Mekan Dengeleme Ve Temizliği

Yaşadığımız dünyada büyük bir çoğunluk sağlığı için özen gösteriyor. Spor, düzenli doktor kontrolleri, yenilip içilen besinlerin değeri, vitamin takviyesi yada şifa çalışmaları gibi bir çok madde saymak mümkün. Kendi sağlık ve iç huzurumuz için nasıl ki ince eleyip sık dokuyorsak içinde bulunduğumuz ev yada işyeri gibi tüm mekanlarımız için de dengeleme ve titreşimsel temizlik yapmak iyi gelecektir. Bu harmonizasyon sonuçta bizim kendi sağlığımıza katkı sağlayacaktır. Bu konu üzerine çalışan bir profesyonelden destek almak mümkün. Destek alma fikrinden önce kendi kendimize yapabileceğimiz mekan dengeleme ve temizliği maddeler halinde aşağıda yazıyor.

  1. İlk önce kendimizi şifalandırmak uygun olur. Meditasyon, yoga veya herhangi bir enerji çalışması ile zihin-ruh-beden olarak bütünsel bir arınma yaşamalı. Şifa çalışmaları hakkında bilgi ve eğitiminiz yoksa ılık bir duş bile işe yarayabilir. Suyun bizi arındırmasına niyet ederek alınacak bir duşla kötü enerjileri üzerimizden atabiliriz.
  2. Yeni bir mekan arıyorsak, bulduğumuz yeri kullanan önceki sahipleri hakkında bilgi almaya çalışmak iyi olur. Bu mekanı kullanan kişiler huzurlu muydu, sağlık sorunu var mıydı, ölüm, boşanma gibi durumlar yaşanmış mı? İş yeri ise iflas veya bolluk, bereket olmayan durumlar var mıydı?
  3. Adaçayı ile bulabilirsek günlük sakızı karışımını bir kase içinde yakarak evde köşe bucak dolaştırmak ortamın enerjisini yükseltecektir.
  4. Fazlalıklar. Evde atmaya kıyamadığımız, hiç bir işe yaramayan her şeyden kurtulmalı.
  5. Pencereleri açıp havalandıralım, toz alıp, çöpleri atalım. Evimizi sirkeyle, tuz ile silelim. Temizlik yaptığımızda deterjanın içine veya durulama suyuna bir miktar sirke ya da tuz eklemek iyi olur.
  6. Aynalar. Bina içinde merdiven önüne asılmamalı, daire giriş kapısına direk bakan konumda olmamalı, yatak odasında yatağa bakmamalı.
  7. Mumlar işe yarar. Zevke göre seçilen bir mum veya tütsü kötü kokuları ve kötü enerjileri de temizler.
  8. Evde kötü enerjiyi yok etmek için taşlar ve tuz kullanılabilir. Akarsu, deniz kenarı gibi yerlerden topladığımız taşlar, kristal taşlar, Himalaya tuzu, kaya tuzu veya tuz lambası olabilir.
  9. Damlayan musluk, menteşesi kırık kapak benzeri tamir gereken her şey olabildiği kadar onarılmalı. Eşyalar sağlam, düzenli, yerli yerinde olmalı. Dolap kapakları, klozet kapağı kapalı kalmalı.
  10. Odalarda (yatak odası hariç) canlı bitki bakılabilir. Çalışma masamızda bilgisayar yakınında kaktüs türü bitki bulundurmak iyi olacaktır.

Mekan Dengeleme Ve TemizliğiYukarıda yazılan maddeleri uygulayarak oldukça fazla etki almak mümkün olabiliyor. Fakat yine de kullandığınız ortamda sizi rahatsız eden durumları aşamıyorsanız mekan dengeleme ve temizliği için Sinerjik Şifa çalışması iyi bir seçenek olabilir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir