fbpx

27 Haziran, 2019

Ağustos 2015; Karmik sınavlar zamanı, peki çözüm nedir?

İlk defa bu ay kalemim yazmak da zorlanıyor. Ki ben sizlerin yaşam alanlarınıza bir nebze de olsa dokunmaktan ve yolculuğunuza ışık tutmaktan keyif alıyorum. Ama ülke olarak yaşadığımız dönem malum.

Seminerlerime katılan dostlarım bilir; ‘’2015 bireysel ve toplumsal olarak değişim dönüşüm senesi olacak, ülke olarak kaos yaşayacağız, bizim gerçeğimiz tüm globali etkileyecek ama sonunda çıkışımız güzel olacak ‘’diye her seferinde söyledim. Tabii ki bunları öngördüm ve oldu gibi bir ego içinde değilim. Ben de sizler kadar üzgünüm.

2 Ağustos ‘ da Satürn 14 Mart itibariyle başladığı Retro seyrini sona erdiriyor ve düz hareketine geçiyor. Artık astrolojiye gönül veren sizlerin de bildiği gibi bir gezegenin durduğu tarih çok önemlidir. Bir de bu karmik dersler vermek için elinde sopası ile bekleyen Güneş’in oğlu Satürn olunca daha da önem arz ediyor. Onun acelesi yoktur, ağır ağır derslerini anlatır, iyi anlamalı dinlemeliyiz aksi takdirde peşimizi bırakmaz. Durum böyle olunca ülkemizin natal(doğum) haritasında Satürn’ün 6. Evinde düz hareketine başlaması ve 12. Eve zıtlık açısı yapması ile çalışan sınıfı, halkın sağlığı, askeri güçleri, sivil hizmetleri, hapishaneleri, hastaneleri, gizli yapılanmaları, gizli düşmanları… gibi tüm bu alanlarda zorlu enerjiler üretecek. Aynı zamanda Jüpiter’in  14 Temmuz’da ülke haritasında  3. eve(sınırlarımız, komşularımız) transiti , Satürn’ün  üzerinden iyicil etkilerini çekmesi  ve Mars’ın yükselen üzerindeki etkisi ile yaşanmaya başlayan  süreç ve tarihler ortada…  Ağustos ayında Mars’ın ülke haritasında 2. Eve geçişi ile  ülke ekonomisi, yabancı ülkelerle finans ilişkileri, denizcilik, halkın güvenliği, din, devlet işleri, eğlence sektörü  gibi alanlar aktif olacak.  Ama en azından Mars’ın Yengeç burcunda etkisinin zayıf olması bu alanlardaki negatif etkileri azaltacak gibi.

agustos-burclar

18 Ağustos itibariyle ülke haritasında Güneş’in 12. Eve geçmesi hareketli günler yaşanacak. 12. Ev hapishaneler, Güneş ulusal kahramanları, ülkenin başbakanını gösterdiği için bu alanlarda yaşanacak gelişmelerin halkın ayaklanmasına yine bu konularla alakalı hükümete ve gelişmelere başkaldırmasına neden olabilir. Kamuoyu olarak bu ay da gözler silahlı güçlerde…

Ülke olarak yolumuz uzun ve zor. Savaşlar, çatışmalar, ayrılıklar neden oluyor? Hırslar, egolar, para… Bu zor dönemlerde hem ülkemiz hem de bizler kişisel olarak zor sınavlar veriyoruz. Karmik sınavlardan geçmenin tek bir yolu var. O da bedenimizle değil ruhumuzla arkadaşlık yapabilmek ve ilahi güce teslim olmak.  Bir kez bunu başarabilirseniz  saf mutluluğu yakalayabilir, korkularınızdan arınabilir ve dünyevi hapishanenizden o zaman çıkabilirsiniz. Sizce bunları deneyimleyebilmek için değmez mi?

Namaste

Vedik astrolojisinin  batı astrolojisinden temel farkı  tüm gezegenlerin Zodyak da neredeyse  tam bir burç geride olmasıdır. Bu yüzden  burç yorumlarınızı okumadan önce internetten ücretsiz vedik astroloji sistemine göre yükselen ve ay burçlarınızı öğrenmenizi ve yorumlarımı ona göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğu için gerçek yorumlarınız için doğum haritanız üzerinden yorum yapılması gerektiğinide hatırlatmak istiyorum.

Ay & Yükselen Koç Burcu

Güneşin bu ay 4.  ve 5. evlerinize yapacağı transitten dolayı tüm ay enerjiniz ev, aşk hayatı, duygusallık, çocuklar, zihinsel aktiviteler alanına kayacak. Aynı zamanda Satürn’ün 8. evinizde 2 Ağustos’da Retro seyrinden çıkıp düz hareketine geçişi ile başkalarından maddi anlamda destek almak da zorlanabilirsiniz. Özellikle Mars’ın bu ay en düşük konumda 4. Evinize transiti sizi kariyer ve ev hayatınız arasında denge kurmanızı güçleştirebilir. Her şeye rağmen Jüpiter’in güçlü transiti sizi şans anlamında destekliyor. Ayın ikinci yarısında daha olumlu enerjiler altında zihinsel ve bedensel olarak huzuru yakalayabilirsiniz.

Ay & Yükselen Boğa Burcu

Bu ay sizin için biraz karışık bir ay olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar alanında çatışmalar, problemler yaşayabilirsiniz. Bir yandan Satürn’ün 7.evinizde transiti sizi eş ve iş ortaklıklarınız anlamında dersler vermeye çalışırken, Jüpiter Güneş’e yakınlığı yüzünden onun iyicil desteğini almanıza engel oluyor. Mars bir yandan sizi cesur ve girişken olmanız için desteklemeye çalışıyor ama gücü biraz yetersiz. Ayın ikinci yarısında  ev hayatınızda hareketli günler sizi bekliyor. Partiler verebilir, sosyal hayatta aktif günler geçirebilirsiniz. Finansal ve kariyer hayatınızda yeni fırsatlar kapınızı çalabilir. Satmak veya almak istediğiniz gayrimenkulleriniz için bu ay gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Ay & Yükselen İkizler Burcu

Gökyüzü sizi Ağustos ayında iyi enerjileri ile destekleyecek. Özellikle ev hayatınızda, eşinizle olan ilişkilerinizde ayın ikinci yarısı sizi mutlu edecek. Bu ay babanızın sağlığı ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu ay yine evinizi değiştirebilir, çıkacağınız kısa seyahatler sizi yeni maceralara, keşiflere itebilir. Ağustos ayının ilk yarısında borç vermekten kaçının. Ama finansal anlamda büyümeniz için bu ayı mutlaka değerlendirmelisiniz. Yeni bir iş atılımında bulunabilir, kredi başvurularınızdan olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Yine bu ay yeni bir eğitim programına başvurmak ve başlamak için iyi zamanlar.

Ay & Yükselen Yengeç Burcu

Ağustos ayı sizin için Temmuz ayı gibi ortalama bir şekilde geçecek. Aslında Jüpiter’in para evinize geçişi sizi bir nebze rahatlattı. Ama bu Güneş’in Vedha(engelleme) sından ve fazla enerjisinden gücünü bir ay daha erteliyor. Merak etmeyin biraz daha sabır maddi anlamda refah dolu günler sizi bekliyor. Bu ay özellikle Mars’ın yükseleniniz üzerinden transiti  sizi agresif ve saldırgan yapabilir. Sinirlerinize hakim olmanız gerekiyor, aksi takdirde bu durumdan en çok siz zarar görebilirsiniz. Aşk, sevgi gezegeni Venüs’ün bu ay transit hareketleri size her anlamda destek verecek. Yine bu ay kariyer hayatınızda zor gözüken ama sizin rahatlıkla üstesinden gelebileceğiniz bir görev patronlarınız tarafından size teklif edilebilir. Yeni antlaşmalar, gelecekle ilgili  yatırımlarınız  için bu ayı değerlendirmelisiniz.

Ay & Yükselen Aslan Burcu

Ağustos ayının ilk yarısı sizin için zor enerjiler yayabilir. Bu ay Güneş’in 12. ve 1. evinize transit geçişleri ve buna Mars’ın eşlik etmesi sizi özellikle sağlık açısından etkileyebilir. Bu yüzden yediklerinize dikkat etmeniz ve yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınmanız gerekiyor. Satürn’ün 2 Ağustos’da ki düz hareketi sizi duygusal ve ev yaşam alanlarınızla ilgili zorlayabilir. Zaten siz Temmuz ayı itibariyle arkadaş ve yakın çevrenizin sizin çok zamanınızı aldığını düşünüyorsunuz. Duygusal olarak rahatlamanız için omuzunuzdaki fazla yüklerden kurtulmanız ve çok çalışmak yerine bu ay biraz daha yavaşlamanız gerekiyor.   Ayın ikinci yarısı itibariyle Venüs’ün ve Jüpiter’in etkisi ile kendinizi çok daha huzurlu hissedebilirsiniz.  Bir yandan Venüs’ün 12.evinizdeki transiti size gereksiz harcamalar yaptırabilir, paranızı daha dikkatli kullanmalısınız.

 & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Bu ay sizin için birçok gezegenin enerjisinden olumlu etkileneceğiz bir dönem olacak. 2 Ağustos’da Satürn’ün düz hareketi sizin cesaretinizi, yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile  ilişkileriniz de destekleyecek. Özellikle ayın ikinci yarısı çocuklar, aşk ve ilişkiler adına  güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay sosyal ortamlarda bulunmak size fayda getirebilir. Sağlığınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşarken aynı zamanda uykusuzluk sizi gergin yapabilir. Bunun için yatarken bitki çayları içebilir, baharatlı yiyeceklerden de uzak durabilirsiniz. Kariyer hayatınızla ilgili iş değişikliği yapmak, yeni projelere başlamak için Ağustos ayını kullanabilirsiniz. Ayrıca iş ortamınızda bu ay  size bağlı çalışan kişilere karşı daha sakin olmanızı tavsiye ederim.

Ay & Yükselen Terazi Burcu

Teraziler için Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren başlayan ve Ağustos ayında da Güneş’in transit geçişleri sizi kariyer ve ev hayatınız anlamında olumlu desteğini vermeye devam edecek. Özellikle Jüpiter’in 11. Evinizdeki  transiti ile hayatınızda birçok alanda destekleneceksiniz. Gireceğiniz sosyal ortamlar, tanışacağınız güçlü kişiler size fırsatlar sunacak. Siz uzun yıllardır ağır sınavlar verdiniz, artık ödüllendirme zamanınız geldi. Aşk ve ilişkiler adına ayın ilk yarısı olumlu ama ikinci yarısı biraz zorlanabilirsiniz. Ayın son haftasında çıkacağınız kısa bir tatil uzun süredir aradığınız huzuru size verebilir. Bu ay kariyer hayatınızda üst düzey yöneticilerinizden ve hükümet bağlantılı işlerinizden olumlu destekler alacaksınız.

Ay & Yükselen Akrep Burcu

Akrep burçları uzun bir süredir  Vedik astrolojinin fenomeni olan  sade-sati  dediğimiz dönemi yaşıyorsunuz. Satürn’ün 2 Ağustos’da düz hareketine geçmesi ile bu süreciniz hareketlenmeye başlıyor. Yani yakın çevre, evlilik ve iş ortakları ve kariyer hayatınızda yoğun dönemler yaşayabilirsiniz. Özellikle kariyer hayatınızda agresif ve inatçı olma eğiliminizi bırakmanız gerekiyor. Aksi takdir de zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu olumsuz enerjilerden arınmak için kutsal yerlere ziyaretler size iyi gelebilir. Ayın ikinci yarısı aşk hayatınız hareketli geçecek. Yeni insanlarla tanışabilir, romantik anlar yaşayabilirsiniz. Bu ay sağlığınız açısından göz muayenenizi yaptırmalı, kas ve kemiklerinizle ile ilgili problem yaşama riskinize karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Ay & Yükselen Yay Burcu

Siz  de Akrep burcu gibi sade-sati döneminin ilk periyodunu yaşamaya başladınız. Satürn’ün Retro seyri sizi birkaç aydır zorluyor. Ama 2 Ağustos’da ki düz hareketinin başlaması ile nefes almaya başlayacaksınız. Aynı zamanda yaşadığınız bu zorlu süreçte hem  Jüpiter’in 9. evinizdeki transiti  ve Venüs’ün geri hareketi sizi  sade –sati evrenizde destekliyor. Bu ay eşinizin gelirleri anlamında zorlu etkiler hakim olabilir. Bu etkilerden dolayı eşiniz ve onun ailesi ile çatışma yaşayabilirsiniz. Bekar olan Yay burçları seyahatleri esnasında yeni kişilerle tanışabilir, sosyal ortamlarda aşk maceraları yaşayabilirsiniz. Yine bu ay fazla kilolarından şikayetçi olan Yay burçları, diyete başlamak  için en uygun zamanlardasınız.  Özellikle bu ay ne kadar fazla su tüketirseniz bir o kadar da lehinize sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ay & Yükselen Oğlak Burcu

Bu ay Satürn’ün sizi  arzularınız, amaçlarınız ve hedefleriniz alanında desteklemeye başlayacak. Ama Jüpiter’in ve Mars’ın transiti ile eş, aşk ve iş ortaklarınız alanlarında negatif  enerjiler üretebilir. Çatışmalar, ego savaşları sizin enerjinizi düşürebilir ve yorgun düşmenize neden olabilir. Özelllikle yine bu ay  hırsızlık gibi talihsiz olaylara karşı önleminizi almalısınız.  Bu ay biraz yavaşlamalı, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı teslimiyetçi olur ve mümkün oldukça sakin ortamlarda bulunmak size içsel huzurunuzu geri getirebilir. Kariyer hayatınızda ise size verilen vaatlerin yerine getirilmemesi ile ilgili üstlerinizle  görüşmeler  yapabilir bunun karşılığında da hak ettiğiniz bonusu alabilirsiniz.

Ay & Yükselen Kova Burcu

Ağustos ayında Satürn’ün hareketi size kariyer hayatınızda hırs ve başarı getirirken ama bunun yanında duygusal stres de yaşayabilirsiniz. Ayın ilk yarısı bekar olan Kova burçları uzun süren ilişkilerinde evlilik kararı alabilirler. Evli olan Kova burçları için ise çocuklarınızdan gelecek haberler sizi mutlu edebilir. Ayın ikinci yarısı eşinizin sağlık problemi ile ilgilenmek zorunda kalabilir, ev yaşam alanlarınızda huzurunuz bozulabilir. Özellikle ayın ikinci yarısında zorunlu olmadıkça seyahate çıkmamanızı, kariyer yaşamınızda değişikliğe ve yeni antlaşmalara imza atmamanızı tavsiye ederim. Para kazanmak için hırslı ve tutkulu yapınız yanlış kararlar almanıza neden olabilir.

Ay & Yükselen Balık Burcu

Bu ay Satürn’ün düz hareketine başlaması, Jüpiter’in 6.eviniz deki transiti sizi zorlayabilir. Çocuklarınız, aşk hayatınız ve maddi gelirleriniz alanlarında gecikmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili alacağınız sorumluluklar, aşk ve evlilik hayatınızda ilişkinizin nereye gittiğini düşünmek için yorucu bir ay olabilir. Evde uzun zamanlar geçirebileceğiniz için bu dönem bu negatif enerjilerden arınmak ve uzaklaşmak için en iyi aktivite spor yapmak olabilir. Özellikle bu ay borsa gibi spekülasyon içeren konularla ilgili dikkatli adımlar atmanızda fayda var. Kariyer hayatınızda ayın ikinci yarısı hazırladığınız projenizi hayata geçirebilir ve bu anlamda yöneticilerinizden beklediğiniz desteği görebilirsiniz.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir