Çiçeklerle 5 Çayı

Çiçekler, yüzümüze sevinç getirir ve hayatlarımızı aydınlatır. Çevresinde olmak bizi daha iyi hissettiriyor ve bilimsel çalışmalar, hastane odasında çiçeklerin daha düşük stres ve algılanan ağrı seviyelerini teşvik ederek daha hızlı iyileşmemize yardımcı olabileceğini göstermiştir. Gezegendeki her çiçeğin kendine özgü kalitesi vardır. Bir Şakayık çiçeği düşündüğümüzde, bir Gül veya bir Papatya veya Orkide düşündüğümüzden çok farklı hissetmemizi sağlar. Bazı çiçekler sevinç getirir, bazıları sevgi, barışa çağırır, hatta daha derinden uyumamıza yardım eder. Her bir çiçek, içimizde belirli bir iyileşme kalitesi, hissi veya ruh hali içerir. Bu bilgiyi daha önce fark etmemiş ya da eklememiş olsak bile, bunu çiçekler hakkında sezgisel olarak biliyoruz.

Kendinizi sakinleştirmek bir parça huzurlanabilmek için bazı Çiçeklerin çaylarından faydalanabiliriz. Örneğin Nar Çiçeğinin enerji verici ve erteleme sorunu üzerine çalıştığını, Lavanta Çiçeklerinin kriz ve stres anlarında yatıştırıcı olduğunu ya da Agrimonia Çiçek çayının nasıl da endişeli anları imha ettiğini bilmiyor olabilirsiniz. Sözü geçen Bitki familyasının en yüksek tezahürü olan ÇİÇEK ile çalışıyoruz. Adaçayı, nane, kekik gibi otlardan hazırladığımız çaylardan söz etmiyorum sadece Çiçeğin kendisi ile yapılan belirli demleme yöntemlerinden bahsediyorum. Düzenli Lavanta Çiçek çayı kullanılarak sorunlu tepe çakra ya da Boğaz Çakra alanlarında enerji kaybını engeller. İfade edebilme yeteneğimize güç ve cesaret katar Lavanta. Migren; zihnin gereksiz ve fazla çalışması, endişe ve panik, uykusuzluk ve baş ağrıları, ense ve boyun bölgesinde ki kronikleşmiş ağrıların iyileşmesi içinde düzenli terapistiniz tarafından size uygun kullanım yöntemi ile çalışır. Uyku sorunu yaşayan hemen hemen her danışanımda Lavanta Çiçek Çayının inanılmaz özenli ve kusursuz çalıştığını gördüm. Migrenin atak dönemlerini giderek uzatarak geciktiren Lavanta Çiçekleri stresinizi bir vakum gibi emer.

Her yıl lavanta bahçeme ziyarete gelen danışanlarım, dost ve tanıdıklarım Lavanta Çayı ile tanışıyor onlara Lavanta türleri ve kendi yetiştirdiğim tıbbi Lavanta angusstıfolia (Lavander) den söz ediyorum. Anksiyete sorunları ile baş edebilmek için İlaç ya da kimyasal herhangi bir etken madde kullanmadan Çiçek Terapisinin şifa anneleri ile destekleniyorlar. Korkularımız için Mimulus, zorluklara dayanma gücünü desteklemek için Gorse çiçeklerinden şifalanıyoruz.

Çiçeklerle 5 Çayı

Düzenli olarak kullanacağınız çiçek çayları her zaman basit demleme yöntemi ya da tentürler halinde kullanılır. Tentür 5 bardak çaydan alacağınız titreşimi sağlar. Bu yüzden Çiçek Tentürleri oldukça kullanışlı ve herhangi bir yan etki barındırmazlar. Birçok danışanım tentürlerle tanıştıktan sonra demleme çay ile aralarında ki farkı net bir şekilde hissetmiş ve tamamen Tentür kullanımına geçmiştir. Jasmin çiçek ailesinde, en naif, zedelenmiş duygularımızı onarmamız için kullanacağımız çiçeklerdir. Keza Waterwiolet ya da Gorse çiçekleri, hazım edemediğimiz alınganlıklarımız için şifa annedir. Peki ya nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır? Basit demleme yöntemini hemen hemen hepimiz biliriz, çiçeği kaynatmak gerekmez sadece sıcak bir bardak suyun içine kullanacağınız çiçek türüne göre ilavesini yapıp ağzını kapatarak birkaç dakikalığına çiçeğin hafızasını suya bırakmasına izin verirsiniz. Oysa Tentürlerin kullanımı farklıdır yetişkinler için kullanacağınız malzeme ile çocuğa kullanacağınız malzeme oranı farklıdır. Tentür sıcak suya takriben kilonuz ve bünyenizle alakalı 15-20 damla ile başlayabilirsiniz. Bu dozu Çiçek Terapistiniz belirler. Bitkisel gliserin ya da seyreltilmiş alkol ile 5-6 haftalık bir hazırlama sürecinden oluşur Tentürler. Sıcak suya damlattığınız tentürün içinde alkolün uçması için bu kez birkaç dakika beklersiniz.

Yenilebilir, içilebilir Çiçek dünyası Avrupa ülkelerinde oldukça gelişmiş, çiçek ürünleri satan özel eczaneler bulunmakta, siz ya konunun uzmanı ile bir reçete ile gidersiniz ya da eczane sahibi size yardımcı olur. Tamamen organik olmaları nedeni ile Avrupa’da birçok kişinin çiçek özleri ile dönemsel sorunlarını atlatabildikleri kanıtlanmıştır. Basit kullanım yöntemini hafife almamak gerekir. Tekrar altını kırmızı ile çiziyorum ki burada anlattıklarım Bitki Bilimi (fitoterapi) ile alakalı değildir, adaçayı, nane ya da diğer otların gövde, kök ve yaprakları değil sadece Çiçeğin kendisi kullanılır. Çiçek Terapi Çiçeğin bizzat kendi enerjitiklerini kullanarak yapılan ve düzenli kullanım gerektiren bir iyileştirme kanalıdır. Titreşim tıbbının kullanımı ve Çiçek Terapi yöntemlerinin çeşitlemeleri gün giderek artmaktadır. California, İspanya, İngiltere, Fransa ve neredeyse tüm orta Avrupa ülkeleri bu terapiye hakim.

Bazı Çiçeklerin Faydaları;

Ruhsal ve Zihinsel sorunlarda iyileştirici anne (Gül-Lavanta-Karanfil-Lotus-Agrimonia vb.)

Bedensel temizlenme ve toksin atımı için düzenli kullanımlarla iyileştirici şifa anne. (Crap Apple-Meşe Ağacı Çiçekleri-Clematis vb.)

Yüksek benlik ve Meditasyon çalışmalarında katalizör şifa anne. (Jasmin-Lavander-Sandal Ağacı Çiçekleri-Pulmeria vb.)

Zihinsel Farkındalık ve Konsantrasyon güçlendirici şifa anne. ( Clematis-California Popy vb.)

Çiçeklerin bir gün hepimizin şifa annesi olması dileklerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir