10 Haziran Güneş Tutulması

10 Haziran’da İstanbul saatiyle 13.52’de Güneş ve Ay İkizler Burcunun 19 derecesinde kavuşuyor. Bu göksel hizalanmayı hem yeniay hem de bir güneş tutulması olarak deneyimleyeceğiz. Anın haritasında Terazi Burcunun yükseliyor olması konuların hak, hukuk, adalet ve siyaset çerçevesinde ele alınacağını gösteriyor.

10 Haziran Güneş Tutulması

İkizler teması ise bilgi, belge, iletişim ve eğitim demek olduğu için söz konusu konulara ilişkin kökü eskiye dayanan yeni haberler, duyumlar, durum ve gelişmeler oluşabilir. Merkür Retro sunun tutulmaya eşlik etmesi yeni kararlar almadan, girişimlerde bulunmadan önce durumu iyi analiz etmek ve eski defterleri güzelce kapatmak gerektiğini gösteriyor. Gökyüzünde o kadar çok yanılgı enerjisi var ki adeta gerçekler tutsak, gölgeler sahnede diyebiliriz. Bu sebeple sadece iletişim ve yazılı belgelerde değil, ticaret, satış pazarlama ve trafikte de sahtecilik, dolandırıcılık, hırsızlık riskine karşı çok dikkatli olmak gerekiyor.

Yeni girişimler için ay sonunu beklemek yerinde bir karar olur. İkizler burcu kardeşlerimiz ve yakın akrabalarımızı da temsil ettiği için onlarla da ilgili sorun ya da gelişmelerle ilgilenmek durumunda kalabiliriz. İyi birşey varsa o da Mars/Plüton enerjisinin ruhsal anlamda ve sanatsal işlerde köklü değişim ve yenilikler yapmak için kullanılabilecek olması. Aynı şekilde eve, aileye, aile büyüklerine karşı yaşanılan sorunları, affetmek, şefkat göstermek yoluyla tatlıya bağlamak da gayet mümkün görünüyor.

Ülke haritasına göre tutulma gizli işlerin, gizli düşmanların, hastane ve hapishanelerin olduğu 12. evde gerçekleşiyor. Skandallar yine başrolde ve bu durum temmuz ortalarına kadar devam edecek gibi duruyor. Yönetim kademesinde kaos, dağılma, çözülme enerjisi etkili. Alınan kararların gerçekliği ve tutarlılığı Neptün yüzünden yanılgı içeriyor. Hastalık bizler için risk oluşturmaya devam ediyor.

Eğlence sektörü, ulaşım ve turizmle ilgili kurallar gevşetilebilir. Halk tarafında genel olarak vatan millet sevgisi yükselirken, muhalefete yönelik huzursuzluk ve gerilim görülebilir. Meclisten tarım ve gıdaya yönelik yeni kararlar, fiyatlandırma ve vergilendirmeler çıkabilir. Tutulma enerjisi özellikle çocukları ve gençleri sağlık bakımından tehdit ediyor.

Bu günlerde dikkatli olmak,  büyük hareketler yapmamak sabırla beklemek, kararları sorgulamak ve yanlışı doğrudan ayıracak olgunluğu göstermek yerinde bir davranış olur. Şerrin içindeki Hayra talip olalım. Sevgilerimle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir