekim 2021 12:13

Merhabalar hayırlı günler diliyorum evliyalar şehri Aksaray dan yaşıyorum bende farklı durumlar yaşıyorum Can Kağan Osman Aydoğmuş’un yazmış olduğu kitabı nereden alıp okuyabilirim kendisi ile de tanışmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x