Algorab etkili 13 vurgulu ateşsiz bir Terazi Yeni Ay’ı

13 derecede birleşen Ay-Güneş-Mars ve geniş orb ile de olsa aralarına katılan Merkür ile hayatımızda ‘ilişkiler’ düzleminde yaşanacak yeni gelişmelere gebe olan bir yeni ay (başlangıç) dönemi var önümüzde.

Algorab kavuşumlu yeni ay bazı konularda zorluklar sıkıntılar ile karşılaşma olasılığımızı yükseltirken Güneş-Mars kavuşumuyla da bu sıkıntılarla nasıl baş edebileceğimizi gösterir gibi gökyüzü. Terazi temasıyla kimimiz kendi hak ve hukukunu ararken kimimizin ise başkalarının hakkını savunmak için adalet duygumuzun aktifleşeceği bir yeni aya giriyoruz.

Algorab etkili 13 vurgulu ateşsiz bir Terazi Yeni Ay’ı

Güneş ve Mars kavuşunca kendimizi eylemlerimizle ifade etmekte istekli ve hırslı oluruz işin içine ay da girince duygularımız da dahil olur duygularımız dahil olurken bilinçaltımız da aktif olur. Bu kavuşum Terazi Burcu’nda olunca odak noktamız ilişkilerimiz olur gerek kendimizle gerek dünyayla gerek insanlarla olan ilişkilerimiz. Evren bizden, ilişkilerimizle alakalı zihinsel ve mantıksal olarak ana konunun ’hakkaniyet ve adalet’ olduğu yeni bir bakış açısı ile hayatımızda bir düzenleme yapmamızı bekliyor. Bu kavuşumun 13 derecede olması bence özel bir vurgu. Ezoterik olarak (her ne kadar 13 uğursuz sayılsa da ben öyle düşünmüyorum) 1 sayısı varlığın ‘tek’liğini anlatırken 3 sayısı ise üçlemeyi anlatır. TRİAD olarak adlandırılan bu enerji eril ve dişil enerjinin uyumundan ortaya çıkan başka bir ‘var oluş’ şeklini anlatır. Tek sayılar frekans olarak özeldir ve bütünlüğü anlatır. Çok basit bakarsak anne-baba=çocuk ya da fikirsel düzlemde bakarsak aklımızdan çıkan bir fikirle yeni şeyler üretmek ya da manevi  düzlemde bakarsak Hak-Naci-Naciye (Alevilik) – (Naci; Kamil, erdemli, ilahi ilim sahibi insan, Naciye; Hakk’ın hidayetine kavuşmuş, kötülüklerden arınmış, kurtulmuş demektir.) İsevilikte Baba-Oğul-Kutsal Ruh (Bu üçlü birlik birbirinden ayrılmaz ve tek bir Tanrı’nın birbirini tamamlayan farklı yansımaları olarak görülür.) olarak da farklı bakış açılarıyla anlayabiliriz.

Tek bilinçten (1) çıkan var oluş enerjisi aslında beşerin kemalatının üçgen (fikirsel) düzlemde hakikat anlayışıyla ortaya çıkışını da anlatır. 1+3=4 olarak (4 ise unsurlar dünyasını yani dünya hayatını temsil eder. -ateş-su-hava-toprak-) Çok derinden bakarsak insani bilincin ortaya çıkışı olarak yorumlayabileceğimiz bu süreç Terazi (mizan) Burcu’nda olması da çok manidar. Sanki evren ‘insan olun’ diyor gibi…

Yeryüzüne dönecek olursak yeni ay’ın yükseleni Oğlak Burcu bir şeyleri yeniden istikrarlı bir şekilde inşaa etmekle ilgili. Satürn’ün Ay ve Güneş’e olan üçgen açısı ilişkilerimizde Kova Burcu bakış açısında (tevhidi-eşitlik-gerçekçilik) bir şeyleri zamanla yeniden yapılandırma şansı verirken Ay ve Lilith’in üçgeni bilinçaltımızda dönüştürmemiz gereken bencil duygusallığımızı da önümüze serebilir. İlişkilerimizdeki bazı istenmeyen durumlar 3. Şahıslar açığa çıkabilir. Venüs Akrep Burcu’nun son derecelerinde biraz sabırsız gergin olması ilişkiler ve öz değerimiz konularında derinden bir dönüşüm ve başkalaşım yaşatmaya eğilimliylen Plüton ile olan paralel açısı bu dönüşümün Oğlak temasıyla kalıcı olacağını ve dönüşü olmayacağını anlatıyor gibi bitişler sonlanmalar olası.Plüton’un olduğu yerde takıntı da vardır. İlişkilerdeki takıntılarımızı da açığa çıkarıp bizi yüzleştirebilir. Bu daralmanın ardından Venüs Yay Burcu’na geçerek daha büyük daha anlayışlı bir perspektiften bakmamıza yardımcı olacak. Ay-Şiron karşıtlığındaki bu yeni ay bizi yaralayan eski acılarımızın tekrar hatırlatarak şifalanmamız için farkındalığımızı acılarımıza yönlendirerek ‘kendi şifamızı kendimizin bulacağı’ konuları hayatımızda aktif edebilir.. Merkür’ün de yine Terazi Burcu’nda retro harekette olması bir şeyleri tekrar tekrar düşünerek emin olarak adım atmakta fayda var diyor. Mars’ın Terazi Burcu seyri kendini eylemsel olarak ifade etme yönünden kararsızlık dolayısıyla öfke patlamalarına karşı çok açık bir konum farkında olmakta fayda var. Neyse ki Merkür’ün Jüpiter ile olan üçgen açısı retro olmalarına rağmen bir nebze de olsa aşırı gerginlikleri yumuşatmak için devrede olacak.

Bu yeni ay haritasında ateş elementi olmadığı için fevri gerginliklere fren var gibi. Bir şeyleri düzeltmek için karar verirsek eğer harekete geçmek için ilk dördün fazını beklemek hayırlı olacaktır. Terazi Yeni Ay’ından sonra Koç Dolunay’ında ‘ne kadar sağlıklı bir benlik inşaa ettin’ diye sorabilir gökyüzü. Bu soruya verdiğimiz ruhsal cevaba göre dolunayda kopuşlar ya da yeni başlangıçlar da olası.

Kişisel haritamızda Terazi Burcu hangi evimizi kesiyorsa o evin konularıyla ilgili olaylar hayatımızda aktif olacaktır.

Terazi Burcu’ndaki yeni ay’ın hepimize hayırlı farkındalıklar getirerek yaralarımıza şifa olması dileğiyle.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir