fbpx

18 Haziran, 2019

Nisan 2017; Yanılmışım, Yolun Başındaymışım Meğer

Güneşin aydınlık ve sıcak yüzünü bir görüp bir kaybettiğimiz bahar aylarında ruh hallerimizde inişli çıkışlı… Tıpkı papatya falı gibi; Seviyor? Sevmiyor? Bu konuda sizlere iyi haberlerim var. Mart başıyla Retro seyrine başlayan VENÜS koca koca 2 ay yani Mayıs sonuna kadar 15 Nisan 2017 tarihinden itibaren tüm gücüyle hepimizi destekleyecek. Sevgi, aşk, ilişkiler adına bu bir nimet olabilir.

Nisan ayının enteresan bir ay olacağı Aralık 2016 yazımda belirtmiştim. Özellikle 10-15 Nisan tarihleri arasında birçok gezegenin Retro seyri önemli mesajlar veriyor. Doğum haritalarınıza göre hangi yaşam alanlarınızda yaşayacaksınız bilmiyorum. Ama o alanlarla ilgili daha derin düşünmeye davet edileceksiniz, haberiniz olsun.

5 Nisan 2017 itibariyle tüm dünya için yeni bir döngü başlıyor. Hepimiz 7 Nisan ‘dan itibaren bunu daha net hissetmeye başlayacağız. Öncelikle bugün itibariyle geri hareketine başlamak için hazırlanan karmanın efendisi Güneş’in oğlu Satürn uzun soluklu retro seyrinin ilk durağı olan Yay burcunda 21 Haziran 2017 tarihine kadar devam ederek daha düzenli bir yaşam kurmanız için iyi bir anahtar olabilir. Ne yapmak lazım?

Satürn Terazi’de yücelir, Koç’ta en zayıf olduğu alandadır. Disiplin, baskı, güven, sabır, yaşlılık, uzun ömür, kurallar, olgunluk ve bilgelik ondan sorulur. İradenin de gezegeni olan Satürn geri hareketlerinde çabalarımızın sonucunu almak çok da kolay olmayabilir. Ama sorumluluk aldığımız, kararlı olup düzenli yaşadığımız zamanda vaat ettiği başarıların önünde kimse duramaz. Yani sabrın sonu selamettir. Sınırlar çizilebilir, merhametiniz sorgulanabilir… Yaşam yolculuğunuzdaki temel taşları sağlam yerleştirme zamanı. Tabii ki Satürn’ün Akrep burcundaki Retro seyri çok daha vurgulu olacak. Hepimizi Kasım2014- Ocak 2017 yıllarına geri götürecek ve 2,5 yıllık zaman diliminde kaçırdığınız, kaçtığınız olaylara sürükleyecek.  Artık bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü gezegenimiz Satürn! Özellikle 7 Haziran-4 Temmuz, 14 Ekim-5 Kasım tarihlerinde hassas Gandanta pozisyonları, karmik düğümler Rahu ve Ketu’nun burç değiştirmesi derken 26 Ekim 2017 tarihinde Satürn Yay burcuna geri döndüğünde;

-Ben sana zaman verdim.

– Ama yapamadım şu nedenlerden, bu nedenlerden dolayı…

-Ben bunlarla ilgilenmiyorum.

Sonuç? Uzun lafın kısası sahnede yerini Satürn alır ve kader ağlarını örmeye başlar. Tabii ki bu süreçlerin hepsi doğum haritanıza göre işleyecek. Onun işaret ettiği konuları sakince idrak etmeye çalışır ve bu sefer gerçekten yapacağınıza, başaracağınıza, değiştireceğinize inanırsanız başarırsınız. Yanılmış da olabilirsiniz o zaman yeniden deneyin. Nisan 2017 hatta Mayıs 2017 de dahil geçmişin kapıları hem bizler hem de ülkemiz için tekrar ortaya çıkacak. Ama bu sefer delilleri ve ispatlarıyla! Bu arada Satürn Kasım 2014- Ocak 2017 arasında başarıdan başarıya götürdüğü sizler. Hadi bakalım sahne tekrar sizin.

