Başlangıçtaki BEN’ler

Aydınlanmanın yeni adresi dedik! İyi de, aydınlanmak için adreslere gerek var mı? Hayatta her şey olması gerektiği gibi oluyor da, bizim naçizane aklımız bunlar arasında kendi gerçekliğini nasıl bulacak? Belki de soru işaretleri ile başlamak doğru idi yaşama. Ben kimim? Dünyanın çözülmesi en zor sorusudur ve bunun en kısa cevabı ise Ben Ben’imdir.

Ben kimim? sorusunun cevabı binlerce kaynak araştırılarak bulunması mümkün görünüyor. Bizler binlerce kaynağı, sözcüğü, düşünceyi, oluşu ve kişilere göre değişen gerçeklikleri birkaç yürek bir araya gelerek, Yuvaya Yolculuk’ta ifade etmeye çalıştık, hedefimiz ortak bilince uzanarak hep birlikte Ben’e varmak…

Ben kavramı içimizde gizliydi, bu sır ortaya çıkarken bizi de bulmuştum, Biz olmayı… İşte bu sebepten her birimiz bildiğimiz bütün benleri, yolculuğu, yuvayı ve farkındalığı anlatmaya çalıştık. Elbet bir çoğu bildiğiniz, yaşadığınız, deneyimlediğimiz şeyler olarak karşınıza çıkacak yazılarımız… Zaten amacımız bir şey öğretmek değil, sadece unuttuklarınızı hatırlatmaktan ibaret olacak bu yolculukta.

Fırından yeni çıkmış taze bir ekmeğin kokusu gibi döküleceğiz her gün yüreklerinize. Aç karnına içilen bir bardak su gibi olacağız bazen zihninizin içinde. Susayacağız sizlerle, konuşacağız, büyüyeceğiz, çocuklaşacağız, ben ve sen olmayacağız en önemlisi hep Biz olacağız bu yolculukta. Biz biliyoruz ki, bu evrende tam ve biriz ve bütünün zerrede, zerrenin de bütünde tezahürüyüz.

Yuvaya yolculuk; bir amaç, bir hedef gözetmeden sadece anların kendi seyri içinde doğdu. Hangi kapıyı çalsak bize eşlik eder misin diye? Üzerindekilerle sokaklara düşüp geldi yazar arkadaşlar. Tereddütsüz, siz kimsiniz, neden yazmalıyım, neden burada olmalıyımı düşünmeden, sanki bu misafirin gelmesini bekliyorlarmış gibi… Şimdi bizler yani yuvaya yolculuktaki her bir yazı ve makale kapınızı çalarak varlığınıza misafir olmaya geliyoruz, anlarınızı mutlu ve farkındalıklı kılmaya ve zamansızlığın içinde uyanmaya birlikte adım atacağız….

Benim sürekli yaptığım bir farkındalık modeli var, belki bir çoğumuz böyle davranıyordur. Çözmem gereken bir sorun ya da almam gereken bir cevap varsa ve o an içimde bununla ilgili bir his oluşmuyorsa hemen dışarıdan bunu mesaj olarak almaya niyetleniyorum. Cevap ya bir kitabın içindeki satırlardan ya da bir sohbetin içindeki akıştan geliyor. Fakat en çok farkındalığı ve hızlı cevabı internet üzerinde iken alıyorum. Sosyal medyayı her ne kadar olumsuz görsek ve buna rağmende ilk adresimiz olarak tanımlasak da orada yeni bir iletişim, ilişki, beraberlik ve başlangıç modelleri kurarak yaşantımızı şekillendiriyoruz.

Sosyal medya üzerinde ev kadını ya da iş adamı olmuyorsunuz. Bazen istediğiniz adam/kadın ya da çocuk oluyorsunuz. Kimse bilmese de, orada en çıplak ve özgür halinizle yer alıyorsunuz. Tam burada Yuvaya Yolculuk Dergisi olarak, bizler de özgürleşen ruhunuzun en çıplak hallerine dokunup onunla söz birliği yapmaya ve yola çıkmaya niyetleniyoruz.

Yolculukta bize eşlik eden tüm yazar arkadaşlarımıza ve varlığımızı kendi yuvalarına kabul eden tüm dostlara yeni başlangıçlardan Merhaba… Yuvaya hoş geldiniz…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir