Keser döner, sap döner

KESER DÖNER SAP DÖNER
GÜN GELİR HESAP DÖNER

Herkesin zamanı gelir.

Döngülerle ilerler hayat ve herkes geçici olarak da olsa özlediğine kavuşur ve her kavuşma, bir ayrılığa gebedir. İnsan kavuştuğunu bir gün kaybeder ve kaçtığına bir gün yakalanır. İnsan, mecbur hissetmekte özgürdür ve insan, özgürlüğe mecburdur. Herkes üzülür yeterince ve herkesin gülümsemek için nedenleri olur. Herkes ummadığı bir anda içindeki öfkenin köpürdüğüne şahit olur ve herkes ummadığı bir şekilde içinde şefkatin kırıntısını bulur. İyi, kötüye ve kötü, iyiye gebedir. İnsanın yaşamı, kendinden, kendi kucağına doğar.
keser döner sap döner
Sadece zamansızlıkta yaşayanların, zamanla işi olmaz. Gelenleri ve gidenleri olmaz onların; gelgitleri olmaz. Onlar bir o yana bir bu yana savrulmazlar. Onlar ne üzüntünün ne de sevincin daimi olmadığını bilirler. Zamanda kayıp olanlar, işler yolunda gitmediğinde dövünürler; belki tahammül gösterir ve direnirler. Zamanla işi olmayanlar ise sabrın ne olduğunu bilirler. Onların mutlulukları ne kadar nedensiz ise dinginlikleri de o kadar daimidir.

Herkesin zamanı gelir.

Hayat salınır ve bir orada bir burada gezinir. Sadece zamansızlıkta yaşayanlar, olduğu yerde ve anda, sakince durur. Her ne yapıyorsa onu yapar ve o, her ne olursa olsun sanattır. Sanat, zamanda kaybolmuşların, ruhuna değen tek hediyedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir