Koç Dolunayı

29 Eylül Cuma günü 12:57’de Koç Burcunun 6 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Dolunay yöneticisi Mars’ın 2 hafta sonra gerçekleşecek güneş tutulması derecesinde oluşu yaşanacak gelişmeler öncesinde verilen bir uyarı gibi duruyor.

Dolayısıyla etki derecesi yüksek, uzun süreli enerjilerle muhatabız. Bu bağlamda, İnsanları kırmadan dökmeden ”Ben” demeyi, planlı ”Riskler” almayı, ”iş birliği’  yapmanın zayıflık olmadığını öğreneceğiz. Özellikle ilişkiler, evlilikler, iş ortaklıkları ve finans konularında ani ve sürprizlere gebe günlerin bizleri beklediğini söyleyebilirim. Yumruğu masaya vurup yalnız yürümeyi mi seçeceğiz, yoksa  olanları sineye çekip kötünün iyisine razı mı olacağız?

Koç DolunayıFilm olsa baya heyecanlı olabilir. Çoğu zaman yazılarımda akışta olmayı tavsiye etsem de, bu kez sükûnet bu gökyüzünün konusu değil. Tam tersi eylem zamanı. Dere akmaya devam edecek ama yatağı değişecek. Ona yeni yerini de biz hazırlayacağız. Bu cümleleri 14 Ekim güneş tutulması etkilerini de hesaba katarak söylüyorum. Öncelikle ateş enerjisi aktifken agresyon kaçınılmaz olacaktır. İçimizde kabaran başkaldırı hissini kontrol edilebilir bir güce dönüştürmemiz gerekiyor.

Çoğu insanın hayatta kalmak için uğraştığı bu ülkede kendi iç sesinden haberi bile olmayan çok kişi var. Dolayısıyla iradenin daha çok güç kullanmaya dönüşeceği, haklının değil güçlünün sesinin çıkacağı olaylara tanık olacağız muhtemelen. Ayrıca para ve aşk konularında şiddet haberleri duyabiliriz. Dengede durmanın zor olacağı günler. Hızlı ve öfkeli günler. Gökyüzü eylemsizliği değil yavaşlamayı, fevriliği değil sakin kalmayı, düşüncesizce bir şeylere başlamayı değil, sorumluluk alarak girişimde bulunmayı destekliyor.

Bu arada kafamızın bulanık dikkatimizin dağınık olduğunu söylemeliyim. Kendimiz de dahil olmak üzere herkesi kandırabiliriz, kandırılabiliriz de. Koç Burcunun bıçkın delikanlı enerjisini, bana birşey olmaz abi enerjisini bir kenara bırakarak olaylara gerçekçi ve tarafsız yaklaşmak krizleri atlatmamıza yardımcı olabilir.

Ay Düğümleri Koç/Terazi yolculuğundayken bu konular hep hayatımızda olacak. Yani birlikte ve özgür olabilmeyi, kendimizin ve başkalarının özgürlük sınırlarını belirlemeyi öğreneceğiz. Ülke haritasındaki yerleşime göre dolunay, Siyaset, adalet, iktidar muhalefet çatışması, topraklarımız, ülke güvenliği, askeri konular, anayasa ve eğitim öğretim konularında bazı gelişmelere sebep olabilir. Dolunay Mars yönetiminde.

Mars da Güneş tutulması derecesinde. Yani burada Foramen sabit yıldızı etkisini muhakkak gösterecektir. ”Yıkımla gelen değişim” ve ”Zorluktan sonra gelen başarı” anlamları var. Deniz ve deniz kazaları da etkiler arasında. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz artık. Kartlar dağıtılsın ve bizim için en hayırlı olasılık gerçekleşsin. Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir