Venüs Akrep Burcunda

Venüs 21 Kasım-16 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda ilerliyor olacak. Aşka aşık, hep karşı tarafın duygularını önemseyen Terazi anlayışından, aşkı ölüm kalım mücadelesi veriyormuşçasına yaşayan bir derinliğe ineceğiz. Yani yeraltına.

Venüs Akrep Burcunda

Sevginin dibine giden yolda kriz yaşama ihtimali yüksektir. Venüs Akrep enerjisiyle önce ele geçirmek sonra da kontrol etmek ister ama bunu olabildiğince sessiz yapar. Duyguların yoğunluğu ve gücü bilinci ele geçirdiğinde yıkıcı, bozucu, zararlı sonuçlar ortaya çıkabilir. Doğum haritalarında sert etkiler almış bir Akrep Venüs’ü kişinin hayatı boyunca ilişkilerde başını derde sokar. Bilinenin aksine Akrebin cinsellik anlayışı yüzeysel bir orgazm anlayışının ötesindedir. Onun işi duygularladır. Karşı tarafla en mahrem düzeyde fiziksel ve ruhsal bir doyum arzulamaktadır. Bu sebeple de sevgisini uçlarda yaşar. Bu ”ya hep ya hiç” noktası da onun gölge yönüdür.

Sevgisi için ölümüne mücadele eden ve onu yaşatan bir iradenin aldatılma, kıskançlık ya da kontrolü kaybetme korkusu yüzünden bir suç makinesine dönüşmesi an meselesidir. İntikam hissi ruhu kapladığında bize aşkı, sanatı ve güzellik duygusunu anımsatan Venüs’ten eser yoktur artık.

Venüs’ün Akrep yerleşimi bu enerjinin en zararlı en zor kullanılan halidir. Akrep enerjisi Kontrol etmeyi bırakıp sevginin ve sevgilinin kendi kendine ve kendi halinde sakince büyümesine izin verdiğinde, aslında kendini de büyüttüğünü fark ederek en derin hazza ulaşır. Halil Cibran’ın da dediği gibi ”Meşe ile Selvi Ağacı Birbirlerinin Gölgesinde Büyüyemez’.

@yildizsepeti_

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir