Mars Koç burcunda

Mars 7 Ocak 2021’e kadar kalacağı kendi yönettiği Koç Burcundaki yolculuğuna başladı. Astrolojide savaşlar, yangınlar, patlamalar, inatlaşmalar, askerler, sporcular, cerrahlar, şiddet, şehvet hep Mars ile ifade edilir.

Mars Koç burcunda

10 Eylül-14 Kasım arası yine aynı burçta retro hareketiyle yılın 2. yarısına damgasını vuracak ve bizleri bir hayli yoracak bir Mars transitinden söz etmek mümkün. Sıcak kuru ve ateşli Koç enerjisi bize kendimizi oldukça güçlü, zinde, sabırsız ve yaşam enerjisi pik yapmış gibi hissettirebilir. Ancak gökyüzündeki ağır gezegen kavuşumlarına sırasıyla sert açı yapacak olan Mars, büyük öfke patlamalarına, geri dönüşü olmayan yıkıcı eylemlerde bulunmaya ve yüksek agresyona sebep olabilir.

Bu bağlamda manasız cesaret göstermekten kaçınmalı, bu yüksek enerjiyi spor aktiviteleri tarzında daha olumlu faaliyetlere yönlendirerek deşarj olmanın bir yolunu bulmalıyız. Artarda yaşadığımız tutulmaları sırasıyla tetikleyerek ilerleyecek olan Marsın yıkıcı gücünü kontrollü bir silaha, fayda getirecek, hayatımıza ivme kazandıracak bir enstrümana dönüştürmek için çok büyük bir dikkat, farkındalık ve sağlıklı bir ego gerekiyor.

Ülke haritasında hükümeti ve iktidarı temsil eden 10. evde bulunan Chiron ile tam 3 kez kavuşum yapacak olan Mars, Silahlı kuvvetleri, salgın hastalıkları, muhalefetle yaşanacak krizleri, ülkenin güvenliğine ait konuları, köklü değişimler getirecek olaylarla deneyimletecek.  Bununla birlikte yıl sonuna kadar hukuksal gerginlikler, para ve ekonomide dalgalanmalar, yer hareketleri, Marsın Plüton ve Jüpiter ile açılarına bağlı olarak tekrar eder bir halde hep hayatımızda olacak gibi duruyor.

Ayrıca Marsın Koç burcu transiti boyunca temas edeceği sabit yıldız etkileri, yangınlar, kazalar ve kafa travmaları açısından da oldukça riskli günlere işaret ediyor. Sakin kalmanın bir hayli zor olacağı zamanlar yaşayacağız. Rahatlayın lütfen, demek ne kadar etkili olur bilemiyorum. Ancak içinden gelip geçilecek bir dünya için fazla kasmamak gerektiğini idrak etmek belki de bu kazayı hafif sıyrıklarla atlatmamıza yardımcı olur… Ne dersiniz?

Sevgilerimle…

EBRU PALA

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir