Kendine bak, bir de bilinçaltına

Güzel olan her şey seninle mi? Çirkin olanları geride bıraktın mı?

Bir düşün ve bir bak bakalım kendine. Süresiz kendini görebileceğin bu aynaya ne kadar bakabiliyorsun? Değerini biçtin mi bakışlarının ya da kalp atışlarının… ne delice davranışlar görüyorsun etrafında ne de mantıksızca değil mi? Temelde ne haldeki kalıpların sen bütün bu delice davranışları delice şeklinde adlandırıyorsun.

Kendine bak, bir de bilinçaltına

Gözünü açtığın her gün senindir. İster deli ol ister akıllı istersen sadece izle, seçim sensin.

Gel en güzel seçimi oluşturalım hemen şimdi… Senin için…

Gözlerini kapa ve en mutlu olduğun anı düşün… seni ne mutlu etmiş bir bak bakalım yaşantılarına. Hadi odaklanalım o ana. Anı hisset, havanın kokusunu ve oturduğun sandalyeye teninde esen rüzgara kadar hisset.

O an ne yapıyordun? Neredesin ve neden mutlusun? Cevapları buldunsa başlayalım…

1- Şu anda bu mutlu olduğun şey hayatında ne kadar yer kaplıyor?

2- Eğer kaplamıyor ve bunu hiç yapmıyorsan nedeni nedir?

3- Bu eylemi yapıyor olsaydın en kötü ne olurdu?

Birinci soruya Evet cevabını verebiliyorsan kendin için faydalı olan seçimi yapmışsın ve kendindeki engelleri aşabilen bir bireysin seni içtenlikle kutluyorum.

Birinci sorunun cevabı Hayır ise ve sen dolayısıyla 2. Ve 3. Soruya kadar ulaştıysan zihninde sana engel olan blokajlarını bulup ve onları farkındalık ile dönüştürmen ile kendine ulaşacak kapıyı açabilirsin.

Peki bunu nasıl yapabilirsin ?

Unutma ki mutlaka bir emek vereceksin, emek olmadan hiçbir şey olmaz. Bir kere kendini iyi dinleyecek ve analiz edeceksin. Seni aslında senden başka kimse daha iyi analiz edemez. Yalnızca kendine dürüst ol ve biraz da şeffaf. Derinlere indikçe her şeyin kaynağını görebileceksin. Farkındalık seni davranışlarının kaynağına götürdükçe bir bir kalıplarını görüp o kalıpları değiştireceksin. İşte bunlara kök inanç sistemi de diyen Thetahealing tekniği ve felsefesi bunu nasıl dönüştüreceğini de bulmuş. Bilinçaltında saklanan kök inançlarımızı bulup onları dönüştürmek için bir anahtar var elimizde. Her çalışma için farkındalık gerektiğini bilerek ve yine şifanın da seçimlerimiz ile bize ulaştığının farkında olarak neden bu anahtar ile kendimize yeni bir kapı açmayalım?

Bu tekniklerden bir tanesi sadece başka bilinç altı teknikleri ile yapılan terapi ve şifa seansları da var fakat her zaman söylediğim gibi bu tür enerji seanslarında ya da eğitimlerde sonucun bir sertifika ile mükemmel olmasını ve enerjinin o anda çalışmaya başlamasını bekleyemezsiniz. İsterseniz tonlarca eğitim alıp sertifikalarınızı duvara asın eğer o ruhsal olgunluğa ulaşmış değilseniz sizde hiçbir şey aktive olmayacaktır. Bunun pratiği, öğrettiklerinizi kendinizde de uygulama şekliniz sizde o alanı ya genişletecektir ya da daraltacaktır. Ne kadar adım atarsanız o kadar ilerlersiniz. Pratik yapmak ve bilgi için okumak sizi kendiliğinden o seviyeye taşıyacaktır. Eğitimlere ve seanslara bakış açım bu iken bu farkındalık içindeki bir Thetahealing uygulayıcısı olarak bu düşüncelerim doğrultusunda çalışmalarımı ve seanslarımı taçlandırmaya çalışıyor ve daha önceki çalışmalarıma katkısını arttırmayı hedefliyorum. Yeni akışlarda, çalışmalarda ve seanslarda buluşmak üzere.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir