17 Aralık, 2017

Özlem Deliduman
Özlem Deliduman

Çocukluğumdan itibaren en büyük servetimin gece sessiz ve tek başıma oturduğum günlük, mektup ve şiirlerimi yazdığım, kitaplarımı okuyup önemli yerlerini çizdiğim o odamın olmasının tesadüf olmadığını otuzlu yaşlarımda anlayacağım aklıma gelmezdi.

Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmamın ardından, Golf Turizm sektöründe yaklaşık on yıllık resepsiyon müdürlüğü ve kızımın doğumuyla oluşan boşlukta kendimi dinlerken içimde benimle konuşan ikinci bir dilin varlığını keşfetmem, Reiki öğretisiyle tanışma sonrasına denk gelmiş o günlerden sonra meditasyon, meleklerle tanışma, kendimle yarışma serüvenim başlamıştır.Okuduğum her kitap içimde kendi ruh hamurumla harmanlanıp yeni bir söz olarak çıktıkça okuduklarım çoğaldı, hızlandı, giderek içime sığmadı taştı.
Yeteneğim nedir? Diye yıllarca merak edip kendimle hiç konuşmamış olduğumu fark ettiğimde kendi içime dönüp, içimdeki koşulsuz sevgiyle akan şiirlerimi keşfetmem uzun sürmedi. Güzel kızım Ece’mden arta kalan zamanlarımda içimdeki ilahi aşkla sohbet edip bana fısıldadıklarını kağıda dökmeye karar verdim. Ve şiirlerimi paylaştığım dostlarımın şiirlerime olan inancı ‘Paylaşacak KimSEN Yok’ isimli şiir kitabımın doğmasına vesile oldu. İyi de oldu, meğer ne çok paylaşacak kimsesi olmayan insan varmış.
Şiir ve sözlerimin dokunduğu kalplerde gördüğüm beni daha çok severek devam ettiğim bu yolculukta ‘Yuvaya Yolculuk’ta elbette tesadüf değildir. Hayat amacım; paylaşarak çoğalırız, dokunduğumuz kalp kadar yaşar, anılır, gerçekten insan olur ilerleriz üzerinedir.Bildiğim hiçbir şeyin üzerini örtüp, naftalinleyip kendime saklamadım. Yüreğimden o an çıkan sözlerimi ‘sözlerim yeni çıktı yüreğimden dikkat edin okurken yakmasın ciğerinizi’ sloganıyla sundum insanlara kendi adımla olan sayfamda.
Giderek paylaşımlarımdan doğan mutluluğun diğer kalplerdeki ‘ben’ olan yankılarını duydum.. derken hayatındaki sorunları danışabilecekleri ve sadece okuduklarıyla tüm söylenmez sırlarını paylaşabilecekleri birisi haline gelmiş olmamın gururu, onuru ile devam etmeliyim düşüncesinin tohumu filizlendi içimde.
Tüm gönül dostlarıma sevgi ve saygılarımla deyip ekledim ‘iyi ki varsınız, varlığımı anlam kattınız. Sizleri seviyorum.
Özlem Deliduman Tosun

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Özlem Deliduman Tosun