Zaman yolculuğunda tarot ve astroloji

Astroloji bildiğimiz gibi binlerce yıldır kendi gerçekliğini ve doğruluğunu kanıtlamış bir bilimdir. Bünyesinde binlerce ilmin olduğu kadim bir bilgeliktir. Öğrenmek için uzun seneler ve çokça çaba gereklidir.

Zaman yolculuğunda tarot ve astroloji

Tarotun da tarihini ve oluşumunu, prensiplerini önceki yazılarımda anlatmıştım. Tarot kartları kapsamında sembollerin rehberliğinde okumalar yaparken bize en büyük desteği sağlayan bilgiler kartların astrolojik yansımaları olmaktadır. Her kartın ve her kombinasyonun yıldız haritasına göre bir burcu bulunmaktadır. Tarot öğrenmeye kendini adayan rehberler öncelikle kartları öğreniyor ve bu kartları okuyarak yorum yapıyorlar. Daha sonra bu konuda derinleşmek isteyenler kartların astrolojik anlamlarını içeren dersleri de öğrenebilirler. Bu anlamlar oldukça geniş yelpazede ve nokta tespit yaptıracak bilgiler içermektedir. Burada rehber olan kişi astrolojiyi başlı başına öğrenmek yerine Tarot’un astrolojik dilini öğrenerek çalışmalar yapabilir. Ayrıca astrolog olan bir rehber de Tarot kartlarını alanına alarak kendi rehberliğini derinleştirebilir.

Örneğin doğum tarihine göre yıldız haritası okunurken astrolojinin 12 evine denk gelen burçlar ve o burçların yansıması olan kartları o alanlara koyarak muhteşem açılımlar yapılabilir.

Bu bilgiler uzman bir astroloğun yaptığı doğum haritası okumasıyla paralel olmaktadır. O astrolog size kişilik özelliklerinizi astrolojik evlerinizdeki durumları ve yakın gelecekteki öngörülerini yıldız haritasına bakarak okurken tarot okuyucuları da kartlara bakarak aynı bilgileri veriyor.

Bu bilgilerin tıpatıp aynı olduğunu elbette söyleyemeyiz fakat bazı temel noktalar var ki hangi uzman bakarsa baksın kişide o özellikler ortaya çıkıyor, sonuçta doğru tektir fakat sonsuz olasılık vardır bizler de bu olasılıkların en az %70 ini doğru tespit etmeye başarılı bir kehanet ve öngörü diyebiliyoruz. Benim çok sevdiğim astrolog dostum ve rehberim olan sevgili Elif Köksal bana demişti ki bir şifacı sana sen bir elmassın diyebilir bir tarot okuyucusu sen yeşil ve ekşi bir elmassın der bir astrolog da sen yeşil orta boylu bir elmasın diyebilir. Her uygulama kişiye kendisiyle ilgili bir farkındalık kazandırır.

Biliyoruz ki insan en zor kendisini görür en zor kendisinin farkında olur. Kişinin kendisiyle yüzleşmesi kendi sorunlarıyla kendi çıkmazlarıyla tanışması çok zordur çünkü bir kitabı burnunuzun ucuna tutarsanız nasıl okuyamazsanız kendiniz de okumakta o kadar zorlanırsınız.

Kendi gerçekliğimizi yaratma yolculuğunda rehberlerden faydalanmak çok önemlidir. Rehber insanlar sizin yolculuğunuzu profesyonel bir gözle incelerken dışarıdan çok net görebiliyorlar hangi parçanın hayatınızda size uymadığını. Düşünün ki karşınızda bir insan var ve gömleğini yakası içe doğru katlanmış fakat o onun farkında değil. Kadim bilgelik kurallarında onun özgür iradesi olmadan ona müdahale etmeniz de yasak. Ancak o sizden yardım ister de “bende bir sıkıntı var ensem kaşınıyor ama ne olduğunu çözemiyorum derse siz de ona “olanı” söylersiniz ve nasıl yapacağını anlatırsınız fakat yine o katlı olan yakayı açma yetkiniz yoktur bunu ancak kişi kendisi isterse düzeltebilir. Özgür irade ve çaba kişilerin kendini gerçekleştirme yolculuğunda olmazsa olmazdır. Eylem olmadan hiçbir şey olmaz şifacı şifacı gezebilirsiniz kendinize tarot açılımları yaptırabilirsiniz yıldız haritanıza baktırabilirsiniz ama orada gördüklerinizde kendinizde şifalandırmaya niyet etmedikçe kendi alanınızda çalışmadıkça bu bilgiler sadece bilgi olarak kalacak ve bir kısır döngü halinde devam edecektir.Sevgili okur, zaman yolculuğumuzun Tarot duraklarında astroloji ve kendimize yaptığımız yolculuklara devam edeceğiz.

Ben bu yolculukta sizler için kartlar açarak rehberlik yaptığım bir sayfam var eşlik etmek isterseniz buyurunuz. Aynur Keskin Tarot Sayfası

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir