Balık Dolunayı

10 Eylül’de Balık Burcunun 17 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Allah’a havale etmek, akışta olmak ve bırakmak, gölge yanları olarak da bağımlılık, kurban psikolojisi ve sınırsızlık anlamlarını da taşıyan Balık enerjisi etkisi altında olacağız. Gökyüzünde bir retro hakimiyetinin olduğu bu günlerde enerjiler harekete geçmekten çok durmayı, beklemeyi, izlemeyi ve yaratıcıyla bağ kurmayı destekliyor.

Balık Dolunayı

Retro etkisiyle de kökü geçmişe ait konular, durumlar ve kişilere ilişkin bir içsel hesaplaşma söz konusu olabilir. Güneş’i ve Ay’ı yöneten Merkür ve Jüpiter’in arasındaki zıtlaşma bizlere inanç ve fikir çatışması yaşatarak zorunlu bir farkındalık sınavına tabi tutabilir. Dünyevi takıntılardan, sürekli kontrol etmek ve her şeyi planlamak dürtüsünden uzaklaşıp yaşama güvenmek, yaratıcıya güvenmek ve ”gerisi Allah kerim” noktasına gelebilmek için biraz inziva bize iyi gelebilir.

Geri çekilmek olayları dışarıdan bir gözle değerlendirmek, affetmek ve tevekküle itibar edebilmek bu enerjilerden maksimum yararlanma biçimi olabilir. Varsa bağımlılıklardan kurtulmaya niyet etmek, kendi kişisel sınırlarımızı yeniden belirlemek içimizdeki yaratıcı enerjiye teslim olmak, yeteneklerimizin ortaya çıkmasına izin vermek bu dolunayın bize sunduğu en önemli fırsatlar arasında. Negatif yanları olan tembellik, uyuşukluk ve kaderciliğe kapılmadan iç sesimize kulak vermek zamanı. Sistemin adaletine güvenerek kendi adalet duygumuzu gözden geçirmek, hakkı hakka teslim etmek erdemlerini deneyimleyeceğiz.

Dolunay enerjisi sürprizlerle de kapıyı çalabilir. Uranüs desteği tahmin etmediğimiz yerlerden nasiplenebileceğimizi gösteriyor. Kendimizin en sıra dışı ve en harikulade yönlerini keşfedebiliriz. Genel anlamda ruh dünyamıza çeki düzen verdirmek üzere bizleri kendi iç alemimize hapseden bir enerjiyle karşı karşıya kalacağız. Akıl ile inanç, dünya ile ahiret arasında dengeyi bulmaya niyet edenlerin hediyelerini hemen almaları dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x