Renan Seçkin ile Baba Vanga Ziyareti

Bulgaristan Rodop dağlarında, Yunan sınırına yakın Kribul köyü yakınlarında Skribina adında çok eski bir Trak mabedi vardır. O kadar eski ki, kimse onunla ilgili efsaneyi dahi hatırlamaz. Bu topraklar ve çevresi Traklara, ondan önce ise Batık Atlantis’ten geldiği iddia edilen kadim Pelasgilere ev sahipliği yapmış, en büyük inisiyelerden sayılan Orfe’den başlayıp Prepodobna Stoyna’ya, Kahin Vanga’ya varana dek sayısız mistik ve şifacı yetiştirmiştir.

Bu mistik yerde şifalı bir kaya ve orman, ayrıca bir de halk şifacısı-koruyucu bulunur. Şu anda mabetle 72 yaşındaki Baba Julia ilgileniyor. Baba Julia, ablasından, o da annesinden el aldığını anlatıyor. Ailelerinde genç kızların da olduğunu, ancak el almak için “kadınlık döngüsünün” tamamlanması gerektiğini belirtiyor. Çok enteresan bir de ritüel uyguluyor. Şifa için gelenlerden tuz, un, boyların uzunluğu ölçüsünde kırmızı iplik ve bir de giydikleri bir giysiyi talep ediyor. Pomak olduğu için Türkçe bilmemekle birlikte dualarına “Bismillah” ile başlıyor. “Ben şifa vermiyorum, şifayı ancak Allah veriyor, biz burada sadece bir vesileyiz” diye ekliyor. Her yıl sayısız kişi hastalıklarını temsil eden giysileri çıkarıp ağaçlara bağladıkları için kayanın bulunduğu orman giysilerle dolu. Birçok mucizevi iyileşmeden de bahsediliyor, diğer taraftan Baba Julia (Eski ismiyle Havva Nine) iyileşmek için inancın şart olduğunu söylüyor. Baba Julia şifa için gelen hiç kimseyi geri çevirmemeye yemin etmiş, para almıyor, ancak 3-5 ne atarsanız içinden geçirtildiğiniz kayaya bırakıyorsunuz. Beni en çok etkileyen ise bu köylü kadının tıpkı Vanga gibi sanki doğuştan sahip olduğu entelektüellik. Hastalıkların sebebi nedir diye sorulduğunda şöyle bir cevap veriyor: “Hepsi bencillikten oluyor, insanlar sürekli alıyorlar ama vermek istemiyorlar.” diyor. “Vücutlarında kendilerine ait hiç bir şey yok,” diye de ekliyor.

21 Ocak 2018’de Kahin Vanga’ya yapacağımız ziyarette Baba Julia ve onun şifalı kayasına da gideceğiz.

RENAN SEÇKİN İLE KAHİN VANGA ZİYARETİ

SKRİBİNA’DA KADİM ŞİFA RİTÜELİ

1-Gün: 21 OCAK SAAT 21:00 Kadıköy-Mecidiyeköy-İncirli ve İstanbul’dan yola çıkış,

2-Gün 22 OCAK Bulgaristan Filibe’de kahvaltı ve  Sandanski‘ye varış. Öğleden sonra tarihi Melnik şehri gezisi, şarap tadımı, otele dönüş, akşam yemeği sonrası Sandanski şehri gezisi. Gece Sandanski konaklama…

3-Gün: 23 OCAK : Petriç şehri gezisi, Vanga‘nın evini ziyaret, öğleden sonra Vanga‘nın ziyaretçi kabul yeri olan Rupite bölgesindeki evini ziyaret, grup meditasyonu. Gece Sandanski konaklama…

4-Gün : 24 OCAK : sabah erkenden Kribul köyü yakınında Skribina kadim Trak mabedinin bulunduğu şifalı kaya ve ormanı gezisi; halk şifacısı Baba Julia Zemedelska‘yı ziyaret. Grup meditasyonu, kadim ritüel.  İstanbul’a dönüş.

*** Önemli: bu ziyaret için birer hasta yakınımızla ilgili dilekte bulunacağız, kadim şifa ritüelinin ayrıntıları için lütfen Renan Hanım’a danışın. Kribul‘dan sonra Türkiye dönüş.

 

Tur işlemleri için lütfen Neslişah Hanım ile iletişime geçiniz;

Telefon : 0530 3945927

 

Detaylar  için:

ViaMaris Kahin Vanga Ziyareti

 

Bu yazı advertorial bir içeriktir…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir