Terazi Burcunda Yeniay

16 Ekim gecesi 23 derece Terazi Burcunda bir yeniay deneyimleyeceğiz ancak içimizdeki hevesi coşkuyu ve heyecanı maalesef bastırmak zorunda kalacağımız bir yeniay olacak bu.

Terazi ortaklıkları, ilişkileri temsil ettiğinden, aşkı estetiği ve flörtü de sevdiğinden bu yeniayda bu yönde bir beklenti içine sokabilir bizi. Evlenmek, yeni biriyle yeni bir başlangıç yapmak ya da mevcut ilişimizi farklı bir noktaya taşımakla ilgili yoğun bir enerji hissedebiliriz.

Duygularımız bizden bunları talep etse de gökyüzü otur oturduğun yere diyor aslında. Bu kadar gezegen kutuplaşmasının ortasında hayata dair büyük kararlar almak, büyük hareketler yapmak elektrikli scooter ile Tem otoyolunda seyahat etmeye çalışmaktan farksız. Nasıl mı? Venüs Neptün’e karşıtlık yapar iken, Retro Merkür Retro Uranüs’e karşıtlık yapar iken, Güneş ile Ay Retro Mars’a karşıtlık yapar iken ve bu ikisi Satürn Plüton ve Jüpiter’e sert sert bakar iken, develer tellal pireler berber iken yapılacak en iyi şey ”Wu Wei” yani hiçbir şey yapmamaktır. Bunun anlamı saçma bir edilgenlik değil bir şeyleri zorlamamaktır, hareketsizliktir, eylemsizlik değildir.

Hava burcunda bir yeniay Merkür’ün de Retro’su sebebiyle bizlere içe dönük zihinsel bir eylem seçeneği sunmaktadır. Ancak bunu ilişkiler yani diğerleri üzerinden yapacağımız ortadadır. Bizleri yaklaşık 14 gün kadar etkisi altında bırakacak olan bu enerjileri doğru kullanma ve uygulama pratiği ne olabilir konusuna kısaca bir göz atalım…

1) Agresyondan uzak durmak
2) İlişkilere dair her türlü dinamiği gerçekçi bir biçimde ele almak, ameliyat etmek ancak başlatmak ya da sonlandırmak niyetine girmemek.
3) İmzalar, sözleşmeler, ortak para işleri yeni eğitimler ve yolculuklar için ani kararlar alınmamalı. Bekleyebiliyorsa beklenmeli.
4) Ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı, iki düşünüp bir konuşmalı, yanlış anlama ve anlaşılmaya çok açık bir gökyüzü görünümü var.
5) Elektrikli her türlü araç gereç arıza yapabilir. Bunlar özellikle iletişim araçları için geçerli olduğundan gerekli yedekleme, tedbir vs. alınmalı.
6) Yeni tanıştığınız kişinin hayallerinizin insanı olduğuna inanmanız Neptün’ün bir illüzyonu olabileceği unutulmamalı.
7) Para ve maddi kaynaklarınızın güvenliğine dikkat edin. Riskler ve kayıplar söz konusu olabilir.
8) Fiziksel kazalara açık bir görünüm mevcut. Ani hareketlerden, sakarlıklardan sakatlık doğabilir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir