Dönüşüm Çiçekleri İle İyileşme

Benim kalbime en yakın çiçek, gece çiçek açan Yasemin ve huzurlu olmayı kılan Lavanta çiçekleri. Yasemin kolayca kandırır sizi, alçakgönüllü ve ay ışığı altında kokusu tamamen sakinleştirir, sizi kendi ruh izlerinizde buluşturur. Yaratıcı enerjinize ivme kazandırır, 2.Çakra enerjisini dengeler ve gölge duyguları temizler. Lavanta Çiçekleri ise, beni ruh dünyama taşırken, kolları ile sarıp huzursuzluklarımı temizler, o benim Manevi Annem. O benim Kraliçem, o olmasa geceleri bu kadar rahat uyuyamazdım, bana huzurlu uykuyu veren, zihnimin dinlenmesine izin veren, gevşe diye fısıldayan çiçeğim.

Hamdolsun…

Dönüşüm Çiçekleri İle İyileşme

Herkesin sonsuz sevgiye ve şiddetli şefkat göstermesi gerekir. Kombinasyon çiçek karışımları herkes için harika! İster iksirde (sindirilebilir-homeopatik), isterse de uçucu yağda (aromaterapi ile) olsun, karışımların her biri hepimizin daha fazla ihtiyaç duyduğu bir zihinsel durumu hedefler: Sevinç Suyu, İç Huzur, Sonsuz Sevgi, Sessiz Zihin, İlham Verici Aksiyon, Radyant Enerji. Kombinasyon formülleri çok yönlüdür ve çok hızlı çalışır.

Çiçekler; bedenimiz ve ruhumuzla uyumlu olan titreşim frekansına sahiptir. Çiçeklerin bu titreşimsel özellikleri, yedi ana çakranın dengelenmesine, iyileştirilmesine ve enerjilendirilmesine yardımcı olur, her çakra enerji alanının olumsuz gölge duyguları vardır, asıl hastalığa neden olanlar bu blokajlı titreşim frekanslarıdır.

Çiçeklerin bileşenleri enerji sistemimizle etkileşime girerek kanımızdaki toksik elementleri uzaklaştırır, kan dolaşımını arttırır ve oksijen akışını düzenler. Zihin kapılarını ardına kadar açarak, bilinçaltına tıkıştırılmış sorunlara dokunur. Rüyalar, iç konuşmalar ve öze dönüş yolculuğuna yakınlaştırırlar, ruhun yükselmesi, dünyevi değerler arasında sıkışıp kalmasını engeller. DNA modelini tekrar çalıştırır, bunu algıların, hücrelerin pasını atarak gerçekleştirir. Yeniden yeteneklerin su üzerine çıkmasına, evrensel amacın bütünlüğüne ve koşulsuz sevginin keşfini sağlar. Saf Çiçek titreşimleri ilaç değildir, tamamen organik enerjitiklerden oluşur. SU elementinin iş birliğinde çalışır, bu yüzden Terapi boyunca bol su tüketmek şarttır.

Çakralar ve çiçekleri ile çalışırken Kök Çakra alanından başlayarak, omurganın dibinde bulunur. Bizi dünyaya bağlar, çünkü bu, hayatta kalmamız için gerekli tüm hayati besinleri aldığımız ve vücut toksinlerinin salındığı yerdir. Kök çakra bizi sadece fiziksel olarak topraklamaz, aynı zamanda bizi şu an devam ettirerek geçici olarak da topraklar. Dengesiz bir kök çakrası bacaklar, ayaklar, rektum, kuyruk kemiği, bağışıklık sistemi, depresyon, otoimmün eksikliklerde sorunlara yol açabilir. O halde öncelik iyileşmeye kendi enerjimizden başlamak, bir çoğumuz halsizlik ve yorgunluktan söz ediyor, yaşam mücadelesinden yorgun düştüğünü dile getirerek geliyor. İyileşme bir Dönüşme zamanıdır, yenilenme, eskiye veda periyodu. Dönüşüm ve değişim kaçınılmaz nihai son da olabilir ama yeni bir kapının açılması üzerine kapanır, Işığın kapısı…

Dönüşüm Çiçekleri İle İyileşme

Dönüşüm Çiçekleri ile çalışma:

Her gurubun çalışma alanı farklıdır. Eğrelti otları ailesinde çiçek, meyve kimi zaman gövde bile yoktur. Fern gurubu adını verdiğimiz bu Bitki krallığının üyeleri, sporlarla çoğalan familyadır. Bazıları sadece Ağaçların Kozmik Bilgeliğinde yatar, bazıları patlamak, fışkırmak üzere olan tomurcuğun içinde, kimi de Çiçeğin tezahüründe.

7 Eğrelti Otları – Yaşam Travmaları için:

Çiçeksiz bitkilerin en bilinen türleri algler, likenler, yosunlar ve eğrelti otudur. Ayrıca fotosentetik özelliğe sahip olmayan mantar, cıvık mantar ve bakteriler de çiçeksiz bitkiler kategorisine girer. Bitkiler arasındaki sınıflandırmada çiçeksiz bitkiler bir grup olarak değerlendiriliyordu. İsveçli biyolog Carl Linnaeus, bitkileri 24 sınıfa ayırmıştır. Bunlardan birisi de çiçeksiz bitkiler sınıfıdır. Carl Linnaeus çiçeksiz bitkileri 4 sınıfta incelemiştir. Bunlar; algler, yapraklı kara yosunu, eğrelti otu ve mantarlardır. Oldukça zehirli oldukları için toz gramajlar halinde ya da homeopatik formda kullanılmalıdır. Yaşam yolunda bizde enkazlar oluşturan travmaların çözümüne odaklı çalışırlar. Yaşayabileceğimiz yedi temel travma türü vardır ve çoğu insan bunların bir kombinasyonundan mustariptir. Kalp travması-Öz güven travması-Cinsel travmalar-Ölüm travması-gerçeklik travması-Utanç ve suç travmaları-

Yedi yerli eğrelti özü bu travmalara hitap eder ve auranın ilgili katmanları üzerinde çalışır. Yaşam travmasını, incinmesini ve acısını gidermeye çalışırlar ve kendimizi derin oturma travmalarından kurtarmak için kullanılabilirler.

Ağaçlar – Kişisel Güç için :

Ağaçlar asırladır medeniyetlerin ritüellerinde baş tacı olmuştur. Ağaçlar evrimsel bilgileri en yüksek, Gökyüzü ve Yeraltı dünyasına katalizörlük ederler. Kökler ve Dallar ilahi gücün kanıtı gibidir. Kişisel güçlenme sağlamak sağlam köklerle oluşur. Ağaç çiçekleri en yüksek titreşim frekansına sahip Bilge Çiçek Annelerdir. Kronikleştirdiğimiz her hal ve durumlar için çözücüdür. Sizin Huy sandığınız ya da kişiselleştirdiğiniz her duygu çeşidi, savunma ve bastırma haline gelmiş bir karma sorunda olabilir. Yani kalıtsal bir çözümlenmemiş sorun, anneden çocuğa, dededen torunlarına. Oak (Meşe) gibi sorumluluklarımızı dengeli bir şekilde taşımamıza yardım veren hatta bunu öğreten bilge ağacın yine bilge çiçekleridir. Zeytin Ağaçları gibi arketipinde hem duygusuna hem de enerjisine sadık kalmış şifa anneler olarak tanıyabiliriz; onlar içsel ve dış enerjinin aktive edilmesini sağlar.

Tohumlar – Yeni Başlangıçlar

Yaşamda ya hatalarımızdan ders alarak ilerleriz ya da koordinasyon eksikliğimizden aynı hataları görmezden gelip yeniden yaşarız. Bu bir labirent olup sizi içine almaya başladığında ise başlangıç ve bitiş kapılarını unutursunuz. Ne olduğunu algılayamadan istemsizce labirentte dolaşıp durmaya başlarsınız. Yeni Başlangıç; kararlılık, cesaret ve umutla başlar ama başlayana kadar eski alışkanlıklarınıza yapışıp dururuz. Eski olduğunu, enerjinin değişmesi gerektiğini yadsırız. Vedaları hiçbirimiz sevmeyiz. Tohum kapalı enerjitiği ile titreşim yüklü, Çiçek olmayı sabırsızca bekleyen en evrimsel bilgidir. Gemmoloji (Tohum Terapisi) Arketipinde, Kelt Öğretilerinden evimize giren en yüksek kapalı enerjidir. Onun iyileştirme gücü, içinde ki derin Yaşamsal enerjiden geçer.

Çiçekler – Yaşam Geliştirme

Hayatımızın zorlu dönemlerinde, anlamsız kapıldığımız enerji düşüşlerinde etki ve tepki alış verişimizde denge yitirilmişse, size Çiçek Anne öğretir pozitif yolu, ışığı, çıkış kapısını. Dönemsel sorunlarda, ev taşımak, sonbahar depresyonuna takılmak, iş değiştirmek, ayrılıklar, özel odaklanmaya isteyen durumlar, uyku sorunları, yetenekleri kullanma ve hatırlama, Manevi iç görünün çalışması mülkiyetçi dünya görüşünü dengelemek gibi bir çok durumda kılavuz bilge. Üst benlik çalışmalarında reiki, yoga, astroloji, masaj terapisi, scio terapi gibi birçok usta enerji alanında iş birlikçisidir. Yaşamdan kaliteli keyif almayı, kendinize zaman ayırarak iyileşebileceğinizi öğretir.

Çiçeksiz kalmayın…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir