Mars Boğa burcunda

7 Ocak tarihinde Boğa burcuna geçecek olan Mars, 3 Mart’a kadar hayatta güvence adına gördüğümüz tüm maddi oluşumları ve kaynakları kökünden sarsıyor.

 

Mars Boğa burcunda

Mars Boğa burcundayken tüm marifetini eldeki konfor ve maddiyatı önce korumak, sonra savunmak ve gerekirse de saldırmak şeklinde gösterir. Mars burada tek başına yürüyecek olsaydı belki daha baş edilebilir bir enerjiden bahsedebilirdik. Ancak Boğa burcuna geçer geçmez Uranüs ile kavuşum, sonra da Kova burcundaki Satürn-Jüpiter ve Merkür ile sert bir görünüm yapması sebebiyle hayatımızın tansiyonunu oldukça yükseltecek gibi duruyor. Mars’ın bu zorlayıcı açısı 13 Ocak Oğlak yeniayı ve 28 Ocak Aslan dolunayında da gayet etkin.

Bu arada Uranüs’e adım adım yaklaşacak olan Mars’ın, Mesarthim, Sheratan ve Hamal Sabit Yıldızları ile etkileşerek iyice zıvanadan çıkma ihtimaline hiç değinmiyorum bile. Sabit burçlarda birden fazla gezegenin aynı anda bulunması ve birbirleriyle çekişmesi hem negatifin boyutlarını arttırıyor hem de gerilimin daha uzun zamana yayılmasına sebep oluyor.

Bu nedenle Ocak Ayını sakince, agresyona kapılmadan ve aklıselim bir şekilde atlatabilmekte büyük yarar var. 2021’e girer girmez kendimizi bir boks ringinin ortasında bulmuş olabiliriz. Ancak durum onu gösteriyor ki en sağlam yumruğu atan değil en esnek olan kazanacak.

Şimdi Ocak Ayı boyunca gündeme düşmesi muhtemel olasılıklara bir bakalım.

A) Patlamalar
B) Hava muhalefeti
C) Hava kazaları
D) Yer sarsıntıları
E) İnternet, sosyal medya vs. iletişim sorunları, engellenme
F) Dine ve azınlıklara ilişkin etnik provokasyon
G) Halkın tepkisi, seslerin yükselmesi, taşkınlık
H) Mecliste yaşanan sıra dışı durumlar, kararlar, kavgalar belki vefatlar.
j) Sanatçılar, spor camiası ve çocuklara ilişkin ani yaşanacak olaylar belki vefatlar
K) Yeni vergi, zam ve borçlara ilişkin duyurular

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir