Yengeç dolunayı

18 Ocak sabahı 02.48’de Yengeç Burcunun 27 derecesinde yılın ilk dolunayı meydana geliyor. Retro pozisyonundaki Venüs, Plüton ve Güneş olanca ağırlığıyla bize Oğlak realitesini ve kasvetini hissettirirken olayları bir de duygusal açıdan değerlendireceğiz.

Ay’ın huzursuz, korunmaya muhtaç ve kırılgan yapısı bazı sonlanma ve kopuşların yaşanmasına sebep olabilir. Evimiz, ailemiz, aile büyüklerimiz, geçmişimiz ya da duygu dünyamıza ait konularda olaylar iyice belirginleşip ortaya çıkabilirler. Yükselen Akrep enerjisi yüzünden bu belirgin durumun çeri çöpü temizleyen ama acı veren bir durumu bitirmesi ve bir sonlanmaya sebebiyet vermesi muhtemel görünüyor. Plüton bizi kesip atmaya veya değişip dönüşmeye zorlayacak.

Korkuları, endişeleri bir kenara bırakıp akışa teslim olmak şifaya giden en kestirme yol olabilir. Çünkü bu mücadeleyi değil kabullenmeyi destekleyen bir dolunay. Mars Neptün kontağı hedefe odaklanamamayı ve bulanıklığı gösterirken, Zihinsel melekeler de bu konuda pek kullanıma açık görünmüyor. Bu durumda içimizdeki tüm duygusal yoğunluğu serbest bırakmak ve yaşanmış ya da yaşanması muhtemel travmaları Neptün’ün sihirli elleriyle tedavi etmesine izin vermek zorundayız.

Yılın ilk dolunayı güçlü ve zorlu enerjiler barındırsa da dönüşümü kolaylaştırıcı Neptün enerjisiyle desteğini de esirgemiyor. İlişkiler ve para konularında farklı yöntemler, değişik fikir ve çözümler beklenmedik ama olumluluk içeren durumlar yaşanabilir.

Yengeç Dolunayı sabit yıldız Procyon’dan etki alıyor. Huzursuzluk, ortaklar ve işverenlerle tartışmalar ve köpek saldırıları konularında dikkatli olmak gerekiyor. Aynı şekilde meme, rahim ve ödemle ilgili rahatsızlıklarda artış olabilir. Hepimiz için şifayı seçiyorum. Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x