Mars Akrep Burcunda

19 Kasım’da yöneticisi akrep burcuna geçecek olan Mars 4 Ocağa kadar burada kalacak ve ruhumuzun karanlıklarıyla yüzleşmemiz için bizi halden hale geçirecek…Korkularımızla yüzleşeceğiz. Kâbusumuz her ne ise başımıza gelir endişesiyle her gün ”ölüp ölüp dirileceğimize” bir kerede ve can alıcı bir darbeyle kesin bir şekilde öldürelim korkularımızı ve endişelerimizi, sonra yeniden doğalım, doğuralım kendimizi…Hem de hayatta kalmanın her yolunu bilen, zehrini panzehir yapabilmiş bir akrep olarak…

Mars Akrep Burcunda

Mars için söylenen savaşçı, agresif, aceleci, bencil tanımlamaları daha çok KOÇ Mars’ına ait gibi duruyor. KOÇ burcunda her şeyi göz göre göre yapan uçuk kaçık Mars’ımız Akrebin kapısına geldiğinde ”karanlıklar prensi” ne dönüşüyor.

Sürati istikrara, savaşçılığı intikama, zihni müthiş bir analiz yeteneğine, ruhsal gücü de karanlığa meydan okuyan bir büyücüye dönüşüyor. Marsın akrep transiti boyunca kendimizi daha kararlı fakat daha ketum ancak daha isabetli atışlar yaparken bulabiliriz. Dilimizi sivri ve kışkırtıcı bir tarzda kullanmamız mümkün. Gücümüzü ve motivasyonumuzu dışarıdan değil sadece kendimizden alacağız ve başkalarına daha az ihtiyaç duyacağız. Mars akrebi cinsel dürtülerimizi maksimum seviyelere çıkartacaktır. Şıpsevdi olmadığı için hayatına birini zor alacak, derin derin sevdiği için de zor bırakacak fakat en küçük bir yanlışımızda sandalyeyi ayağınızın altından itecektir. İhanete aşırı duyarlı olacağımız bugünlerde kısasa kısas yapmak ve güçlü intikam duyguları devreye girebilir. Bu negatiflere kulak asmayarak, akrebin o müthiş iradesini, yüksek sezgi gücünü ve eline aldığı her işi inatla sonuca götüren azmini kullanabilirsek hayatımızda önemli dönüşümler sağlayabiliriz. Her zaman söylediğimiz gibi iki uçlu çalışan bu enerjileri yaşam serüvenimize katkıda bulunacak şekilde kullanarak doğru seçimler yapmak mümkün…Mars akrep transiti boyunca Chiron ile 150, Uranüs ile 180, Neptün ile 120, Satürn ile 60 derecelik açılar yaparak direksiyonu hangi yöne çevireceğimiz konusunda bazı tüyolar verecek. Bu görünümleri Yeniay ve dolunay yazılarımda paylaşacağım.

Şimdi transit boyunca sabit yıldızlar açısından dikkat edilmesi gereken bazı tarihlere bir göz atalım…

23 KASIM: Araştırma yeteneği ve keskin bir zihin…Saplantılı seks düşünceleri
24 KASIM: Büyük ruhsal güç. Manevi sorumluluk alma ve hataları bağışlayıcı olma…
29 KASIM: Sürat, değişkenlik ve tartışmacı bir yapı. Tarım ve hasatta verimlilik. Karın bölgesi rahatsızlıkları…
6 ARALIK: Hava koşullarında dengesizlik. Fedakârlık yapmaya meyil, manevi konulara ilgi…
8 ARALIK: Utanç veren gizli ilişkiler, psişik ve sanatsal yetenekler…Ticari girişimlerde başarı, karın rahatsızlıkları…
12 ARALIK: Kavga, şiddet ve intikam duyguları, aşk cinayetleri…Hemoroit ve kolon hastalıkları…
19 ARALIK: İyi şans, yüksek hırs, zenginlik ve melankoli… İyi bir yazar, güçlü bir konuşmacı…
22 ARALIK: Kazalar ve şiddet olayları. Cinayetler, intiharlar…
Kronik hastalıklar, gemi kazaları, depremler…
24 ARALIK: İyi ahlak, onur, güçlü bir otorite…Zihinsel güç, kitlesel başarılar…
2 OCAK: Fiziksel dayanıklılık, yüksek analiz yeteneği, inatçılık.
İyi konuşmacı yazar, kadınlardan zarar görme…

Mars transitinden ” karanlıkla beslenen Akrep” değil de ”karanlığın sırlarını aydınlatan Akrep” olarak çıkmayı diledim.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir