Aşklardan Kalan

Dergimiz yazarlarından Özlem Deliduman’ın Aşklardan Kalan kitabı çıkmıştır. Kitaba D&R, Pandora ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

İnkar ettiğinin cazibesine kapılmış, başından beri kötü tercih yapmış aşk sürgünü kadınlar… Ve bunun sonucu olarak da bir faciayı seçmiş kadınların ortaya koyduğu cevapsız yaşamlar. Hepsi insancıl hepsi duygudan yapılmış bu yumuşak sorguların tatmin arayışı ve rahatsızlıkları arasında yaşanan muazzam bir eş zamanlılık var. Her şeyi kaybetme sınırında, belki şimdiden her şeylerini kaybetmiş mutsuz aşk kadınları, hem kaygılarına sırt çevirmek için güçlü kalmak zorundalar hem hayata vermeleri gereken cömertliği içlerinde bulmaya mecburdurlar.

Yoksa yıpratılmış duygular, sessiz nefretlerin cesaretini kırıp yok olmasına yol açarken, belki aklının büyük kısmını da beraberinde götürüyordur. Bir kadının aşktan kalan yıpranmışlığında, o kadar tuhaf ve tehlikeli davranabilmesi, belki de diğer güzel ve ebedi hallerinin son vedasıdır.
Özlem Deliduman‘ın ikinci kitabı Aşklardan Kalan, bitmiş, tükenmiş, tüketilmiş aşkların kadınların yaşamında bıraktığı tortuları dile getiriliyor. Felsefesi ve yeni bir bakış açısıyla duygulara mercek tutan yazarın ikinci kitabı. Aşklardan Kalan, hepimiz için bir başucu kitabı olarak çok okunacak kitaplardan birisi gibi duruyor. Yazar Deliduman, 5 Şubat Yayınevi’nin katılacağı fuarlarda, imza günlerinde ve konferanslarında okurlarıyla buluşmaya devam edecek.

Sevmek görev gibi eski moda bir şey mi? Hayatları mahveden sevilmekten daha çok sevmek olabilir mi? Ortak noktaları aralarında aşkı hem yaratmış hem bozguna uğratmış olanların, rahatlamasını, sağduyulu düşünmelerini belki sahte davranışlarla sıkıntılarını daha fazla artırmamayı sağlayacak bir kitap Aşklardan Kalan. Güvenilir birisine ihtiyaç duyduğunuz zaman, aşklarda olup bitenler için ve bunları değiştirmenin hiçbir yolu yokmuş gibi hissedenler için başucu kitabı olabilir.

Özlem Deliduman - Aşklardan Kalan

Arka kapaktan…
Yaşadığım masalı parçalayışın hiç gitmeyecek aklımdan. Böyle geldiğin gibi ansızın değil belki usulce gitmeli, kapıyı yavaşça örtmeliydin. Beni dökmemeliydin böyle dönüp bakmadan gitmemeliydin. Tane tane söndürmeliydin yıldızları.

Tek nefese sıkışan bir yokluk hissinde ben bu yürek isyanına alışık değilim. Verdiğin nefesleri alamayacağım yerdeyim. Senin aşkınla dolan dilimi bu saatlerin kör pişmanlığı sarıyor. Çaresizliğin geç vaktinde elini eteğini çekiyor hayaller. İçim kıyılıyor acılar akıttığın zamana. Öldüm sevgilim. Ayaz vurdu düşüncelere. Kimliği bilinen bir hüznün armağanıdır bu ayrılık. Nasıl unutacağım yerle bir edilmiş yaprakları. Nasıl bir mevsim bıraktın bana?
Aşklardan kalan, sözün başladığı yer, bir kadının bittiği yer. Karşılıksız bir adanmışlık, ancak böyle yol bulur. Aşklar samimiyetten yoksun, duygular bu kadar benzersiz olur. Öfke, tutku, hicran, , kavuşma arzusu, terk edilmişlik, aldatmalar… Paslı Yürekler Sarsılacak

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x