Yakıp yıkmadan, kırıp dağıtmadan, doğru yöne çıkış yolumuz nerede?

Dünya zor zamanlar geçirmekte. Ülke olarak sıkıntılarımız büyük. Milletimizin acıları derin, yaraları taze. Art arda gelen ölümler, felaketler, yangınlar, depremler, kazalar yüzünden, artık haberlere bakmayı bile istemiyoruz. Keşke kabus olsa da uyansak, şükür ki kabusmuş desek, bir bardak serin su içsek ve ferahlasak, ama ne yazık ki öyle değil. Kolay kolay da geçip gitmeyecek.

Göklerde ne varsa, yeryüzünde o yaşanıyor. . .

Evirilmemiz, anlamlandırmamız, idrak edebilmemiz için ama, zor zamanlardan, çok çetin sınavlardan geçiyoruz.

Yakıp yıkmadan, kırıp dağıtmadan, doğru yöne çıkış yolumuz nerede?Yakın günlere değin, pek çoğumuz günlük gazeteler satın alırdık.

Hiç gazete okumayan biri bile en azından hafta sonları alır okurdu. Baskı kokulu kağıtlardan öğrenirdik tüm havadisleri. Ana gazetenin içinden aktüel ekleri çıkardı hani. Bir köşesinde sevgili balıklar, sevgili yengeçler diyerek başlayan satırlar ile avutulduk onca yıl.

Şimdi bazı sabit yıldızlardan bahsedeceğim sizlere. Dünya da ve ülkemizde onca kargaşa acı varken nereden çıktı bu konu demeyin lütfen. Artık çoğumuz biliyoruz ki, hepimizin evrensel kimlik kartlarımız olan, doğum haritaları var. Türkiye Cumhuriyeti’nin de bir doğum haritası var.

Astrolojide çok fazla sabit yıldız vardır. Dört Kraliyet Yıldızı güçlü ve çok etkilidir. Bunlar; Regulus, Fomalhaut, Aldebaran ve Antares sabit yıldızlarıdır.

Dört Kraliyet Yıldızı, gökyüzünde, dört yönün bekçisidir. Her birinin hem pozitif hem de negatif etkileri vardır. Bu yıldızlar, bizlere bir anlaşma ile vaatler sunarlar. Dedik ya pozitif ve negatif diye, derler ki ‘’ Bunu şöyle yaparsan sana bunları vaat ediyorum ama bunu şöyle değil de böyle yaparsan, seni al aşağı ederim.’’

Haritalarda bulunduğu dereceleri önemlidir.

⭐Regulus 29 derece Aslan burcunda,

⭐Fomalhaut 3 derece Balık burcunda,

⭐Aldebaran 9 derece İkizler burcunda,

⭐Antares 9 derece Yay burcunda önemlidir.

(Kendi doğum haritalarınızda, bu burçlarda bu derecelere bakınız)

Regulus yıldızı büyük şerefe, üne, havalı ve sükseli makamlara yükselmek demektir.

Regulus, Kuzey’in bekçisi, gözcüsüdür. Derki; ego ve gurura yenik düşersen, küreği kafana yersin.

Fomalhaut Güney’in bekçisi, gözcüsüdür.

Fomalhaut yıldızı mistik güçler, spiritüel uzmanlık, ruhsal liderlik, büyük karizma demektir.

Derki, hayallerini sağlam bir yapıyla gerçekleştirmek için dürüstçe çabalamaz isen hançeri kalbine saplarım. . .

Aldebaran vardır, büyük yüksek zeka ve bu zeka ile toplumda önemli bir kademeye gelmek demektir.

Aldebaran Doğu yönünün bekçisi, gözcüsüdür.

Derki, fikirlerin konusunda saplantılı olursan senin o zekan işe yaramaz, beynine balyozu çakarım.

Aldebaran, kişinin zekası ile askeri, din, politik, siyasi, medya, yazarlık, eğitim alanında büyük sükse yapması demektir. Ancak onun kuralları sınırlarında.

Ve sahnede birde Antares var ki, bu aralar gözlerim haritada hep ona takılıyor…

Yakıp yıkmadan, kırıp dağıtmadan, doğru yöne çıkış yolumuz nerede?Batının gözcüsü, batının bekçisidir. Akrep burcunun kalbi olarak da bilinir. Savaş, otorite kurmaya çalışmak, yıkıcılık, nükleer konular, yangınlar, ırkçılık, dini hoşgörü, insan hakları, büyük felaketlerle ilgilenir.

Derki; bölücü veya savaşçı değil, birleştirici ve uzlaştırıcı ol, öfkeye yenilme, seni al aşağı ederim. Bu yıldız, öfkeyle ilgilidir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözü sanki onun içindir. Eğer öfke kontrolü yapılabilirse, başarı verir.

Şimdilerde Türkiye Doğum Haritasında 6. Evde ve Kuzey Ay Düğümüne, yani kabaca gelecekteki olmamız gereken yöne olumsuz pozisyonda, Yay burcunda oluşu, bizler nasıl davranırsak o da ona göre davranacak, yıkacak mı, yapıcı mı olacak değişkenliğinin sinyalidir zaten…

Ayrıca Türkiye Doğum haritasının 10. Evinde Koç burcunda seyreden Güneş, Chiron, Lilith ani ve beklenmedik üzüntüler vermeye, kalplerimizi dağlamaya meyillidir.

Koç burcunu karşıtlayan ise Terazi’dir. Özellikle diplomaside, köprüleri yakmak yerine, dengeli iletişimlerde bulunmak ferahlatıcı nefes aldırıcı günleri getirecektir.

Millet olarak da öfkelenmek, dengemizi bozmak yerine denge sağlamak ve dengede kalmak önemlidir. Vakit ayırıcı bölücü olmak değil, nezaketle kenetlenme vaktidir. Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, nezaketli olmak zorundayız

Ve zaten pek çoğunu da unutmuştuk aslında. . .

Buyurun size aynı cümle, yukarıda ne varsa aşağıda o vardır.

Yapılması gerekenler yapılmaz ise, kürekle kafamıza, hançerle kalbimize, balyozla sırtımıza vura vura öğretirler, bunun lamı cimi kaçışı yoktur.

Ya bu diyarda sevgi sükûnet kardeşçe yaşayacağız, ya da bu diyarda sevgi sükûnet kardeşçe yaşayacağız.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir