Nur Banu Telci

İsmimin harflerini içinde saklayan İstANBUl’da doğmuşum.

Elveda Rumeli demek zorunda kalan bir ailenin dört yapraklı yoncasının en büyüğüyüm.

Her zaman psikolojik, sosyolojik, okült ve mistik konular ilgimi çekmişti, öğretilere profesyonel olarak başlamak bir yana hep uzak kalmaya çalışmıştım. (Uzak kalışım, Astroloji haritamdaki tepe noktamın Akrep olduğunu inkar etmekmiş aslında…)

Ben ilgilenmedikçe, açıkçası kaçmaya çalıştıkça arkadaş çevrem ile beni gizlice içine çekmeye çalıştı. (Güneş’in Kova’da olunca arkadaşlarına hayır diyemiyor insan!)

Astroloji ile tanışmam ise, “1986 yılında, aşık olduğum gencin burcu olan Boğa ile, benim burcum olan Kova arasında anlaşma mümkün müdür?” diye sormamla başladı. Sadece güneş burçlarına bakarak, iki kişinin ilişki uyumuna hüküm verilemeyeceğini öğrenmiş oldum. Burcumuzu tanımlarken gün ve aya bakarız ve bu aslında bizim Güneş burcumuzdur. Örneğin 28 Ocak günü doğanın burcu Kova’dır ve bu, o kişinin Güneş burcudur. İki kişinin ilişkisinde, sadece Güneş burcu değil, kişilerin Mars burcu, Venüs burcu, Ay burcu, 7. Ev ve diğer başka detaylar da önemlidir.

Astroloji ile bu şekilde tanıştıktan sonra, kitaplar, makaleler, gazete kupürleri, dersler, kurslar, seminerler ile bilgilerimi pekiştirdim. Bu arada aşık olduğum genç ile Satürn döngüsü (29 yıl) kadar bir süre sonra evlenebildik.

Tüm okul hayatıma İstanbul’da geçti. Üniversite yıllarında hem çalışıp, hem de İktisat okudum. 22 yıllık Perakende sektöründe ve yazılım şirketlerinde çeşitli görevlerden sonra ancak “Kendi rengimi bul”mak için adım attım. Banu’yu keşif yolculuğunda, işaretler bir bir karşıma çıkmaya başladı ve amaç değil, araçtı hepsi benim için.

2007 yılında kişisel gelişim alanında, Reiki eğitimimi tamamlayıp Master olarak öğrendiklerimi nihayet uygulamaya ve öğretmeye başladım.

2013 yılından beri Neoder Aktüel Kültür Dergisi’nin, 2018 den beri TheElif.com ve Yuvaya Yolculuk sitelerinin yazarlarından biri oldum.

Astroloji eğitimlerimi„ kişiye özel“ vererek, farklı meslek dallarındaki kişilerin, Astrolojiye bakışını ve kullanım alanlarını yönlendiriyorum.

Kişisel gelişim alanındaki yöntemlerin çeşitliliği içinde Astroloji ve Sosyolojiyi nasıl bir araya getireceğimi ve topluma akademik anlamda da daha fazla nasıl yararlı olabileceğimi düşünerek, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumaya başladım. 20’li yaşlarımda olsaydım psikoloji ile yola çıkardım ama 40’lı yaşlarımda olduğum için, zamanımı doğru kullanmak adına sosyolojiyi tercih ettim.

Bendeki tüm bu ilgi ve bilgi kavuşumunu bir projeye dönüştürmek adına, bir içerik hazırlayarak “astronefs” markası oluştu ve patentini aldım.

“astronefs” tüm eski kulaktan dolma bilgilerin özünü basit ve anlaşılır bir dilde günümüz dünyasına yansıtabilmemizi sağlıyor. Ayrıca bize yarar sağlayacak şekilde kullanımımıza sunmak üzere hazırlanmış modüllerden oluşan bir öğreti oldu.  İçeriğinde; Reiki, Astroloji, Numeroloji, Nefes, Rüya Analizi, Toltek Şaman, NLP öğretileri gibi modern hayatımıza destek olacak konular bulunuyor.

Nefes Koçluğu eğitimini Neoglance Nefes Akademisi’nde NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerimi Maltepe Üniversitesinde tamamladım.

“Benimle Başla / Gökayna Anlaşmaları” kitabının yazarlarından biriyim.

Halen, hem online hem de birebir, yurtiçi-yurtdışı bireysel danışmanlıklarım, eğitimlerim, atölye çalışmalarım ve seminerlerim ile yoluma ve çalışmalarıma devam ediyorum.

Sevgilerimle…

Nur Banu Telci

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Nur Banu Telci