Kutsal Çiçekler

“Katılık ve esnek olmayış, ölüme, hastalığa götürür. Duygular görevlerine tam olarak akmak zorundadır, böylece güçleri her zaman taze, duru ve sağaltıcıdır. Başkalarına duygularınızı gösterin ve başkalarının duygularıyla kendinizi harekete geçirmeyi bırakın, içinizdeki enerjiye odaklanın. Bırakın size engel olan duygular çekip gitsin, böylece tam şu anda sahip olduğunuz duyguları algılama ve ifade etme erkine sahip olun.”

Walter Lübeck-Chakra Episod

Walter Lübeck’in çakraların psikolojisini anlatan kitabından en sevdiğim Episodla başlamak istedim yazıma umarım sevmişsinizdir benim gibi.

Kutsal Çiçekler

Duygular kilitlenip, bastırılıp, sıkıcı paketlendiğinde hiç açılmasını istemediğiniz bir enerji engeli yaratır. Ruh anlayış ister, sevilmenin dengesini arzular, hepimiz özgür olmayı hep isteriz fakat bu duygu, yaşanmış tuhaf tecrübeler sayesinde, paketlenip, ağzı sıkıca kapatılmış biçimiyle bilinçaltının karanlık ormanına bırakılır, sessizce, kimselerin görmediğini düşünerek. Çakra Enerji çalışma biçiminde, titreşim terapisinde söz konusu olan Eterik (ruhsal) Bedenle çalışmaktır. İhmal edilmiş dünyevi kargaşa ve koşuşturmalardan unutulmuş ruh hep özgür olmak istediğini bize fısıldar. Açmayı, esnek ve hoş görülü olmayı hep arzularız çünkü aslında bizi özümüze yakınlaştıran bir içsel çağrıdır bu. Sık sık özgür olmayı düşleriz, sorumlulukların yük olmadığı bir dünya arzularız. Kilitlenmiş, akışı serbest olamayan duygular, eterik bedenin enerji akışında kör girdaplar oluşturur. Sinirsel, nörolojik sorunlar fışkırır, ilaçlarla bastırılmaya çalışılır yine bir paketleme, ağzını iyice kapatma operasyonu. Sıkışmış, bir yerlerde canı acıyan ruhun sesine yetişen yine doğanın, toprak ananın bizzat kendisidir.  Biz mükemmel varlıklar, doğadan uzaklaştıkça arızalanmalar yaşamaya başlarız. Oysa ki kocakarı ilaçları tabiriyle nenelerimizin hazırladığı otlar, kökler, çiçeklere ne oldu?

Kutsal Çiçeklerle ruhsal ilişkilerimizi korumak, geliştirmek, farkındalığımızı arttırmak mümkündür, Şamanizm değerleri içinde bitkiler ve çiçekler özel bir yer tutmaktadır. Onların ruhları ile iletişime geçmek, öze dönmek, bu koca evrenin içinde hissetmek ve algı kapılarını aralamak adına katalizör olmuşlardır. Onlar Öğretmen yani Master Çiçeklerdir, Budizmin simgesi olan Lotus Çiçeği özü ile çalışmak farklı algı kapılarından geçerek, izafi dünyaya uzaklardan, ruhsal gözlerle bakabilmenin becerisini ve farkındalığını ortaya koyar. Ya da Crap Apple (yabani elma çiçeği-yengeç elması) ile çalışarak benliği terbiyelendirmek mümkündür. Kimilerimiz için ruhlarımızla iletişim kurmak zordur, uzaktır, unutulmuştur. Spiritüel olana kimilerimiz yaklaşmak istemez. İzafi dünyanın nimetlerine sıkı sıkıya bağlı bir boyutta yaşarlar. Onlar dünyevi dünyanın telaşları içinde hastalanan ve ilgisiz kalan ruhlarının sesleri ile boğuşurlar, içlerinde ki derin mutsuzluğun, ruhlarından gelen haykırışlar olduğunu bilmezler.

İster adına Çiçeğin dinamik enerjisi deyin isterseniz Çiçeğin ruhu deyin, onlar şifa annelerdir. Kızgın hissetmek, bastırılmış duygular, sık sık öfke patlamaları, korkular ve endişeler gibi bir yığın sorunsala çözüm getirirler. Doğayı, şifayı ve simyayı öğretir çiçekler. Mistik alemlerin anahtarlarını sunarlar, algı boyutunda ki perdeyi aralayıp daha sağlıklı, ruhsal ve manevi yönü ile başka gerçeklikleri tanımamıza yardımcı olurlar. Öğretici şifa annelerdir, takılıp kaldığınız sorunların üzerinde ki kara bulutları kaldırırlar.

Kutsal Çiçekler ve AğaçlarAmazon ormanlarının belki de en güzel asma bitkisinin çiçekleri olan Mansoa alliacea / Pseudocalymma alliaceum adlı güçlü ruh, negatif duyguları ve enerjileri temizlemede oldukça şifa annedir. Onun Amazon Şamanları tarafından kullanımı, parazitlerin bedenden atılması, kanı temizleme, romatizma, artrit, epilepsi gibi sorunları ortadan kaldırma özelliği vardır. Çağlar boyunca ruhsal sorunlarda da çözücü anne olmayı, ürkütmeden, sarmalayarak sizi arındırmayı başarmıştır. Dieta (arınma) sırasında Ajo Sacha içen kadınlar, diyetleri boyunca sürekli beyaz vajinal akıntıları olduğunu bildirdiler. Bunun bedenin fazla ısı ve Candida’yı dışarı atma yolu olduğunu düşünürler. Ajo Sacha, aynı zamanda, fiziksel ve enerjik bedensel bedeni ve ruh kaybını temizlemek için kullanılan dieta’nın yanında uygulanan geleneksel Bitki Hamamlarında da kullanılır. Kırık bir kalbi iyileştirmek veya öfkeli ya da kıskanç bir kalbi soğutmak için söylenmiştir. Aynı zamanda, daha yüksek bir Benlik duygusu veya “benlik saygısı” ve özgüvenini geliştirdiği söylenmiştir. Duygusal iyileşmeye yardımcı olur ve daha geniş bir zihinsel berraklık hissi sağlar.

Master Çiçek Dieti için öncelikle en az bir ay öncesinden bedeni temizlemek, arındırmak gerekir. Et, süt, yumurta, yağ, fermente edilmiş gıdalar, kafein gibi tüketimler kesilmelidir. Seks yaşamınızda bu diyet sürecini kapsar, tamamıyla arınmayı sağlamak, Çiçeğin ya da bitkinin ruhuna yer açmaktır. Diyetinizi ne kadar önceden uygularsanız, Çiçek ruhunun kullanımı da o kadar kolaylaşır. Yüksek Benliği ile temas kurmak isteyen herkesin bu algı kapısından geçmesi gerekir. Sanrılı süreç yoktur diğer güçlü, ani giriş yapan master bitkilerden farklıdır. Üzerinizde nazik ve hassasiyetle çalışır. Master Çiçeklerin en kullanımı yaygın ve bilinenini Avusturalya Çalı Çiçekleri Terapisdir. Güçlü Ağaç Çiçekleri ve Sağlam kökleri ile Çalı türü oldukça başarılıdır. Duyguların gerçek ve özgür akışında yaşanmasını başartır. Kabullenme, sakin, telaşsız nefes almayı hatırlayan bir ruh. Bastırılmış duyguları dengeli bir şekilde yaşamayı teşvik eder.

Bir Baño de Florecimiento (çiçek banyosu) hazırlamak, Peru Vejetalizmo da cazibe ve temizlik için çiçek esansları kullanan önemli bir iyileştirme uygulamasıdır . Genellikle Ayahuasca töreniyle birlikte kullanılan çiçek banyoları, kendilerine güçlü bir sihirdir. Banyolar genellikle gün batımı ve güneş doğarken alınır. Güneşin yönüne bakarken, altı tane kepçe suyu ritmik bir şekilde akıtılırken, ayın yönüne bakarken altı tane daha su dökülür. En güçlü hamamlar bir nehrin yanından gerçekleşir, böylece serbest kalan negatif enerji suyun enerjik acele edilmesiyle ortadan kaldırılabilir. Bu süreçte izolasyon şarttır, Toprak Ana, Ateş, Hava ya da Su elementleri ile iletişime girmek Çiçek Annenin üzerinizde daha sağlıklı çalışmasına olanak sunacaktır.

Çiçeklerin şifası üzerinizde olsun, dağlardan sevgiler…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir