Narsiste karşı ayık ol

Sınır çizmek için alabileceğin herkesten yardım al. Narsistin en sevdiği iki şey, onu aşırı derecede öven kişiler ve kavga edip, sinir krizi geçirterek içinden kahkahalar atarak dalga geçebileceği kişilerdir.

En meşhur hareketi “suçlamaktır”. Sen %9 0 iyi bir insan olsan bile o yüzde onluk kısım da seni sen yapan bazı gerçeklerini olumsuzluk olarak sırf seni ve çevrendeki kişileri mutsuz etmek için suçlama yoluna gider.

Bu küçük Emrah bu timsah hayatın bütün yükünü sırtlandığını ve insanların ona hep kötü davrandığını bütün sorumluluğun onda olduğunu kendisinin neler çektiğini anlatmaktan hiçbir zaman usanmaz çünkü ancak o şekilde insanların kendine acımasını sağlar, dikkat çeker, patronluğunu ilan eder, şov yapar.

Sıra mutluluğa gelince ; “ben bir şeytanım şeytan kahkahadan hoşlanmaz” der ve içinden kahkaha atar, dışından gülmez, gülse de yakışmaz çünkü samimi değil sahtedir, mutluluğu yoktur. Egoisttir kendisini efendi diğer insanları köle olarak görür, bencildir hedefe giden yolda her şey kutsaldır gerekirse iftira atar, arkanızdan konuşur. Yalancıdır aldatır kandırır elinizde avucunuzda ne varsa almak ister ve onlar;

 • Psikolojik şiddetçi, İstismarcı, tacizci ve tecavüzcüdür.
 • Verdiğine başına kakmak için verir.
 • Adaletsizdir. Hak yer, çalar çırpar.
 • Kaşıkla verir kepçeyle alır.
 • Bokunda boncuk arar
 • Sidiğin derman dediğinde, üstüne kum atar.
 • Hiçbir şey için elini taşın altına sokmaz başkaları soksun ister çünkü o efendidir.
 • Onun efendisi tanrı değil şeytandır.

Narsistin biyolojik yaşı beş ile yedi arasındadır 10’lu yaşlarda ayna önünde İnsanları ( kurbanlarını) kandırmak dolandırmak, çalıp çırpmak derilerini yüzmek, kanlarını içmek iliklerini emmek, sömürmek istismar etmek için minik çalışır. Onunla konuşurken istismar edildiğini hissedersin. Duyguların aşağılanır, tecavüz ediliyor gibi hissedersin. Elin ayağın birbirine dolaşır, sinir krizi geçirirsin çünkü bu kadar haksızlığa ancak onunla yaşarken uğrarsın.

Tanrının yeryüzündeki melek kalpli insanları; bu dünyaya şeytanın temsilcileri sizi istismar etsinler diye gelmediniz! Onlara her evet, kendine hayırdır. Hayatınızda bir narsist varsa neden hayatımda bir narsist var diye sormayın “Ben neden onun kölesiyim?” diye düşünün. Kavga ve olay çıkarmaktan hiçbir sakınca görmezler. Yer ve mekan önemli değildir.

Annenizin babanızın dostlarımızın yanında size her türlü pisliği yaparlar. Ayıp günah edep namus terbiye ahlak kavramları yoktur. Eğitimsizlik diz boyudur. “Yüzleri gözleri yoktur. Bakın buraya dikkatle bakan yüzleri ve gözleri yok ne kadar çirkinler değil mi?” Diyelim ki ayrıldınız ya da birlikteyken bile size bütün iftiraları atar, geçmişte yaptığınız küçük hatalardan büyük Sonuçlara vararak sizi sürekli cezalandırmak isterler onların ellerinde hep bir kırbaç vardır.

Çevrenize sizin hakkınızda öyle şeyler söylerler ki o geri zekalılar gider ona inanırlar. Buna flying monkeys denir. Yani narsistin maymun yalakaları.! Bu tür körler sağırlar gibi birbirlerini ağırlayarak birbirinden beslenirler biri olmadan diğeri yaşayamaz öyle düşünün.

Peki nasıl korunacağız?

 • Ona sınır çizerek
 • konuşmayarak
 • hayatımızdan çıkararak
 • sohbet ettiğini zannederken ona “sen sohbet etmiyor suçlamada bulunuyorsun o yüzden seninle hak ettiğin gibi konuşacağım “diyerek
 • kendi mutluluğunuza odaklanarak
 • ona acımayarak
 • onu ciddiye almayarak
 • dünyadaki herkesle empati yapıp sadece “onunla asla” yapmayarak kendinizi korursunuz.

Bir de en sevmediği sözcük şudur çekinmeden kullanın, “sen benim için bir hayal kırıklığısın.” Neden biliyor musunuz? Çünkü kendisi hayal dünyasında yaşar böylece onun hayalini ne kadar kırık olduğunu gördüğünüzü söylemiş olursunuz. Yakalanmayı sindiremez. Yine de kendinize yapabileceğiniz en güzel iyilik bu şeytanlara dalaşacağınıza gidip köprüyü dolaşın. Ağzınla kuş tutsan da mükemmel bir insan olsan da ona asla yaranamayacaksın o yüzden “Yaralanmamak için hiç kimseye yaranmamak” en güzeli.

devam edecek…

İkinci yazıyı okumak için; Narsist patolojik bir katildir

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Tali
Yönetici
1 Kasım 2022 10:37

Uyanmak için sürekli dayak yemek gerekmiyor, bazen başkalarının da deneyimlerini görmek gerekiyor. O kadar güzel anlatmışsın ki “bir narsisti nerede görse tanır insan” kalemine sağlık Özlem

1
0
Would love your thoughts, please comment.x