Benlik Işığı Koç Dolunayı

9 Ekim 2022’de yaşayacağımız Koç enerjisindeki dolunayda ilişkilerde kendimizi ne kadar ortaya koyduğumuzu, benlik algımızın ne kadar geliştiğini, karşımızdaki kişilerin yanına kendimizi nasıl adapte ettiğimizi açığa çıkaran bir atmosfer içinde olacağız.

Koç Burcu ‘ben’ demektir. Benliğin ışığının (ruh) bir beden içinde nasıl var olduğunu anlatır. Sırasıyla ruh Boğa, İkizler, Yengeç vs ve enerjileri yaşamına katarak deneyimler ve var oluşunu belli bir tekamüle göre yaşar. Kaç’ta başlayan hayatın içinde ‘var olma’ enerjisi Balık Burcu’nun artık her şeyin sonuna gelinmiş genişlemiş ‘var’lık algısıyla son bulur.

Ateş elementi (Koç) eylemi, hakkı, hakkaniyeti, dürüstlüğü, mantığı, aklı anlatırken Terazi’nin havası (elementi) ise bu konuların zihinsel sürecini ve ilişkilere kendimizi nasıl yansıttığımızı anlatır.

Koç enerjisini Mars’ın enerjisi yönetir. Mars bugünkü gökyüzü haritasında İkizler Burcu enerjisinin havasında dolaşırken dışa dönük eylemler yapar dolayısıyla ilişkiler konusunda (Güneş-Terazi) ne yapıp ne ettiğimiz ya da ilişkilerimize bakış açımızın (İkizler) bize ne getirdiğini olumlu ya da olumsuz sonuçlarla önümüze serebilir. Terazi Burcu enerjisi ilişkilerimizde ne kadar ‘biz’ kavramına yakın durduğumuzu anlatırken tam karşıt enerjisi olan Koç yaşadığımız ilişkilerde ne kadar ‘ben’liğimizi ortaya koyduğumuz ile alakalıdır. Uyum sağlamak adına kendimizden vazgeçmişsek bu dolunayda nerelerde hata yaptığımızı görmemiz olası.

Önemli olan nokta ise Mars İkizler enerjisinde hareketli istediğini yapmaktan çekinmeyen bir havada olması ama Neptün’den gelen Balık enerjisinin kare açısı ideallerimizin ve yaptıklarımızın aynı yönde gidip gitmediğini bir içimize/kalbimize bakıp değerlendirmemizi istiyor. Kafa karışıklığı, yapmak istediğimiz şeylerin tam tersi olayların karşımıza çıkması, kendimizi kandırıp kandırmadığımız, fazla hayallere dalıp gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyleri boşu boşuna bekleyerek kendi kendimizi baltalayıp baltalamadığımız konusunda yüzleşmemiz de mümkün.
Gerçeklikten kopmamak gerek.

Hayallerimizin peşinde doğru ve düzgün bir yolu seçerek ilerliyorsak da Neptün ruhaniyetimizin enerjisi olduğu için elbette bize gereken yardımın geldiğini hissettirecektir. Baskıyla, sahtekarlıkla, zorbalıkla, nefsaniyetle, ilkel duygular ve yöntemlerle yaptığımız bir şeyler varsa Koç’un öfkesiyle geçit vermeyecektir hayal kırıklığı ve buna bağlı olarak da Merkür-Plüton üçgen açısı dolasıyla ruhsal olarak güçlü hissetmek adına hırsa kapılıp telafisi olmayan sonuçlara doğru gideceğimizi farkında olmalıyız. Merkür Başak ve Plüton Oğlak üçgenini detaylara eğilerek sorunların/işlerin aksayan yönü tespit edip başka bir yöne doğru dönüştürerek çözmek bizi daha çok güçlendirip ilerletecektir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x