Gelelim ülkemize… Nisan ayında özellikle Satürn’ün ülke haritasında 7. Evinde Retro seyri yabancı ülkelerle ticaret, hukuk, siyaset anlamındaki konuları ve ilişkileri geçmişten gelen sorunlarıyla birlikte getirecek. Dış ülkelerle olan ilişkilerimiz bu anlamdaki sınavlarımızın bitmesine daha çok var. Ama biliyorum ki sonunda tüm dünya gücümüzü anlayacak hatta bu sözümü unutmayın bizi takip edecekler! Satürn’ün Akrep burcuna geri dönmesi maalesef ülkemiz için kolay olmayacağa benziyor. Hadi dön bakalım 2014’ün sonunda başlayan, 2015, 2016’ya damgasını vuran olaylar, konular… Ta ki Rahu ve Ketu’nun yeni 1,5 yıllık kadersel döngüye imza atmasına kadar. Bununla ilgili yazımı ilerleyen dönemde daha ayrıntılı yazacağım.

Hepiniz veya birçoğunuz referandum sonucu ile ilgili yorumumu bekliyorsunuz. Ben her zaman olduğu gibi sadece gökyüzünün dilini o günün enerjisini size tarafsızca yazacağım. Değerlendirme sizin. Öncelikle gökyüzünde bu kadar gezegenin geri gitmesinden dolayı seçim gününün hatta sonrasının normal ve sakin geçmesi pek mümkün olmayacaktır. Yine aynı gün Merkür’ün Retro seyrinde ve Güneş’e yakınlığından dolayı son anda değişebilecek fikirleri, hataları, yanılgıları, dikkat dağınıklığının yaşanabileceğini gösteriyor.  Devletin başını, hükümeti, başbakanı, cumhurbaşkanını gösteren Güneş’in Koç burcundaki güçlü transiti ve 10.evdeki Venüs’ün düz hareketine geçmesi bu konumdaki kişilerinde gücünü gösteriyor. Gökyüzünden gelen net mesaj değişimin, her şeyi tersine çevirecek, geriye götürecek durumların ve sonuçların çıkabileceği söz konusu olabileceğini gösteriyor. Aynı gün beni endişelendiren en önemli durum kalabalıkları, halkı gösteren Ay’ın savaşı, askerleri, polisleri, karşıt güçleri gösteren Mars ile zıtlık açı yapması çıkabilecek tartışmaları, kavgaları ve kaosu gösteriyor. Özellikle bu durumun ülke haritasında gizli düşmanlar, gizli örgütler ile ilgili alanda gerçekleşmesi açıların yabancı ülkeleri de işaret etmesinden dolayı yaşanma olasılığının yüksek olduğu hassas ve zorlu enerjilere karşı hepinizin dikkatli olmasını öneririm.

Evet, yazımın başında söylediğim gibi tüm dünya için büyük değişimin başladığı bir aya girdik. 8 Nisan’dan sonra Merkür’ün Koç burcunda geri gitmesi hava olaylarını da değiştirecek. Fırtına, yağmur… Ayrıca ateş burcundaki Retro seyri şiddet eylemlerini de artırabilir. Özellikle Mars’ın Mayıs ayında Güneş’le kavuşumu maalesef öfkeyi, şiddeti artıracak. Ve bu enerjiler Temmuz, Ağustos ayına kadar da hassas ilerleyecek. Sadece bizim için tüm dünyanın değiştiğini yıl sonunda hepimiz gözlemleyeceğiz. Bu ay için mesela Donald Trump’tan 8 Nisan tarihine kadar ses getirecek haberler de duyabiliriz. Yine Vedik astrolojinin çıkış noktası Hindistan… Onlar da saldırılara karşı dikkatli olmalılar. Almanya, Satürn’ün hareketinden dolayı terör olaylarına karşı dikkatli olmaları gerekiyor.
Gördüğünüz gibi yaz yaz bitmiyor. Daha sayfalarca yazabilirim. Her zaman dediğim gibi gezegenlerin enerjileri doğum haritanıza göre değişir. Bu yüzden karamsarlığa kapılmayın. Evet kolay süreçler bizi beklemiyor ama hepimizin de ayrı bir yolculuğu var, bunu unutmayın lütfen.

 

Namaste
www.EbruCinek.com

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir