İkizler Yeniayı

30 Mayıs günü İstanbul saatiyle 14.30’da İkizler Burcunun 9 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Aldebaran Sabit yıldızıyla kavuşum yapacak olan yeniay uzun vadeli yapılanmalar için önemli kararlar aldırabilir. Yeniaydan 1 gün önce Koç Burcunda gerçekleşen Jüpiter/Mars kavuşumuyla Aldebaran enerjisi dünyasal ölçekte liderler arası savaş söylemleri, yeni savaş stratejileri ve askeri hareketliliğe dair gündemler verebilir.

İkizler Yeniayı

Mars karakterindeki bu Sabit Yıldızın huzursuz, isyankar, muhalefeti ve devrimi kışkırtan özellikleri olduğu da söyleniyor. Özellikle Ülke haritasında yeniayın 12. evde oluşması ve ülkenin muhalefetini temsil eden 4. evindeki Mars’ı desteklemesi erken seçim söylemlerinin artmasına, gizli dosya ve belgelerin skandalların ifşasına neden olabilir. Bu anlamda muhalefetin elinin güçleneceğini söyleyebiliriz. Söz konusu tartışmaların para, ekonomi ve gizli kapaklı ilişkilere dair geçmişte yapılmış anlaşmaları gün yüzüne çıkartabilir.

Yeniay bireysel anlamda destekleyen enerjiler sunsa da bizleri sıkıştıracak ve zorlayacak kararlar almamıza neden oluyor. Bu kararlar süregelen para kaynaklarımız ve ilişkilerimizle ilgili köklü dönüşüm fırsatı da sunuyor. Mevcut fikirlerin işlevini kaybetmesi dolayısıyla onları gözden geçirmek ve yenilemek gerekiyor. Yeni zihinsel yapılanmamızın yavaşlık ve sakinlik içeren, uzun süreli karar ve girişimler olması için Satürn disiplinli olmak konusunda yine baskı yapıyor. Plüton geçmişin kirini pasını çöpe atarken yapılacak yeni hamleler için Merkür’ün düz hareketine dönmesini bekleyeceğiz.

5 Haziran’a kadar eylem planı, sonrasında ise eyleme geçmek olarak düşünebiliriz. Yeniay sağlık açısından eller, kollar, omuzlar, akciğerler, sinir sistemi, zihinsel rahatsızlıklar açısından bizleri daha hassas hale getirebilir. Çok konuşup az dinlemek de bizi zor durumda bırakabilir… Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x