Koşullu Sevgi

Merhaba Ben, Bu satırları sana yazıyorum, evet evet sana. Her anda ve boyutta sevginin koşulsuz olduğunda sevgidir diyerek; yazan çizen ve anlatan sana yazıyorum. KOŞUL olmaksızın sev derken dahi koşul koyan sen, gerçekten, gerçek misin? Yoksa var olma oyununda varlık rolünde misin?

Sana sesleniyorum, birine onu sevdiğini söylediğinde dürüstçe her haliyle mi seviyorsun, yoksa arada bir, yaaa çok iyi insan, çok seviyorum. Fakat bir de… Huyu olmasa derken buluyor musun kendini. İşte yakalandın.

Yaaaa… O kadar da değil dediğini duyuyorum. Evet, belki de bu kadardan da fazla…

Birini sevmek, kendini sevmekle başlar. Kendini sevmek ise kendine koşul koymadan, her haliyle kabul etmekle başlar,

Belki büyürken kusur olarak tanımlanan, sende algı yaratılan her şeye rağmen kendini sevebiliyor musun?

Yüce Yaradan’ın sana uygun gördüğü fiziksel bedeninde var olan ve tek tek incelemeye başlayıp bütünden ayrıldığında tanımladığın her kusur, Yüce Yaradan’ı eleştirmek olmuyor mu?

koşulsuz sevgi

Ruhuna, ruhundan üfleyerek, ortak bilinçten hücrelerine, DNA’larına yüklenen kodlar ve bu kodlarla bu yaşamdaki yaşanmışlıkların ve ana dağılan her deneyim, seni mutlu ettiğinde her şey muhteşem diye tanımlanırken, içinde bulunduğun durumdan hoşnut olmadığında, eleştirdiğinde aslında bu durumu ruhuna üfleyen değil mi? Peki bu durumda eleştiren kim, eleştirilen kim, ne kadar farkındasın ve hangi algıdasın?

Bunun neresinde koşulsuz sevgi, koşulsuz kabul? Her şey senin istediğin gibi giderse, ooo süper; her şey yolunda. Peki değilse; olanlar bize hiç uymadıysa, ne olacak şimdi? Koşullar hiç de istediğimiz gibi gitmedi der ve her şey yolunda diyemeyecek kadar üzgün hissedersin, değil mi?

İnan bana çok haklısın. Gerçeği görmek ve anlamak söylendiği kadar kolay değil. Sen bunu anla yeter. Uyanış ve farklı boyuta geçiş derken yürüdüğün merdivenlerden adım adım çıkarken fark et ki, kabuldesin, her koşulda kabuldesin, İşte o zaman her şey yolunda ve tam da olması gerektiği gibidir. Sistem seni enerji alanına alır ve elinden tutar, daima sen yükselirken.

Bir de düşün ki, dostlar var, canlar var. Bu dünyada görevlerini tamamlamış ve ışığa geçmeye hazır, seçtiği yolda, seçtiği yöntemle… İşte en gerçek kabul burada bizi sınar. Bilinen ve genelde kabul gören geçiş yollarıyla ışığa gidenler de, dünyada kalanlara zor ve sıkıntılı algısıyla görünen yollarla geçiş yapanlar da, sevgi ile yolcu edilmeyi hak ediyor. Zira bu geçiş seçimleri de yine Yüce Yaradan’ın kabulünde iken, sen hangi gerçeklik algısıyla koşul koyuyor ve ardından koşulsuz sevgiden söz ediyorsun?

Evet, sevgili, sana sesleniyorum. Koşulsuz derken dahi koşul koyan sen, her durumda sevgiyi deneyimleyerek, yuvaya doğru yolculuğa devam et, sabırla ilerle lütfen….

Her koşulda SEV, her koşulu SEV, SEVGİ pusulan olsun.

Sevgili Ben, sana sonsuz teşekkür ederim. Beni, ben olduğum için sevmeni seviyorum.

https://www.facebook.com/Jeremeyal

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x