Scio İle Enerji Beden Dengesi

Uzun zamandır sosyal medya ve yerel medyadan takip ettiğimiz SCIO cihazı ve etkileri üzerine Bütünsel Enerji’den Hüseyin Onay Bey ile röportaj yaptık.

Merhaba, Hüseyin Bey. Scio cihazı nedir, biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba. Scio Kuantum Biofeedback isimli cihaz Prof. William Nelson tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş olan bir cihazdır. Sistem, kuantum fiziğine ve enerji bilgilerine dayanmaktadır. Scio cihazının içinde doğunun ve batının kadim bilgileri bulunmaktadır.

Scio İle Enerji Beden Dengesi

Bu kısmı biraz daha açabilir miyiz?

Scio cihazının içeriğinde batı tıbbının yaklaşım şekli olan; organlar, sistemler, kas, kemik, iskelet ile NLP, psikolojik ve nörolojik yaklaşımlar olmakta. Doğu tıbbından çakralar, meridyenler, akupunktur, reiki gibi birçok enerjiktik çalışma platformu bulunmakta.

Bize çalışmanın nasıl gerçekleştiğini de anlatabilir misiniz?

Bu çalışmada danışan kişiyi el ve ayak bilekleri ile alına takılan bantlar sayesinde 5 noktadan cihaza bağlıyoruz. Scio cihazını çalıştırınca, kendisini, terapisti, danışanı ve bulunduğumuz alanı tarar, hepsini birbiri ile uyumlamasını yapar. Yaklaşık 12.000 farklı frekans gönderimi yaparak danışana kuantum check-up yapar. Bu check-up sonunda kişide sıkıntılı olabilecek fiziksel ve zihinsel bölgeler ortaya çıkar. Kişinin hissettiği ve cihazın tespit ettiği noktalara frekans dengeleme çalışmaları ile terapi gerçekleştirilir. Çalışma yaklaşık bir buçuk, iki saat kadar sürebilmektedir.

Peki bu çalışmaya giremeyecek kimse var mı? Herhangi bir yan etkisi bulunuyor mu?

Kalp pili olanlar ve hamile olanlar bu çalışmadan yararlanamıyor. Onun dışında üç yaşın üzerindeki herkes bu çalışmadan yararlanabilir. Scio terapisinin hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Scio İle Enerji Beden Dengesi

Kaç seans almak gerekli sizce?

Bu tamamen kişinin kendisi ile alakalı aslında. Bizim tecrübe ettiklerimiz ile çocuk ve gençlerde daha hızlı yani 1 ile 5 seans arası olabiliyor. Yetişkinlerde ise birkaç adet ile başlayan, kişiye ve sıkıntısına göre değişen bir süreç işlemektedir.

Cihazın geçmişi nedir? Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Nikola Tesla insan vücudunun yaydığı frekansları, dış frekanslardan yalıtabildiğimizde hastalıklara karşı büyük bir direnç geliştireceğimizi savunuyordu. Dr. Raymond Rife ise belli frekansları kullanarak virüs ve bakterilerin yok edilebildiğini bulmuştu. Bunlar ve birçok bilim adamının araştırmalarının bilgileri ışığında fizik prof. William Nelson, Scio Kuantum Biofeedback isimli cihazı 10 yılı aşkın bir süre önce üretti ve halen geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’ye 7, 8 yıl kadar önce geldi. Biz de bir yılı aşkın süredir kullanmaktayız.

Biz derken, biraz kendinizi de tanıtabilir misiniz?

Ben Hüseyin Onay, arkadaşım Korhan Vardar ile beraber çalışıyoruz. Ben Lise ve üniversitede teknik eğitim aldım, 15 yılı aşkın süre sağlık sektöründe farklı konumlarda görev aldım. İkimiz de bu cihaz harici farklı disiplinlerde, farklı eğitimler aldık. Yaklaşık 2000 senesinden bugüne reiki, inner speak, sinerjik şifa – acmos metodu, i-ching, ho’oponopono, numeroloji, enerji mikseri, alan – mekan temizliği gibi birçok disiplinde çalışma ve eğitim imkanım oldu. Daha fazlası için www.butunselenerji.com isimli web adresimizden ulaşılabilir. Çalışmalarımızı İstanbul’da, Kadıköy Bostancı mahallesinde “Hayalhanesi” isimli merkezde yapıyoruz.

Çok teşekkürler vakit ayırdığınız için.

Ben teşekkür ederim.

 

Scio çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için,

www.butunselenerji.com

https://www.facebook.com/Huseyin10AY

https://www.facebook.com/Butunsel.Enerjii/

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x