Yolcu

Hani hep deriz ya, bu bir Hayat yolculuğudur ve birimiz bu yolculukta kimi zaman hancı da olsa her zaman yolcudur ve seçimlerini yaşar.

Peki, biz, seçimlerimizle nasıl bir yolda ve yolculukta olduğumuzu beliyor muyuz? Yaşamımızın her hangi bir anında dahi olsa özgürlüğümüze gölge getiren bir adım attığımız oldu mu ve oldu ise de sizi ne kadar mutlu etti?

Pek çok soru ile başladığım yazıma, cevap farkındalığı gelsin istedim.  Cevabını dahi duymaktan çekindiğimiz, aman o, onlar üzülmesin diyerek kendimizi bir görünmezlik kutusuna aldığımızı ve orada kalmayı seçenlerimiz olduğunu görelim istedim. Ben böyle iyiyim diyerek kocaman bir mutsuzluk havuzunda yüzerken artık kendimize yalan söylemeyi bırakmayı öneriyorum. Neden mi?

Düşüncelerimizde dahi kendimize dürüst olmayı seçemiyorsak, mutluluğu da seçemeyeceğimizi hatırlamak için dürüst olmak, Hayat yolculuğumuzun neşeli geçmesi içim en önemli adımdır.

Elbette, süregelen Hayat içinde pek çok deneyimi, her mevsimi, her iklimi ve her coğrafyayı barındıracaktır.  Bizi ileriye götrürecek, yaşanan ger deneyimle bizi biraz daha yükseltecek olan, bu yolculukta kullandığımız ve kullanacağımız araçlar, yanımızda olanlar ve bizim kullanacağımız enerji büyük önem taşır. Ve tabi, yaşamsal hedeflerimiz ve misyonumuz.

YolcuHedeflerinizin ve seçimlerinizin sizi nereye taşıyacağını planlayabiliyor ve kendinize inanarak güvenle adım atıyorsanız, sizinle birlikte bu yaşam yolculuğunda olan herkes, aynı duyguyla hareket etmeye başlayacaktır. Bir kişinin fark etmesi, beraberindeki en az bir kişinin daha farkında olmasına ışık tutuyorsa domino etkisi başlamıştır.

Biz olmak için önce Bir olmak önemlidir. Bu konuda daha önceden bana akan ve bu günlere de çok uyan bir mesajı burada da paylaşmak istiyorum.

SİZ ve BEN BİR’ iz

Hızla yükselen enerjilerin dalga dalga bizi sardığı bu dönemde akan bilgi kimimizde mutlak teslimiyet olarak kendini gösterirken kimimizde ise sorgulama ve suçlama şeklinde yansıyor. Bu yansıma da bize varoluşa bakış açılarındaki farklılığı ortaya çıkarıyor. Her ne farklılık olursa olsun farklı olmayan tek şey İNANÇ ögesidir. Bugün inancı, Allah’ımızı ve Melekleri konuşurken Yüce Yaradan’dan içime gelen mesaj şöyle oldu.

Ben evreni ve sizleri var ederken bendeki tüm sıfatlarımla birlikte ruhumdan üfledim. Sonsuz Kaynağımın hazinesinin kapılarını açtım ve koşulsuz sevgiyi yüreğinize yerleştirdim. Sizde beni yarattım. Sizde var olan güç benden size akan güçtür. Bana inancınız ve güveniniz olduğu sürece de sahip olduğunuz ve doğuştan hakkınız olan tüm maddi ve manevi zenginlikler sizin olmaya devam edecektir. Ve fakat bu gücün ve kaynağın merkezini ve nereden bize aktığını kabul etmeyerek farklı senaryolar içine girerseniz kayıp deneyimleri de yaşayabilirsiniz… Bu sizin seçiminizdir. Benim değil. Zira sistem SEVGİ, İNANÇ ve GÜVEN üzerine kurulu…

Burada asıl olan sizde var olan ve benden yansıyan gücü kullanırken de yaşam deneyimlerinizde kendinizi suçlamayın. Zira kendinizi suçlamak demek beni suçlamak, beni suçlamak demek kendinizi suçlamak demektir.

Bugün kendinizi yani beni suçlamak yerine bağışlamayı seçin ve tamamen teslim olun.

Hatırlayın, SİZ ve BEN BİR’ iz

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x