Gerçekliğini Keşfetme Arzusunda Olan

Hak ettiğin bilgiyle donatırsın zihninin dehlizlerini
Bilginin kudretiyle açılır algının perdeleri
Algılayabildiğin boyutta görebildiklerin
Görebildiğin boyutta gerçekliğin
Sen kendinden kendini gözlemleyensin
Sezgilerinle ulaşırsın en derin hislerine
Bilmediklerin seni korkutur
Korkularınsa sınırlarını belirler
Besler kaygılarını en derin korkuların bunu bil!
Korkularını neler besler, dur ve düşün
Korkularınla yüzleşebildiğin kadar özgürleşirsin gayrısından
Tutunma senin dışında olanlara
Eşlik et sadece yolculuklarına
Sen giyindiğin tüm kimliklerden ötesin
Beden kalıbına dahi misafirlik edensin hatırla!
Sen deneyimlerinle kendinden kendine yolculukta olan tin
Öğrendiklerinle sende olanı büyüten ve genişletensin
Genişledikçe ışığıyla parlayan ve aydınlatan yine sen
Tutunduklarınla beslersin maddesel olan tarafını unutma!
Verebildiklerinle ruhsal olan yanını güçlendirirsin
Vazgeçilmez gördüklerin, seni tutunduklarına bağlayan prangaların
Tüm tutunduklarından özgürleşebilmekse gerçeğe bağlılığın
Her ruh deneyimler diyarında sonsuzluğa yükselme arzusunda olan
Arayışlarıyla her döngüde yolculuğun seyrinde kaybolan
Varmak istediğin yer neresi hatırla!
Ya da nerede takılıp kaldığını anla!
Her ruh kendinden kendine yolculuğunu ebedi sürdüren
Her yolculuğunda deneyimleriyle hakkı olana yükselen
O vakit neresi düşlediğin o yer bir düşün!
Bir an evvel dön kendine ve sor ruhuna
Nereden nereye bu yolculuğun?
Yaşam sahnesinde nedir var oluşunun yegâne nedeni?
Ya sen onurlandırdın mı varoluş gayeni?

Sonsuz yaşamın döngüsünde nicedir sürer yolculuk. Özgür irade yasasıyla işler yaradılışın döngüsü. Ruh deneyimlerini seçen, bir gezgin misali. Girer ve çıkar farklı boyutsal âlemlere, ezelden ebediyete.

Gerçekliğini Keşfetme Arzusunda Olan

Sen gerçekliğini keşfetme arzusunda olan. Koşar mısın sonsuz aşkla hakikatine? Tanır mısın benliğinin derinliklerinde saklı gerçeğini? Tanır mısın varoluşun hükmünü süren sistemi? Sen kadim yolculuğunda bu döngünün neresindesin? Tüm ruhsal yüklerinden arınıp, geçtin mi özgürlüğün kapısından? Sende saklı olana ulaştın mı uyanmış bilincinle peki? Ruhunun makamından izler misin yaşam sahnesini?

Nice uygarlıklar gömülmüş suların derinliklerine. Gelmiş sırları o günden bugünlere önümüze. Her bir uygarlık kazanımları ya da kaybettikleriyle kendi sınavını vermiş hakkınca. Geçer isimleri, tarihin karanlığıyla silinmiş satır aralarında. Zaman olmuş yükselmiş, zaman gelmiş alçalmış her biri deneyimleriyle. Kiminin adı kalmış, kiminin hatırası kazınmış hafızlara.

Sorgulayan zihinler sürer izini kadim tarihin. Var oluşun sırrını arayanlar düşer tarihin peşine kararlılıkla. Uyanmış bilinçlerin tutkulu arayışları, serer önümüze insanlığın gizemli serüvenini. Kendi hakikatini arayan, okur yaradılışın da hikâyesini. Dayatılmış dogmalardan özgürleşmiş zihniyle düşünür. Sorgular ve düşer bilginin peşine tutkuyla. Bilir kendinin yaşam sahnesindeki yerini. Bilir nice uygarlıkların akıbetini.

Sen, görünenden ibaret mi sanırsın yaşamı. Kaldır görünenin üstünden perdeleri. Aklının ve kalbinin kudretini al eline. Uyanmış zihninle izle tüm olanları. Bugünü anlamak için uzak geçmişin yaşanmışlıklarında ara saklı hakikatini. Kendi yaşam yolculuğunun amacını keşfetmekse arzun, insan uygarlığının kadim geçmişinde ara bütün yanıtlarını.

İşler düalite prensibi bu boyutsal âlemde. Karanlığın içinde aydınlık, aydınlığın içinde karanlık. Sırlanmış her birinin kendi gerçekliği. Kurgulanan oyunlarla yaşam sahnesinde, açılır ve kapanır nice perdeler. Oynayan mı izleyen misin bir düşün. Yanıltmasın zihninin kalıpları seni. Aç gönül gözünü bilginin ışığıyla. Görünenin ardında saklı hakikatleri de izle o vakit uyanmış zihninle. Dünya sahnesinde neler yaşanmakta gör ve anla. Düşün insan uygarlığının yaşam yolculuğu nereye çıkmakta? Nedir senin bu yolculuktan aldığın ve verdiğin? Sen bu yolculuğun neresindesin? Yoksa kurgulanan sanal dünyaları gerçek mi sananlardansın?

Bilgiyi aramakla başlar uyanış yolculuğu. İhtiyaç duyduğun bilgi gelir sana hakkınca. Sen hangi bilgilere ihtiyaç duymaktasın peki? Kendinde saklı bilginin arayışında mısın? Duyguların ne söyler sana? Düşüncelerin ne fısıldar ruhuna? Gördüklerin ne anlatır? Seni sınırlayan inançların, nasıl engeller koyar yoluna? Deneyimlerin ne öğretir yaşam yolculuğunda? Hangi kalıplara sıkışıp kalmışsın algısal boyutta? Hangi dogmalardan özgürleşmiş zihinle yaşamaktasın? Hangi karşılaşmalar neyi hatırlattı sana? Hangi karma yüklerinden arındın bu defasında? Bastığın topraklar ne söyler ruhuna? Dokunur musun ağaç gövdelerine, ne hissettirir sana? Koklar mısın bir gülü mesela? Bakar mısın gökyüzüne merakla? En son hangi ruh ayna oldu ruhuna? Ve o aynada gördüğün SEN, gerçekte kimsin?

Sen sende olan yaradılış bilgisine vakıf değilsen, nice bilgiler serilse önüne kıymet bilir misin? O vakit bir daha düşün, bu döngüde yaşam deneyiminde neler öğrendin? Hazır mısın peki hakikatine?

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x