İkizler’ de Venüs Retro, Lucifer Venüs ve Venüs Döngüsü

Venüs’ün her yıl İkizler’ den geçmesi düzenli durumdur. Bundan önce; Haziran / Temmuz 2019’du. Mevcut olanı özel yapan Retro olması. Kendinizi ifade etme, yaratıcı fikir, düşünce ve kavramlarınızın söz konusu olduğu, döngünün son Venüs enerjisi…

Retro gezegenlerin amacı, bulunduğu alanın ilahi düzen kapsamında sorunlarını, ortaya, su yüzeyine çıkarmaktır. Revizyon, gözden geçirme zamanlarıdır. Hangi konuları gözden geçirmeliyiz? Venüs’ün İkizler temalı enerjisini biz nasıl kullandık, kendi ruhumuzda ve hayatımızda nasıl ifade ettik, ışıkla ve aydınlık ile mi, şeytani karanlık taraflarımızla mı aktivite ettik?

İkizler’ de Venüs Retro, Lucifer Venüs ve Venüs Döngüsü.

Buradaki hassa nokta şudur; hayat alanımızda, sağ yanımızdaki iyilik meleği ile mi işbirliği halindeydik, yoksa sol yanımızdaki Lucifer ile mi ortak kararlar aldık. Aydınlık mıyız? / Karanlık mıyız?

3 Nisan itibariyle, Venüs İkizler seyahatine başladı.26 Hazirana kadar Retro da. Bu tarihten sonra İkizler’ de normal seyrine geçecek ve Ağustos’un 7’sine kadar aynı burçta kalacak. Ağustos itibari ile Yengeç burcuna geçerken,8 yıllık döngüsü kapanmış ve yeni döngüsü başlamış olacaktır.

Kişisel fikrim, idrak ve farkındalıkla, birlikte hareket etmek için mükemmel bir döngüdür. Son 18 aydan 8 yıla kadar geriye gidin. Gizli kalmış, etik davranmadığınız,bastırılmış veya İhmal edilmiş Venüs-İkizler temalı konularınızı masaya yatırın ve filtreleri temizleyin. O konular o masaya zaten gelecekler.

Döngüler; sınavlar ve sonuçlarla yaşanan, açılan kapanan zaman aralıklarıdır. Güzellik, sevgi ve aşkın gezegeni Venüs’ün nasıl bir döngüsü olabilir?

Döngünün tamamlanacağı ve Yengeç Burcu’na geçeceği 7 Ağustosa kadar Venüs ‘ün Lucifer zamanları da olacaktır. Lucifer Venüs’ün Güneş’ den önce doğduğu ve karanlık yönlerinin ortaya çıktığı anlardır. Döngüsü ise, Venüs’ün 8 yıl boyunca buluştuğu burçlar ile çizdiği göksel pentagram sembolüdür. Her sembolün göksel çizimi tamamlandığında, yeni bir Venüs döngüsü başlar ve son döngüde olmamızdan ötürü bu kapatış önemlidir.

Venüs değerler, öncelikler, güzellik, aşk, ilişkiler, yaratıcılık, kültür, sanat ve kaynaklardır. Hayatınızın bu yönlerini yüzeye çıkartır. Tüm canlıların birbiriyle nasıl ilişkili olduğu ve birbirini nasıl etkilediği ile de ilgilidir. Retrolar, dikkatinizi daha derinlere çekmek ve hem çeşitli hem de yeni perspektiflerden bakmanızı ister. Gelecekteki seçimlerinizin ve ileri hareketlerinizin seyrini çizmeden önce, daha fazla netlik, sağlamlık ve farkındalık elde etmeniz için, kişisel bir inceleme ve bireysel bir zaman tanır. Bu zaman temel Değerlerinizi ve mevcut seçimlerinizi daha yüksek bir  bilinç haliyle, idrak ile İncelemek ve yansıtmak içindir. Acaba Venüs İkizler Burcu aracılığı ile bizlere neler anlatmak istiyor, nelerin farkına varmamız gerekiyor?

İkizler Burcu enerjisi, öğrendiklerinizi nasıl düşündüğünüz, nasıl işlediğiniz ve nasıl ifade ettiğinizle ilgilidir. İletişiminizi ve benliğinizi ifade ettiğiniz alanlarınızdır. Bu alan düşünmeyi, konuşmayı ve keşfetmeyi sevdiğiniz, ruhunuzun belki de yaşamı en çok merak ettiği alandır. Duyularınız ve yaşam deneyiminiz ile topladığınız bilgileri aktarmak ve işlemekle ilgilidir. Nasıl öğrendiğiniz ve araştırmaktan hoşlandığınız şeylerin yansımasıdır. İkizler enerjisi her zaman birden çok perspektifi ortaya koyar. İkizler enerjisi olanakları keşfetmenize yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olur. İkizlerin gezegeni Merkür enerjisi değişim, ikilik, seçimler, kavşaklar ve geçişlerle de ilgilidir.

Lucifer zamanlarında dikkatli olun, ruhunuzun Akrep yönlerini dizginleyin, kontrol edin. Lucifer ışık taşıyıcı baş melek iken, Tanrı’ya itaat etmediği için cennetten kovulandır. Bu çok daha uzun bir konu detaya girmeyeceğim

Son 8 yıl içerisindeki değerleriniz ve önceliklerinizi hatırlayın. Önümüzdeki 8 yıl boyunca nasıl gelişmek istersiniz? Önümüzdeki 8 yıl boyunca iletişim şekliniz ve seçtiğiniz ruhsal ve maddesel gücünüzle neler yapmak istiyorsunuz?

Kadınlara, çocuklara, hayvanlara, doğaya karşı nasıl davrandık? Şiddet ve öfke ile mi yaklaştık, sevgi ve koruyuculuk mu gösterdik?

Tüm yaşamı birbirine bağlayan, Aşk, Sanat, Güzellik ve Kültür temalarında, nasıl davrandık, nasıl katkıda bulunduk?

Ruhunuzun, tüm duyguları ve duyuları ne yönde çalıştı?
Kaynaklarınız, zenginlik ve bolluk kavramlarınız neler?

Maddi kaynaklarınızı nasıl elde ettiniz, nasıl kullandınız?
Kişisel değerleriniz ve öncelikleriniz neler?

Tüm İlişkileriniz, ortaklıklar ve İşbirliklerinizdeki iletişim ve yaklaşımlarınız

Düşüncelerinizin son 8 yıl içinde geliştiği ve dilinize ve davranışlarınıza olan yansımaları.

Ve hem sosyal hem kişisel alanlarınızda, tüm bu konular ile ilgili, gizli kalmış durumlar ortaya çıkabilir. Ahlaksızlık, sadakatsizlik, sahtekarlık, kadınlar, değer verdiklerimiz konularında üzücü olaylar yaşanabilir, haberler duyabiliriz.

Tanrı karanlık ve kötülük yaratmadı. Bizler özgür iradelerimiz ile oluşturuyoruz. Lucifer ışık tutan bir baş melekti, Adem’e secde etmedi, özgür iradesini, sonuçlarına katlanma sorumluluğunu alarak kullandı ve cennetten kovuldu. Hepimiz payidarlar ile beraber, yaşadığımız hayatlarımızda özgür iradeye sahibiz. Ancak sonuçlarına katlanma sorumluluğu da alarak.

Sevgi ve Işıkla

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir