Vazgeçmek

Aşka giden yol yanmaktan geçer.
– Yanmak nedir? Nasıl yanar bir insan?
Yanmak vazgeçmektir.
Vazgeçmek nedir? Nasıl ve neden vazgeçmem gerekir ?
Vazgeçmek seni örten, karanlığa gömen perdeleri birer birer açmaktır.
Koşullu sevmekten vazgeç; koşulun gerçekleşmediğinde, sevgine gölge düşmemesi için.
Acımaktan vazgeç; sistemin işleyişine tepki gösterme sadece acıyı iyileştir. Dışarıda neye dokunursan kendine dokunmuş sayılırsın.
Bölmekten vazgeç; her şey bir bütünün içerisinde vuku bulur ve tüm zıtlar BİR’ e hizmet eder. Yıkma, yakma, bozma sen hep kucaklayan OL. Böldüğün her şeyle kendine engeller yaratırsın. Bütünlediğin ile hep şifalanırsın.
Bağımlılıktan vazgeç; özdeşleştiğin her şey seni senden uzaklaştırır. Bağımlı olduğun herşeyden canın yakılarak uzaklaştırılırsın. Kendini seven tutunduklarını bırakır.
Yargılamaktan vazgeç; deneyim edinmediğin hiç bir durum için hükümde bulunma, o hal ile sınanırsın.
Dışarıda suçlu aramaktan vazgeç; dışarıda aradıkça kendinde ki kusuru kapatır iç dünyanı iyileştirme şansını kaçırırsın.
Acı duymaktan vazgeç; acı akışa kendini set çekmektir. Senden istenen değişim dönüşüm acıyı bırakmakla gerçekleşir. Salıver gitsin.
Ötekileştirmekten vazgeç; ötekileştirdiğin her şeyde kendi karanlığını yaratır ve yaralanırsın. Oysa orada kendini gördüğünde yaranı sarar merhem olursun.
İyilik yapma zannından vazgeç; iyilik adı altında başkalarının hayatını kolaylaştırırken kendi hayatını örselediğini ve başkasının kendi potansiyelini ortaya çıkarmasına mani olduğunu fark et. Bırak herkes kendini bulsun.
Kusur görmekten vazgeç; gördüğün her kusur gül dalında gördüğün diken gibidir. Kusurda kalırsan, görmen gerekenden uzaklaşırsın. Gül görürsen gül bahçesinde yaşarsın. Nerede olmak istediğini sen seç.
Kibirden vazgeç; kibir gönlünü daraltır, ışığına gölge düşürür. Kibrin devam ettikçe kendin ile arandaki mesafe çoğalır.
Sahiplenmekten vaz geç; hiç bir şeyin sahibi değilsin. Sahip olduğun ve yapıştığın her şey yürüdüğün yolda sırtında ağır bir yüktür.
Değersizlikten vazgeç; kendine değer vermeyen dışarıda değer göremez.
Korkmaktan vazgeç; korku sende kol gezdiği sürece sevgi senden hep uzaklaşır.
Geçmişte kalmaktan vazgeç; geçmişinde kalanlar anda geçmişi tekrarlar. Kendini geçmişe hapsetme anın güzelliğini keşfet.
Kendine söylediğin yalanlardan vazgeç; kendini inandırdığın her yalan senden açılacak cevherin üzerine bir perde çeker. Oysa sen ışıldamak için buradasın. Kendini özgür bırak.
Kalıplarından vazgeç; sana dayatılanlar sende sahte kimlikler yaratarak derin bir uykuya daldırdı. Uykudan bir an önce kendine uyan. Kendini bil, kendini tanı.
İstemekten vazgeç; iste lakin istediğini kendinde mayala OL. İçinde fırtınalar eserken dışarıda güvenilir bir limana demir atamazsın. Sende OL’ mayan dışarıda zuhur etmez.
Zihne boyun eğmekten vazgeç; kaldır başını dimdik kendinde OL. Sen kendinde OL’madığında o sende hüküm sürer. O seni değil sen zihni kucakla.
Düşünmekten vazgeç; düşünceler gelsin ve geçsin. Kendine değdirip kimyanı bozma. Hangi düşünce ile hemhal olacağına düşünce değil sen karar ver.
Vazgeç be bir tanem vazgeç. Öyle vazgeç ki vazgeçtiklerinle kendinde yüksel.
Vazgeçemeyenler hayatlarını manalandıramaz.
Vazgeçemeyenler kendilerini aydınlatamaz.
Vazgeçemeyenler kendini dışarıda arayanlardır.
Vazgeçemeyenler egosuna hizmet edenlerdir.
Vazgeçemeyenler derin uykuda kendilerine ninni söyleyenlerdir.
V A Z G E Ç …

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x