30 Aralık Yengeç’te Dolunay

2020 Yılının sonunu bir dolunay enerjisiyle kapatmak oldukça ilginç oldu. Ay Düğümleri Yengeç/Oğlak aksındayken pandemi patlamıştı ve hepimizi evlerimize tıkmıştı. Ay Düğümleri yer değiştirmiş olsa da yılın finalini yine de evlerde yapmamıza sebep oluyor.

30 Aralık Yengeç’te Dolunay

Dolunayın Chiron’u T Kare açı kalıbıyla görmesi maalesef ki toplumun çekirdeği olan aileye dair şifaya muhtaç sıkıntılı günler getirecek gibi. Zaten Yengeç burcu eve, aileye, vatana, millete, yerleşime ve güvenliğe dair tüm konuları kapsamaktadır.

Dolunay görünümü evlilikler dahil olmak üzere her türlü ortaklı ilişkiyi, şirketleri çözülme, bozulma ya da sonlanmaya doğru götürebilir. Oğlak enerjisine bakılırsa ev ve iş yaşamı arasındaki zorlanmanın asıl sebebinin maddi daralma olduğu görülmekte. Venüs ve Neptün sert açısı ise paraya ve ilişkilere ait diyaloglardan net sonuçlar alınamayacağı ve belirsizliğe düşülebileceğine işaret etmekte. Maddi kaynaklar açısından zorlanıyor olmak en çok etkilerini ev ve aile ihtiyaçlarının karşılanması konusunda bizleri yoracak.

Sonuçlarını aile içi öfke patlamaları ve şiddet haberleri olarak duyabiliriz. Ancak Uranüs’ün Güneş ve Merkür’e olumlu yansımasını içimizdeki o farklı, yaratıcı Kova enerjisiyle birleştirebilirsek çözümün kapısını aralayabileceğiz. Zaten Jüpiter/Satürn büyük kavuşumunun etkisiyle standartların dışına çıkma konusunda bariz bir mecburiyet hissedeceğiz. Çizginin dışında düşünebilen, cesur ve planlı herkes için olumlu başlangıçlar var.

Ülke haritasına gelince; tarımı, ülke topraklarını ve muhalefeti ilgilendiren konuları çokça konuşabiliriz. Yükselenimizin üzerinde gerçekleşecek olan dolunay, halkı ve halk sağlığını yine gündemin üst sırasına koyuyor. Ancak bu duruma yaklaşık 1 yıldır alışığız değil mi? Sözün özü yeni bir şey yok aynen devam.

@yildizsepeti_

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir