Balık Dolunayı

Çarşamba sabahı 10 derece Balık burcuna yerleşecek olan Ay, Başak burcundaki Güneş’e karşıt açı yaparak bize bağlılık ve bağımlılık enerjisi ile, emek vermek ve köle olmak arasındaki dengeyi öğretmeye çalışacak. Yükselen Terazi etkisi ile her türlü ortaklık ve evlilik ilişkisini oldukça fırtınalı günler bekliyor denebilir.

Venüs’ün Plüton ve Satürn’e karşıt açı yapması ilişkilerde hem baskıcı olma hem de güç kullanma enerjisini tetikliyor. Bu açığa çıkan enerji de kendisini direkt olarak Marsa fokuslayarak ilişkilerde kavgalı gürültülü, tencereli tavalı savaşlara sebep olabilir. Ve maalesef ki bu sert görünüm yüzünden pek çok beraberlik sonlanma noktasına gelebilir. Merkür -Neptün arasındaki gerilim zihinsel bulanıklığa, konsantrasyon dağınıklığına neden oluyor.

Havada bir belirsizlik enerjisi hakim. Yapılan planlar gerçeklikle çelişebilir, öngörüler isabetsiz olabilir. Ancak sanatçılar için yaratıcılığı aktive eden ilham perilerini coşturan bir enerjiyi de harekete geçirebilir. Marsın durağan pozisyonda olduğu şu günlerde öfke enerjisi pik yapmış durumda ancak kara ay Lilith korku, fitne ve aldanış gibi negatifleri de ekleyerek durumu daha da vahim hale getiriyor. Sonuç olarak bu güçlü transitlerin ağırlığı günlük yaşamda toplumsal şiddetin yol açtığı bazı üzücü olaylar şeklinde tezahür ediyor.

Şükür ki yüce yaratıcı rahmetini indirecek bir gökyüzü görünümünü bizden hiçbir zaman esirgemiyor. Güneş-Uranüs açısı her türlü ilginç fikri ifade etme ve realize etmede tam destek veriyor. Resmi kurumlarla, otorite figürleriyle sürüncemede kalmış ciddi konuları halletmek için Neptün manevi desteği, Merkür de gerekli zihinsel elastikiyeti sağlıyor. Zaten haritanın genel görünümünde bir mistik dörtgen var ki, doğruluktan şaşmayan ruhlar için işlerin kolaylaştırılacağını müjdeliyor bizlere. 6/12 Ev aksında oluşan Balık Dolunayı sağlık ve çalışma hayatına ilişkin bazı sorunları, gerçekleri daha görünür kılabilir.

Demek oluyor ki pandemi gündemimiz ciddileşerek devam edecek. Güneş-Chiron ve Merkür-Mars açıları yeterince gerilimli iken kazalara karşı da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Solunum yolları hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, yanıklar,  kemik, diş ve kafa travmalarına karşı hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Dolunay enerjilerini doğru kullanabilmek dileğiyle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir