Yengeç burcunda dolunay

7 Ocak gecesi 02:08’de Yengeç Burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Aynı zamanda yılın ilk dolunayı olarak hassas noktamız olan ev, aile ve aile büyüklerimizle ilgili durumları ön plana çıkaran enerjiler var. Verme duygumuz, vatanperverlik, topraklarımız, mesken, anneler, kadınlar, geçmişimiz, yerleşim ve köklerimize dair ayrıntılar, gündem olabilir.

Yengeç burcunda dolunayYengeç geçmiş zamanla ve tarihle çok ilintilidir. Dolunay anında Güneşle kavuşum yapan Retro Merkür bahsi geçen konuların eskiden beri süregelen konular olabileceğini gösteriyor. Eski defterleri kapatmak, pürüzleri temizlemek ve maziye cila atmak için güzel bir dönem.

Mars’ın da retro pozisyonda olduğu düşünülürse hareket almak ve yeni bir şeylere başlamaktan çok, korumak, kollamak, yeniden bir arada olmak, affetmek ve duygusal kırıkları onarmak gayet mümkün. Yengeç’in duygu deryasında özenle biriktirdiği anıların çoğu negatif karakterli olduğundan küsmek yerine konuşmak ve hislerini ifade etmek enerjisini çalıştırdığında ruhsal olarak sırtında taşıdığı işe yaramaz küfeden kurtulabilir.

Uranüs son derece destekleyici bu dolunayda. Şimdiye kadar nereden geleceğini bilemediğimiz tokatlar yedik kendisinden ama bu kez nereden geleceğini bilemeyeceğimiz rahmetler, nasipler var bize. Bu sebeple ilişkileri düzeltmek için çaba gösterelim, hakkı hakka teslim edelim.

Aile büyükleriyle biraz ilgilenelim. Bunu kesinlikle öneriyorum. İyi niyetle ve tatlı dille sorunlara pek çok çözüm üretebileceğiz gibi duruyor. Chiron Dolunayı kareliyor can yakmak için aportta bekliyor. Ama ben ağzımı hayra açmak istediğimden konuyu pas geçiyorum. Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x