Kendini Sev Çünkü Kral Çıplak

İnsanlar varoluşunuza saldırıyorsa ve özel alanınıza tecavüz ediyorsa, orada aynalık aramayın, orada akıştayım diyerek teslimiyeti anlamlandırmaya çalışmayın (böyle insanlar varsa tabi)… Bütün dile gelen sonradan oldumcuların tamamı, kendi realitelerinin içindeki çıplaklıklarını göremediğinden, sürekli olarak sağ yanağına tokat yediğinde sol yanağını çevir muhabbeti yaparlar. Fakat sağ yanaklarına tokat attığınızda emin olun sizi çok fena benzetirler.
Kendini Sev Çünkü Kral Çıplak
Bu yüzden, böyle akla mantığa uymayan garip yönergeleri ve fikirleri ciddiye alıp kendi varlığınızı sorgulamayın. Hakikat, hak edene hak ettiğini vermekten geçiyor (bakınız tüm dinlerin Sevgi yüklü tanrısı bile aynısını yapıyor ve cehennemi yaratıyor bu insanlar için)… Hatasız olmanız gerektiğini söyleyen öğretilerin tamamına koca bir tekme atın. Kendi varlığınızı böyle boş teslimiyetçi, sisteme hizmet eden atıl bireylere dönüştürmeyin.
 
Okumamış cahillerin zararı çok fazla kişiye olmaz, fakat okumuş ve bir şey bildiğini zannedenler, işte onlar dünyayı cehenneme çevirirler. Okumamış cahilin zarar vereceği alan en fazla kendi çevresi olur ama okumuş ve çok bilmiş cahillerin vereceği zarar bütün insanlığa zarar verir. Bu yüzden önder aramayın, önderlerin sözlerini umursamayın, onların size verdiği öğütlere bakarak boka batmayın. Sonra temizlemeniz ve düze çıkmanız çok zor oluyor çünkü. Çok sayıda bilgelik hırkası giymiş cahil okumuş var ortalıkta, onların söylediklerine ve davranışlarına bakın. Anlattıklarını ve yaptıklarını görün. Onların sizin ve diğer insanların canlarını yakmalarına izin vermeyin. Yapabiliyorsanız, “Kral Çıplak” diye bağırın.
 
Ve içinizdeki değersizlik duygusundan tamamen özgürleşin. Size en çok zararı bu veriyor çünkü. Ve bu okumuş bilgelerin bilgileri sizi kendisine hayran bırakacak safsatalar ile dolu. Her hayran olduğunuz kişiye bedeninizi, ruhunuzu, benliğinizi, sevginizi, nefesinizi ve düşlerinizi vermeyin. Görün, onlar sadece sizin varlığınızı emen ve sizden kendisine fayda sağlayan tiplerdir. Bunu gördüğünüzde, okunacak en büyük kitabın kendiniz, gidilecek en doğru yolun ise kendi yolunuz olduğunu anlayacaksınız. Kıymayın varlığınızın o sımsıcak güzelliğine. Kıymayın kendinize… .
 
#uyan #farkındaol #kendinisev #bilge #mürit #sürü #cahillik #cehalet

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Murat Tali
   Murat Tali

   O da bir seçenek tabi… Hayat, sınırsız seçenekleri ile birlikte bizi kucaklar her zaman. Kral çıplaksa çıplaktır. Hedef, başkasının değil kendi deneyimi ile ortaya konulduğunda anlamlı ya da değil…

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir