Yelda Çetiner
Yelda Çetiner

Spor eğitimini 1988 de tamamlayan Çetiner uzun yıllar spor merkezleri , sosyal tesisler,kültür sanat merkezlerinde grup ve bireysel aerobik dersleri vererek mesleki hayatını sürdürdü.Kariyerinde sayısız uluslararası sertifika programlarına katıldı.Uluslararası pilates sertifika programını bitirip pilates eğitimlerine devam etti. Kişisel gelişimle 2002 yılında reiki eğitimi alarak tanıştı.Çeşitli enerji çalışmaları ile ilgilendikten sonra 2006 yılında nefes teknikleriyle tanıştı.

2009 yılında Quantum Breath Coach programını, ardından NLP yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu eğitimlerini bitirip nefes teknikleri, NLP yaşam koçu ve öğrenci koçu oldu. Nefes eğitimlerini atölye programları ve bireysel holoterapi seanslarıyla, kurumsal eğitimlerle devam etmektedir. Bu konularla ilgili düzenli televizyon programları ( Ben TV’de: ”Keyf_i Muhabbet” ) yapmakta, dergi, web sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve tanıtıcı seminerler vermektedir.

Bu çalışmalar dışında çeşitli konularda (motivasyon, mutluluk, rezonans yasası, meditasyon) eğitimleri veren Yelda Çetiner spor ve kişisel gelişim çalışmalarını İzmir ve İstanbul’da eş zamanlı sürdürüyor. Şimdilerde yeni ”holistik nefes koçluğu eğitim programı” çalışmalarına başlayan eğitmen, sosyal yardım kurumlarında sunumlar yapıp, projelerinde gönüllü olarak seminerler ve eğitimler vermektedir.

Yazarımıza ait tüm yazılar;