Merkür retro yapıyor

Kova Burcundaki retro hareketine bugün başlayacak olan Merkür 22 Şubat’a kadar bizleri iç sesimizi dinlemeye, kendimizle barışmaya ve belki de kendimizle yeniden dost olmaya davet ediyor. Aramızda bu çağrıya kulak verenler retro bitiminde tazelenmiş ve dinlenmiş bir zihinle daha tutarlı ve gerçekçi kararlar alabilecek.

Merkür retro yapıyor

Merkür Retro’sunu doğru kullanmaya yönelik bir bakış açısı geliştirebilirsek onu Öcü pozisyonundan çıkarıp, çölde kalmış bedeviye biraz nefes alması için sunulmuş gölgelik yeşil bir vaha olarak algılayabilir ve bundan yararlanabiliriz. Dolayısıyla bu süre yenilik yapmak için değil, biraz serinlemek, uzuvları dinlendirmek, yarayı bereyi tamir etmekle ve restorasyon yapmakla değerlendirilmelidir. Yapılması ertelenemeyecek türden işler elbette yapılmalı ancak riskler iyi planlanmalıdır. Kova burcu teması esasen özgürlükleri, farklılıkları ve geleceği temsil ettiğinden bu dönemde bu konulara ilişkin yeni bakış açıları geliştirebilir ya da eksikliklerimizi fark edebiliriz.

Nihayetinde gelecek planlarımızı bir kez daha gözden geçirmek, içimizdeki aşırılıkları törpülemek, ama eksantrik fikirlerimizi de olgunlaştırabilmek için önümüzde güzel bir 3 hafta var. Merkür retro hareketi boyunca sırasıyla Güneş, Venüs ve Jüpiter ile kavuşum açısı yaparken Boğa burcundaki Mars ile gerilim içerisinde olacak.

Özellikle 8-15 Şubat arasına rastlayan bu günlerde kendimizi ifade biçimimiz, sevgi dilimiz ve karşı cinsle ilişkilerimizde hem inatçı hem de sınırları zorlayan bir abartı içerisinde olabiliriz. İçeride biriken bu bağımsızlık enerjisini kontrol edemezsek fevri hareketlere ve ipleri koparmaya kadar giden isyankar duygulara kapılabiliriz. Eski ilişkiler yeni birer alternatif olarak kapıyı çalabilir.

14 Şubat sevgililer günü sürprizlere ama gayet beklenmedik sürprizlere neden olabilir bu sebeple. Sıra dışı çalışan, farklı bakabilen Kova enerjisini kendimizin gizli saklı hazinelerini ortaya çıkarmak için kullanabiliriz. Kim bilir belki de dünyanın en iyi badanacısı sizsinizdir. Hazır pandemide evdeyken Çocukların odasından başlayıverin. Pencereleri açın ama…

https://www.instagram.com/yildizsepeti_/

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir